تکنولوژی

آپدیت جدید کروم عمر باتری دستگاه شما را بهبود می‌بخشد

افزایش عمر باتری در آپدیت جدید کروم

گوگل ادعا کرده آپدیت جدید مرورگر کروم عمر باتری را بهبود می‌دهد. افزایش عمر باتری در آپدیت جدید کروم در پستی که پنجشنبه در بلاگ کرومیوم منتشر شد، تایید شده است. در این پست گوگل در مورد دسته‌ای از آگهی‌های تبلیغاتی اطلاع رسانی کرده که بدون اطلاع کاربر، از منابع اشتراکی ناهمگون دستگاه، مانند باتری و اینترنت، استفاده می‌کنند. طبق بررسی‌های گوگل، این آگهی‌های تبلیغاتی (مانند آنها که رمزارز استخراج می‌کنند، کدنویسی ضعیفی دارند و مصرف اینترنت بهینه‌ای ندارند) عمر باتری را کاهش می‌دهند، سرعت اینترنت را می‌گیرند و موجب هزینه اضافی می‌شوند. با برات نیوز همراه باشید.

افزایش عمر باتری

آپدیت جدید کروم و افزایش طول عمر باتری

به همین جهت گوگل تصمیم گرفته است در راستای افزایش عمر باتری در آپدیت جدید کروم، منابعی را که چنین آگهی‌هایی را نشان می‌دهد، قبل از اینکه کاربر با آنها تعاملی داشته باشد، محدود کند. وقتی این محدودیت اعمال می‌شود، پنجره‌ این آگهی‌ها یک صفحه ارور را نشان می‌دهد که به کاربر می‌گوید این آگهی در حال استفاده از حجم زیادی از منابع است. گوگل مدعی‌ست آگهی‌هایی‌ را مدنظر قرار داده که به اندازه 9/99% بیشتر از دیگر آگهی‌ها از CPU و پهنای باند استفاده می‌کنند.

با آپدیت جدید کروم، این آگهی‌ها تنها می‌توانند 4 مگابایت از حجم اینترنت استفاده کنند و در یک بازه 30 ثانیه‌ای فقط 15 ثانیه از CPU بهره ببرند. گوگل به این نکته نیز اشاره کرده که تنها 3/0% از آگهی‌ها از این مرز‌ها تجاوز می‌کنند اما همین مقدار کم، چیزی حدود 27% حجم اینترنت مصرف شده و 28% فضای اشغال شده CPU توسط آگهی‌های تبلیغاتی کروم را به خود اختصاص می‌دهند.

افزایش عمر باتری در گوگل کروم

مارشال ویل، مدیر محصول گوگل، با اشاره به اینکه آپدیت جدید اواخر آگوست منتشر خواهد شد، می گوید:

این فاصله زمانی تا انتشار آپدیت، زمان مناسبی را در اختیار سازندگان آگهی و توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا این محدودیت‌ها را در کار‌شان لحاظ کنند. آنها می توانند برای درک بهتر تاثیر این مداخله در آگهی‌ها، به گزارش‌هایی که درباره‌ی این آگهی‌ها تهیه شده، دسترسی داشته باشند. با چنین تغییراتی، کروم به کاربرانش این اطمینان خاطر را می‌دهد که از این به بعد تجربه‌ بهتری از گشتن در اینترنت خواهند داشت.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید