اخبار اقتصادیارز-طلا-سکهمنتخب سردبیر

افزایش قیمت طلا و اوضاع اقتصاد

افزایش قیمت طلا

در شرایط کنونی با وجود افزایش نگرانی‌ها از متزلزل شدن اقتصاد جهانی و ابراز واکنش‌های زود هنگام در پی تایید احتمالی واکسن کرونا، قیمت طلا در روز چهارشنبه افزایش یافت و این افزایش قیمت طلا سرمایه‌گذاران را ترغیب کرد که به سرمایه‌گذاری در بازار شمش و طلا بپردازند.

قیمت روز طلا، به وقت گرینویچ، با ۰.۳%  ‌افزایش به ۱.۷۴۹.۴۴  دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی (پیش خرید نقدی) طلا در ایالات متحده با ۰.۶٪ افزایش به ۱.۷۵۶ دلار در هر اونس رسید.

افشین نبوی،  تحلیلگر ارشد اقتصادی موسسه سرمایه‌گذاری ام‌کی‌اس می‌گوید:

با وجود نگرانی‌ها در رابطه با ویروس کرونا، اوضاع در سرتاسر جهان پرتنش است. چشم انداز اقتصادی، پایین آمدن نرخ بهره و نزول بازار سهام از عوامل تاثیر‌گذار در افزایش قیمت طلا هستند.

افزایش قیمت طلا همزمان با افزایش نگرانی‌ها نسبت به اوضاع اقتصادی

پس از انتشار گزارشی از رسانه‌‌ها مبنی بر در دسترس نبودن جزییات نتایج اخیر آزمایش واکسن کرونا در شرکت Moderna  – که این هفته سهام جهانی را به تعلیق انداخته بود- بازار سهام دچار افت شد.

آخرین مطالعات اقتصادی انجام شده، بر عواقب اقتصاد جهانی ناشی از شیوع کرونا، با داشتن  تقریبا ۴.۹۱ میلیون نفر قربانی در جهان تاکید کرده است. آمارهای داده شده در روز سه‌شنبه حاکی از آن است که اکثر فعالیت‌های ساخت و ساز ثبت شده در آمریکا در ماه آوریل تنزل داشته، همچنین شاهد کاهش در صدور مجوز ساخت و سازهای آتی  هستیم  که این وقایع میزان نگرانی‌ها را از رکود اقتصادی سنگین در سه ماهه دوم پس از رکود عظیم اولیه تشدید می‌کند.

در شرایط متغیر سیاسی و مالی، اغلب طلا به عنوان منبع با ارزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیش از برگزاری کمیته بانکی سنای آمریکا، رئیس بانک مرکزی، جروم پاول در اظهارات خو‌د گفت که این بانک به دنبال گسترش دسترسی به تسهیلات اعتباری برای اعطای وام بیشتردر کشورهایی با جمعیت کمتر است.

دانیل هی‌نز، تحلیلگر ANZ گفت: «آنچه که بانک مرکزی در چند ماه آینده انجام می‌دهد بسیار مهم خواهد بود و قطعاً پاول بر این مطلب اشاره خواهد داشت که در پیشبینی‌های انجام شده برای آینده، نرخ‌ها تقریباً معادل صفر باقی خواهند ماند.»

افزایش قیمت طلا

تمام توجه دولت‌مردان  به جلسه سیاست‌گذاری کمیته بازار آزاد فدرال معطوف شده است  که در تاریخ ۲۸ تا ۲۹ آوریل در ساعت ۱۸:۰۰ به وقت گرینویچ برگزار می‌شود. در بین سایر فلزات گرانبها، پالادیوم با ۱.۶ درصد افزایش به ۲.۰۹۱۲۰ دلار در هر اونس، نقره با ۰.۲٪ افزایش به ۱۷.۴۴ دلار و پلاتین با ۱.۲٪ افزایش به ۸۴۲.۵۶ دلار رسیدند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید