طی روزهای گذشته سرمایه‌گذاران و تاجران نگاهی مملو از نگرانی و عصبانیت به بازار داشتند. بیت کوین مرز ۱۵ هزار دلار را هم در نوردید.

به گزارش برات نیوز به نقل از بیلی بامبروگ، می‌توان گفت موجی از عدم اطمینان پس از جدا شدن بیت کوین از بازار سهام در هفته گذشته در حال ارتفاع گرفتن است.

قیمت بیت کوین در ۶ ماه گذشته نزدیک ۵۰ درصد افزایش داشته و شاید بتوان گفت که این افزایش قیمت سرسام آور است.

فراز و نشیب افزایش قیمت بیت کوین

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۲۰ بسیاری بر این باور هستند که بیت کوین یکی از بهترین دارایی‌ها به شمار آمده است.

در سال ۲۰۱۷ حباب قیمتی برای بیت‌کوین ایجاد شد سپس ماجرا به ژانویه ۲۰۱۸ رسید.

بیشتر بخوانید: خیز آرام بیت کوین تا مرز 14 هزار دلار

خیلی از کارشناسان افزایش قیمتی را که در سال ۲۰۱۷ رخ داد، اتفاقی بسیار تصادفی و غیرقابل تکرار می‌دانند اما حالا در سال ۲۰۲۰ فراتر از آن اتفاق افتاده است.

اکنون قیمت بیت کوین تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۴ درصد افزایش یافته است و مرز ۱۵ هزار دلار را رها کرده و این احتمال وجود دارد با حساب و کتاب های غیرقابل پیش بینی انتخابات آمریکا همچنان جهش داشته باشد.

سهام های مربوط به بازار گاوی تمام شدن ماجرای انتخابات ایالات متحده دل بسته اند و خرس ها نا امید است و فراز و نشیب دست نیافتنی بازار منتظرند تا آرامش بعد از طوفان را تجربه کنند.

تلاش‌های موثر اما ناکافی

وزارت دادگستری آمریکا تلاش می کند این فرآیند را یک تهدید برای امنیت ملی خود پیچیده‌تر شدن ماجرای رمز ارز و ارز دیجیتال عنوان کند تا جایی که در وبسایت خود از آن به عنوان طوفان پیش رو یاد کرده است اما این تلاش تا حدی قابل توجه غیرمنطقی به نظر می رسد. قیمت بیت کوین از مرز ۱۵ هزار دلار گذشته و سوال مهم این است که بعد از این اتفاقی خواهد افتاد!

افزایش قیمت بیت کوین به 15 هزار دلار
افزایش قیمت بیت کوین به مرحله 15 هزار دلاری، مشتاقان را به فکر فرو برده که قیمت بعدی آن چه خواهد بود؟

 

یک نابودی اقتصادی تمام عیار

چیزی که به چشم می‌خورد فضای سبز رنگ بازار بورس و حتی بازار ارز دیجیتال است زیرا سخت می‌توان متوجه معنای دقیق این فضا شد اما منطقی است که انتخابات و نتیجه انتخابات آمریکا را کنار بگذاریم و کمی صبور باشیم تا در یک نگاه جهانی تکلیف این فضای سبز رنگ موقتی روشن شود.

این را جیسون دین، تحلیلگر شرکت مشاور بازار کوانتوم اکونومیکس از طریق تلگرام عنوان می‌کند.

او در ادامه خاطرنشان می‌کند: از ابتدا هم برای بازار مهم بود که پیروز کارزار انتخاباتی آمریکا چه کسی باشد اما واقعیت این است که یک محرک مهم دیگر در این شلوغی نادیده گرفته می‌شود و آن ویروس کرونا است.

نباید فراموش کنیم که کرونا فقط وارد بدن انسان ها نمی شود بحران ناشی از این روز پیکره اقتصاد جهانی را نشانه گرفته و در حالی که اروپا نگران یک نابودی اقتصادی تمام عیار است صحبت کردن از افزایش قیمت بیت کوین خیلی شجاعت می خواهد.

متاسفانه در هیاهوی انتخابات آمریکا تمامی جهان موضوع ویروس کرونا را به یک موضوع درجه دوم تبدیل کرده و چندان به آن اعتنا نمی‌کند اما واقعیت این است که کرونا تا حداقل یک یا دو سال آینده بحران شماره یک کره زمین است.

ادامه روند افزایش قیمت بیت کوین

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که هر کسی در روزهای آینده اختیار کاخ سفید را در دست بگیرد برای بیت کوین فرقی نمی کند بیت کوین و ارزهای دیجیتال و رمز ارزها طی چند هفته آینده همچنان افزایش قیمت خواهند داشت.

کوری کلیپستن، مدیر اجرایی اپلیکیشن خرید بیت کوین با نام تجاری سوان – بیت کوین، بر این باور است که صرف نظر از اینکه برنده انتخابات آمریکا کیست، پیش بینی برای کاهش و تحریک بیش از پیش قیمت، کار بسیار سختی است.

البته ادامه شرایط مطلوب برای دارایی‌هایی مانند بیت کوین مفید است. به طور کلی همه چیز به یک فرصت مناسب و خوب برای بازار بیت کوین تبدیل شده و اوضاع بازار بیشتر به شکل گاو است تا به شکل خرس.

فقط با عرضه ثابت و پایدار ۲۱ میلیون توکن بیت کوین حمایت جدید و بی نظیری در سال جاری میلادی از این عرصه شکل گرفت.

سرمایه‌گذاران وقتی تلاش بی فایده حکومت‌ها را برای مبارزه با جبران خسارت های اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا مشاهده می‌کنند بیش از پیش برای ورود به بازار ارز دیجیتال و رمز ارزها وسوسه می‌شوند.

 

قیمت بیت کوین بسیار ناپایدار

به طور کلی می‌توان گفت که قیمت بیت کوین بسیار ناپایدار است.

اما می‌توان مطمئن بود که تلاش‌ها و اصلاحات حکومت‌های اروپای غربی و آمریکایی شمالی برای افزایش اعتبار آن صورت می‌گیرد.

جورج مک دوناو، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارایی‌های دیجیتال KR1، از طریق ایمیل در این خصوص می گوید: ماهیت بیت کوین این است که تعجب جامعه جهانی را برانگیخته کند.

وی ادامه می‌دهد: شرایط در بازار ارز دیجیتال به گونه‌ای است که به وضوح در یک شرایط مطلوب به سر می بریم و بر سر در این بازار باید یک گاو نر بزرگ کشید.

در سال جدید میلادی پتانسیل بالایی حتی تا مرز ۳۰ درصد خواهیم داشت خیلی‌ها فکر می‌کنند این همان عددی است که به افت بازار مربوط می شود اما به نظر من ماجرا تا ۲۰ هزار دلار هم کشش دارد.

برخی از کارشناسان معتقدند که بیت کوین پشتیبانی چندانی بعد از رسیدن به سطوح بالای قیمتی پیدا نخواهد کرد.

جو دی‌پاسکاله، مدیر اجرایی صندوق بیت بال کپیتال در این خصوص می‌گوید: به نظر من پشتیبانی قوی در اتوکد ۱۳ هزار دلار برای حفظ بازار گاوهای برنده منطقی است اما افزایش اعتماد به نفس سرمایه داران در شرایط ۱۵ هزار دلاری کمی دور از ذهن است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *