1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. اپل از آرامکوی عربستان سبقت گرفت
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

اپل از آرامکوی عربستان سبقت گرفت

سبقت اپل از ارامکو

افزایش ۱۰ درصدی ارزش سهام اپل در روز جمعه باعث شد شرکت سازنده آیفون، آرامکوی عربستان را پشت سر گذاشته و حالا با ارزش ترین شرکت جهان باشد که در بورس عرضه می‌شود.

به گزارش برات نیوز، به نقل از رویترز، ارزش سهام شرکت اپل 10 درصد افزایش یافته و به بالاترین رقم رسیده است. به این ترتیب، اپل توانست آرامکوی عربستان را پشت سر بگذارد و به با ارزش‌ترین شرکت جهان که در بورس عرضه می شود، تبدیل شود.

 ارزش سهام اپل در حال حاضر 425.04 دلار است و سرمایه بازار شرکت به 1.82 تریلیون دلار می‌رسد.

 سهام اپل در روز جمعه بیشترین درصد افزایش را از سیزدهم مارس ثبت کرد و 172 میلیارد دلار به ارزش بازار آن افزوده شد.

  آرامکوی عربستان از زمان عرضه سهامش در بورس در سال گذشته، با ارزش ترین شرکت جهان بود و سرمایه بازار آن به 1.760 تریلیون دلار می رسید.

 اپل پس از خرید دوباره 16 میلیارد دلار از سهام خود در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، 4275634000 سهام برجسته تا 17 جولای داشت.

 با افزایش سهام اپل در روز جمعه، 45 درصد ارزش آن از ابتدای سال 2020 تا به امروز افزایش یافته است. سرمایه گذاران عقیده دارند شرکت اپل و سایر شرکت‌های بزرگ فناوری آمریکا سریع‌تر از رقبای کوچکتر خود از بحران همه‌گیری ویروس کرونا خارج میشوند.

گفتنی است اپل در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ۱۳ میلیون گوشی همراه در چین فروخته که ۶۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. فروش آیفون نسبت به سه ماهه اول ۲۲۵ درصد افزایش یافته است.

فروش گوشی‌های آیفون در چین در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 7.4 میلیون دستگاه گزارش شده است یعنی 32 درصد افزایش نسبت به سال گذشته. این رقم مربوط به آیفون‌هایی است که به دست شرکت‌های خرده فروشی اپل در چین رسیده‌اند و به رقم اصلی فروش به مشتریان بسیار نزدیک است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست