درحالی که دلالان و واسطه گران بازار مرکبات در مازندران از کمبود محصول دربازار خبر می‌دهند، جهاد کشاورزی استان اعلام کرده که افزایش 10 درصدی تولید مرکبات در مازندران پیش بینی می‌شود.

به گزارش برات نیوز، مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران وجود هرگونه کمبود مرکبات در این استان را رد کرده و گفته است: برخلاف هرسال که باغداران تمام محصول خود را به یکباره به فروش می‌رساندند امسال تصمیم به مدیریت فروش محصولات خود گرفته اند و با برنامه ریزی آن را به فروش می رسانند.

 وی درادامه افزود: پیش بینی ما افزایش تولید 10 درصدی مرکبات در استان مازندران به نسبت سال گذشته است که به رقمی بیش از 2 میلیون و 700 هزار تن در سال جاری نزدیک است .

ایزدی با بیان اینکه برخی ادعاهایی که در کشور مطرح می شود و یا مسئولان میدان بار میوه تهران اخیرا در باره کمبود مرکبات مطرح کردند ، اصلا صحت ندارد ، گفت: اینکه قیمت مرکبات بویژه پرتقال افزایش یافته، درست است، اما کمبودی در عرضه وجود ندارد.

افزایش 30 تا 50 درصدی قیمت مرکبات مازندران در سال جاری

افزایش تولید مرکبات در مازندران در حالی است که پاییز امسال باغداران محصولات خود را با افزایش 30 تا 50 درصدی قیمت به فروشندگان فروختند به همین منظور دلالان و واسطه گران به دلیل این افزایش قیمت شایعه کمبود محصول را منتشر کردند .

این افزایش قیمت ها به طوری بوده که قیمت فروش مرکبات روی درخت از ۷۰ تا ۸۰ هزار ریال برای هرکیلوگرم در هفته های گذشته رسیده و در حال حاضر نیز  به ۹۵ هزار تا ۱۱۰ هزار ریال افزایش یافته است.

درهمین حال برخی از باغداران نیز محصول خود را با قیمت 130 هزار ریال به فروش رسانده اند که علت تفاوت قیمت فروش را در مرغوبیت محصول خود می دانند.

حال اگر به قیمت فروش محصولات باغداران مازندران در سال گذشته برگردیم خواهیم دید که در سال گذشته باغداران مازندران هرکیلوگرم مرکبات را روی درخت به قیمت حداکثر ۲۰ تا۳۰ هزار ریال بسته به کیفیت و دور ماندن از آفت فروخته بودند .

این درحالی است که حتی در سال‌های پیش تر به دلیل نبود مشتری برخی از باغداران محصول خود را به رایگان در اختیار هم محلی های خود قرار می‌دادند.

وجود دلالان و واسطه گران در تمامی بازارها موجب آشفتگی و نا به سامانی در بازار می شود که دربازار مرکبات نیز این موضوع وجود دارد و امسال با خارج کردن اجباری دلالان از این بازار ارامش به بازار مرکبات بازگشته است .

رقابت میان خریداران محصول تولید مرکبات در مازندران

بررسی میدانی نشان می دهد که در حال حاضر چند دسته مشتری در باغ های مرکبات مازندران فعال هستند و رقابت نیز میان آنان شدیدتر از هر سال دیگری است.

گروهی از این مشتریان را فرزندان کشاورزان و باغداران تشکیل می دهد که با خرید یکجای محصول ، آن را روی درخت یا در انبارهای از قبل تدارک دیده شده نگهداری می کنند .

برخی از مشتریان مرکبات باغداران شامل صادرکنندگان می شود که قبل از ورود به باغ باغدار آن محصول را به واردکنندگان خارجی فروخته است.

سورتینگ داران هم گروه دیگری از مشتریان هستند که محصول را برای نگهداری و عرضه در فصل زمستان و یا شب عید خریداری می کنند.

گروه دیگری از خریداران هم افرادی هستند که محصول را به میادین بار در سراسر کشور انتقال می دهند و به صورت روزانه می فروشند.

باغداران عجله‌ای برای فروش مرکبات خود ندارند

امسال باغداران برای فروش تولید مرکبات در مازندران عجله ای ندارند و از آغاز فصل برداشت نارنگی زود رس در نیمه شهریور تاکنون به صورت منظم و مدیریت شده محصولات خود را به فروش می رسانند .

عواملی از جمله رقابت بین مشتریان، اقدامات زیرساختی انجام شده در باغ‌های مرکبات و زمینه سازی صادرات بیشتر طی چند سال گذشته با حمایت دولت، اطلاع رسانی و هشدار پیاپی مسئولان استانی و محلی نسبت به فروش زودهنگام محصول، تجربه تلخ رقابت باغداران با یکدیگر به خاطر تحریک شدن توسط دلالان موجب شد که باغداران محصولات خود را مدیریت شده به فروش رسانند.

وجود تقاضا برای صادرات مرکبات ایرانی

در همین حال و با توجه به برنامه ریزی های لازم برای افزایش تولید مرکبات مازندران مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران از صادرات روزانه ۵۰ کانتینر ۲۰ تنی مرکبات به کشورهای روسیه و عراق خبر داد و افزوده است: اگر باغداران فرایند عرضه را بیشتر کنند، تقاضا برای صادرات داخل کشور و خارج از کشور وجود دارد.

هادی ایزدی افزود: هیچ کمبودی در تولید و عرضه انواع مرکبات نداریم و افزایش قیمت این محصول نیز بر اساس عرضه و تقاضا است.

وی گفت: طی هفته های اخیر رقابت برای خرید مرکبات در مازندران به صورت چشمگیری افزایش یافته است، ضمن این که باغداران هم بر خلاف سال گذشته یا سال های قبل تر حاضر به فروش محصول به روش یکجا سر درخت نیستند.

افزایش قیمت مرکبات

افزایش تولید مرکبات مازندران همراه با افزایش قیمت

ایزدی با بیان اینکه برخی ادعاهایی که در کشور مطرح می شود و یا مسئولان میدان بار میوه تهران اخیرا در باره کمبود مرکبات مطرح کردند ، اصلا صحت ندارد ، گفت : اینکه قیمت مرکبات بویژه پرتقال افزایش یافته، درست است، اما کمبودی در عرضه وجود ندارد.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران توضیح داد : اگرچه تقاضای برای خرید مرکبات زیاد است ، اما روزانه به اندازه کافی مرکبات استان روانه همه نقاط کشور بویژه تهران می‌شود.

کاهش ضایعات تولید مرکبات در مازندران با به کارگیری روش‌های نوین

وی تولید و عرضه مدیریت شده مرکبات مازندران در سال جاری را استثنایی توصیف کرد و بیان داشت : پیش بینی می‌شود با اقدامات فنی که در برداشت و ذخیره سازی توسط باغداران انجام می‌شود و از سوی دیگر با گسترش ایجاد دستگاه‌های پیشرفته یعنی سورتینگ داران و بسته بندی مرکبات؛ ضایعات مرکبات به صورت چشم گیری کاهش یافته و حتی به کمتر از یک درصد برسد.

ایزدی گفت : در حال حاضر ۵۰۰ واحد سورتینگ با ۲۵۰ هزار تن ظرفیت ، ۱۱۹ سردخانه دارای مجوز با ۴۷۳ هزار تن ظرفیت ، ۱۴۸ واحد خدمات انبارداری با ۳۸۱ هزار تن ظرفیت نگهداری میوه در مازندران فعال است که بخش زیادی از این ظرفیت در دولت تدبیر و امید ایجاد شده است.

پیش‌بینی افزایش باغداری تجاری و افزایش تولید مرکبات مازندران

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: حمایت‌های دولت در زمینه آبیاری قطره‌ای، تهیه نهال سالم و عاری از بیماری و همچنین تولید و معرفی ارقام تجاری مرکبات، سبب شده است تا علاوه بر روند افزایشی تولید سالانه، استقبال از فعالیت‌های باغداری بین جوانان تحصیل کرده دو چندان شود.

وی افزود : بر اساس بررسی‌های میدانی کارشناسان مراکز خدمات جهاد کشاورزی، برخی از باغداران خرد حتی با وسعت هزار متر مربعی در صدد احیا و اصلاح باغات شدند، یعنی علاوه بر اینکه به دنبال ارقام تجاری زوبازده هستند، در دوره‌های آموزشی نحوه باغداری نیز شرکت می‌کنند.

افزایش باغداری در ایران

به کارگیری طرح های جدید در افزایش تولید مرکبات مازندران

کارشناسان اقتصادی بخش کشاورزی و صاحبان باغ‌های تجاری مرکبات مازندران معتقدند که پشت گرمی باغداران به سیاست‌های حمایتی دولتی در کنار گسترش آشنایی باغداران با مدیریت محصولات باغی در انبارداری فنی، مقابله بموقع با آفات و کاهش ضایعات سبب شده است تا این روزها دست افراد سود جو از محل تولید تا بازار مصرف بشدت کوتاه شود، اما لازمه دوام این وضعیت توسعه بازارهای داخلی و خارجی این محصول است که باید به صورت جدی دنبال شود.

طی ده سال گذشته اجرای طرح‌های اصلاحی و احیای باغ های مرکبات در مازندران بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرح‌هایی از جمله مدیریت کنترل آفات و بیماری‌های گیاه و از همه مهمتر ذخیره سازی مناسب، کاهش ضایعات، توسعه سیستم آبیاری تحت فشار، توسعه سیستم کود آبیاری موجب ارتقای تولید مرکبات شده است .

همچنین طرح های دیگری از جمله محلولپاشی عناصر غذایی، احداث باغ به شیوه جوی پشته ای، توسعه ارقام جدید با عملکرد بالا و پیش رس، تولید نهال‌های استاندارد و گواهی شده هم به ارتقای تولید مرکبات کمک کرده است .

وجود 110 هزارهکتار باغ بارده در مازندران

طبق آمار رسمی مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی مازندران متوسط تولید مرکبات از حدود ۱۸ تن در هکتار سال ۹۰ اکنون به ۲۵ تا ۲۷ تن افزایش یافت.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که باغداران پیشرو استان نیز تولید ۹۰ تن در هکتار را نیز در کارنامه باغداری استان به ثبت رسانده‌اند.

مجموع باغ‌های مرکبات استان مازندران ۱۱۲ هزار هکتار است که از این میزان ۱۱۰ هزار هکتار ارقام بارده هستند.

همچنین از مجموع باغات مرکبات مازندران ۸۰ هزار هکتار زیر کشت ارقام مختلف پرتقال، ۳۰ هزار هکتار ارقام مختلف نارنگی و بقیه زیر کشت محصولاتی از جمله نارنج و لیمو قرار دارند.

برداشت ارقام زودرس نارنگی در مازندران از ۱۵ شهریور ماه آغاز شد و اکنون نیز پیک برداشت پرتقال است که ۷۰ درصد سطح باغات مرکبات استان را تشکیل می‌دهد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *