اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

افزایش حق مسکن کارگران همچنان در انتظار تصویب دولت است

افزایش حق مسکن کارگران

شورای عالی کار در نشست ۱۷ خرداد برای بازبینی دستمزد ۹۹، حق مسکن کارگران را ۳۰۰ هزار تومان افزایش داد. اما حالا با گذشت سه هفته هنوز رقم حق مسکن به تصویب دولت نرسیده و کارگران همچنان منتظر تصمیم دولت مانده‌اند. با برات نیوز همراه باشید.

با وجود اینکه طبق اظهارات سازمان بازرسی کل کشور دولت برای بهبود دستمزد در نیمه دوم سال برنامه‌ریزی کرده، هنوز پرونده دستمزد ۹۹ با بلاتکلیفی حق مسکن بسته نشده است. درحالیکه طبق نامه وزیرکار به جهانگیری می‌بایست از اول تیر ماه حق مسکن ۳۰۰ هزار تومانی در حقوق کارگران محاسبه و اعمال شود اما هنوز رقم حق مسکن در هیئت وزیران تصویب نشده و دولت تصمیمی در این باره نگرفته است.

بیشتر بخوانید: حق مسکن کارگران اضافه شد

در نامه شریعتمداری درباره افزایش حق مسکن کارگران به جهانگیری آمده است:

به استحضار می‌رساند بر اساس ماده 2 اصلاحی قانون راجع به طبقه‌بندی مشاغل و برقراری کمک هزینه مسکن کارگری مصوب 1370 مجلس شورای اسلامی کمک هزینه مسکن برای کارگران مشمول قانون کار سالیانه توسط شورای عالی کار تعیین و به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.
در اجرای قانون مذکور شورای عالی کار در جلسه 292 مورخ هفدهم خرداد 99 با افزایش کمک هزینه مسکن کارگران از ماهیانه یک میلیون ریال به ماهیانه 3 میلیون ریال موافقت نموده است لذا خواهشمند است دستور فرمایید متن پیشنهادی زیر با قید فوریت در هیئت وزیران مطرح شود.
هیئت وزیران به پیشنهاد شورای عالی کار و به استناد ماده 2 اصلاحی قانون راجع به طبقه‌بندی مشاغل و برقراری کمک هزینه مسکن کارگری موظف 1370 تصویب کرد کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار از ابتدای تیر 99 مبلغ 3 میلیون ریال تعیین می‌شود.

پیش‌تر نیز اصغر آهنی‌ها، عضو شورای عالی کار گفته بود که عدد پیشنهادی ۳۰۰ هزار تومان برای حق مسکن در جلسه هیئت دولت ممکن است تغییر کند. او اظهار امیدواری کرده بود که دولت با توجه به شرایط اقتصادی «تصمیم منطقی» اتخاذ کند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید