بورسمنتخب سردبیر

این هفته منتظر افزایش قیمت طلا نباشید

افزایش قیمت طلا در این هفته

بورس رشد کرد و طلا افت. بسیاری از کارشناسان معتقدند که رشد بازار بورس تاثیر منفی در بازار طلا داشته و این فلز گرانبها در هفته پیش رو با افت قیمت مواجه خواهد شد. با برات نیوز همراه باشید.
پس از ریزش قیمت سنگینی که طلا در معاملات روز جمعه پس از انتشار آمار اشتغال آمریکا داشت، اکثر کارشناسان وال استریت نسبت به روند افزایشی این فلز ارزشمند نظر منفی پیدا کردند.
تحلیل گران اعتقاد دارند رشد بازار سهام عامل اصلی افت بازار طلا است و تمایل و رغبت به خرید این فلز در دنیا کم شده است. همچنین عوامل فنی برای افزایش قیمت طلا هم منفی شده اند.
در همین راستا هم بر اساس نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت برای هفته جاری، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها هشت نفر معادل ۴۷ درصد به کاهش قیمت طلا و یک نفر معادل ۳۵ درصد به افزایش قیمت طلا رای داد و سه نفر معادل ۱۸ درصد نظر خنثی داشت. پس به احتمال زیاد افزایش قیمت طلا در این هفته رخ نمی‌دهد.
در این بین، ۱۳۶۷ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند که از میان آنها، ۸۴۲ نفر معادل ۶۲ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۸۲ نفر معادل ۲۱ درصد کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند و ۲۴۳ نفر معادل ۱۸ درصد نظری نداشتند.
اما شکل واقعی همه این نظرسنجی‌ها با شروع مبادلات اقتصادی مشخص شد. در این معاملات، بهای آتی هر اونس طلا در بازار نیویورک روز جمعه با ۴۴ دلار و ۴۰ سنت معادل ۲.۶ درصد کاهش، در ۱۶۸۳ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود چهار درصد کاهش نشان داد.
برخی از کارشناسان معتقدند که عامل اصلی سقوط چشمگیر قیمتها در معاملات روز گذشته افزایش آمار اشتغال غیرکشاورزی آمریکا در ماه مه به میزان ۲.۵ میلیون شغل است.
قیمت طلا در هفته جاری افت شدیدی خواهد کرد و به میانگین قیمت 50 روزه خود نزول کرده است و پیش بینی می شود افت قیمت این فلز گران قیمت بیشتر هم شود. بر اساس نظرسنجی ها ممکن است قیمت طلا به یک هزار و 665 دلار هم برسد. یک افت واقعی و چشمگیر.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید