در حالی که روز گذشته برخی از خبرگزاری ها از طرح افزایش قیمت بنزین در مجلس خبر دادند ، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس این موضوع را تکذیب کرده و گفته افزایش قیمت بنزین در دستور کار مجلس نیست .

به گزارش برات نیوز، به گفته مالک شریعتی، مجلس طرح تغییر سهمیه‌بندی از خودرو به خانوار را دنبال می‌کند و به هیچ وجه تغییر قیمت بنزین در دستور کار نیست و بر اساس این طرح پیشنهادی، توزیع بنزین عادلانه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، دیروز برخی خبرگزاری ‌ها از اعلام وصول طرحی در مجلس خبر دادند که به دنبال آن سهمیه بنزین یارانه‌ ای به ۳۰ لیتر در ماه برای هر فرد تعیین شود و بنزین آزاد نیز به صورت شناور و با قیمت فوب خلیج فارس عرضه می ‌شود.

اما سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرده است که افزایش قیمت بنزین یارانه‌ای و آزاد در دستور کار قرار ندارد.

مالک شریعتی بیان کرده است: به عنوان سخنگوی کمیسیون انرژی اعلام می‌کنم که هیچ طرحی در مجلس یازدهم برای تغییر در قیمت‌های یارانه‌ای و آزاد بنزین در دستور کار نیست.

وی افزود: طرح سهمیه‌ بندی بنزین سرانه خانوار فقط به دنبال بازتوزیع عادلانه‌تر بنزین یارانه‌ای به خانوار است تا خانوارهای فاقد خودرو نیز بهره ببرند.

سخنگوی کمیسیون انرژی تاکید کرد: متن منتشر شده، طرح قدیمی مجلس دهم است که در مجلس یازدهم و قبل از تشکیل کمیسیون ها و بدون اصلاح متن، ‌تنها برای تسریع در اخذ نوبت اعلام وصول مجددا ثبت شد تا بعد در کمیسیون و صحن اصلاح شود.

شریعتی افزود: اکنون پیش نویس گزارش کمیسیون انرژی تنظیم شده است که دو هفته دیگر به صحن کمیسیون می آید.

بهره مندی خانوارهای فاقد خودرو با طرح جدید مجلس

‌گفتنی است از ۲۴ آبان سال گذشته، ‌ سهمیه بندی بنزین با هدف مدیریت مصرف و افزایش ظرفیت صادراتی آغاز شد. به دنبال آن قیمت بنزین یارانه ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد نیز ۳ هزار تومان اعلام شد.

مالک شریعتی نیاسر درباره اخباری مبنی بر افزایش قیمت بنزین گفت: مجلس طرح تغییر سهمیه‌بندی از خودرو به خانوار را دنبال می‌کند و به هیچ وجه تغییر قیمت بنزین در دستور کار نیست بر اساس این طرح پیشنهادی توزیع بنزین عادلانه خواهد شد، کسانی که دارای خودرو هستند سهمیه بنزین خود را طبق روال و قیمت‌های کنونی دریافت می‌کنند و خانوارهایی که خودرو ندارند مابه‌التفاوت قیمت یارانه‌ای به کارت سرپرست خانوار جهت تهیه سبد کالا واریز خواهد شد.

وی افزود: این طرح در مجلس دهم نیز اعلام شده بود اما در ابتدای مجلس یازدهم مقرر شد که اصلاحاتی روی آن انجام شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه تغییری در قیمت یارانه و میزان یارانه معیشتی حاصل نخواهد شد گفت: خانوارهای فاقد خودرو از این طرح جدید بهره‌مند خواهند شد و افرادی که بیش از یک خودرو دارند نیز فقط یک سهمیه بنزین دریافت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه در طرح جدید بنزینی مجلس سهمیه بندی بر اساس بعد خانوار خواهد بود تصریح کرد: طرح اعلام وصول شده و تا دو هفته آینده در کمیسیون انرژی بررسی خواهد شد و ظرف یک تا یک و نیم ماه آ‌ینده نیز به صحن علنی فرستاده خواهد شد.

شریعتی یادآور شد: ما برای اجرایی کردن این طرح جلساتی با سازمان هدفمندی یارانه‌ها و مسئولین وزارت نفت برگزار کردیم تا به تصمیم درست و اطلاعات دقیقی دست یابیم که به نفع طبقات محروم جامعه باشد.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *