بانک ملت یکماه پس از مجمع قبلی افزایش سرمایه 314 درصدی که داشت، از افزایش سرمایه جدیدش از دو محل سود انباشته و سایر اندوخته‌ها رونمایی کرد.

به گزارش برات نیوز، بانک ملت که بیش از یک ماه از تابلو بورس غایب است از برنامه افزایش سرمایه ۴۵ درصدی از دو محل خبر داد تا در صورت اعمال به بزرگترین بانک بورسی از لحاظ سرمایه اسمی تبدیل شود.

حال افزایش سرمایه بانک ملت از دو محل سود انباشته و سایر اندوخته‌ها است که از آنها رونمایی کرد.

بر اساس این گزارش، بانک ملت که از 30 تیر با توقف نماد روبرو است از برنامه افزایش سرمایه 45 درصدی از دو محل خبر داد.

بر اساس گزارش منتشره در کدال، «وبملت» در نظر دارد سرمایه فعلی را از ۲۰۷ هزار میلیارد ریال به مبلغ ۳۰۰ هزار میلیارد ریال برساند تا در صورت موافقت سازمان بورس و بانک مرکزی به بزرگترین بانک بورسی کشور تبدیل شود.

تأمین مالی این افزایش سرمایه از دو محل سود انباشته و اندوخته تسعیر ارز انجام خواهد شد تا صرف بهبود ساختار مالی شود.

گفتنی است بانک ملت با انتشار گزارشی از عملکرد مرداد و پنج ماه سال مالی جاری از ثبت تراز عملیاتی مثبت ۵.۱ هزار میلیارد تومانی خبر داد.

بانک ملت که با سرمایه 20.7 هزار میلیارد تومانی دومین بانک بزرگ بورسی از لحاظ سرمایه اسمی محسوب می شود، گزارش فعالیت پنجمین ماه دوره مالی منتهی به اسفند 99 را منتشر کرد.

براین اساس، “وبملت” در این مدت 2.4 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی شناسایی و 1.4 هزار میلیارد تومان سود سپرده گذاری پرداخت کرده که با این حساب در پنجمین ماه سال 99 تراز عملیاتی مثبت 992.1 میلیارد تومانی را ثبت کرده است.

این بانک طی پنج ماهه سال جاری نیز با کسب 11.5 هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی و پرداخت 6.4 هزار میلیارد تومان سود سپرده گذاری، قادر به ثبت تراز عملیاتی مثبت 5.1 هزار میلیارد تومانی شده است که نسبت به دوره مشابه قبل 20 و 14 درصد افزایش داشته اند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *