طبق مصوبه شورای رقابت، قرار است قیمت خودروها هر سه ماه یک‌بار و به صورت فصلی به‌روز شود، در همین زمینه به‌تازگی شرکت مدیران خودرو لیست قیمتی محصولات خود را برای سه‌ماهه پاییز منتشر کرده است که شامل افزایش قیمت‌ از ۶۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تا ۱۷۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی می‌شود.

به گزارش برات نیوز، آخرین بروزرسانی قیمت‌ محصولات شرکت مدیران‌خودرو مربوط به تیرماه سال جاری بوده است، طبق مصوبات شورای رقابت، خودروسازان هر سه ماه یک بار براساس قیمت تمام‌شده محصولات و اعمال سود آنها، باید قیمت جدید خودروها را اعمال کنند. مدیران‌خودرو در همین زمینه در چند روز اخیر قیمت محصولات MVM و چری را منتشر کرده است.

با مقایسه این قیمت‌ها درمی‌یابیم که محصولات MVM‌ از ۶۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تا ۱۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و محصولات چری از ۱۰۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۱۷۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته‌اند. برهمین اساس، آمار منتشره خبر از افزایش ۲۳ تا ۲۷ درصدی در گروه محصولات MVM و افزایش ۲۵ و ۲۶ درصدی در محصولات گروه چری دارند.

طبق لیست ارائه شده از سوی مدیران خودرو برای سه‌ماهه پاییز سال جاری، خودرو تیگو ۷ IE که از تیرماه سال جاری تاکنون با قیمت ۶۴۰ میلیون در بازار حضور داشت، از ابتدای مهرماه ۱۳۹۹ با ۱۷۰ هزار و ۳۰۰ تومان افزایش، به قیمت ۸۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خواهد رسید. این اعداد و ارقام افزایش ۲۶ درصدی قیمت این خودرو را نشان می‌دهند.

دومین خودرو که شاهد افزایش قیمت آن برای پاییز ۹۹ هستیم، آریزو ۶ نام دارد که از تیرماه سال جاری با قیمت ۵۵۰ میلیون تومان به بازار عرضه می‌شد، این خودرو نیز با برخورداری از ۲۶ درصد افزایش قیمت معادل ۱۴۷ میلیون و ۳۰۰ هزار  تومان، قرار است با برچسب قیمت ۶۹۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به بازار عرضه شود.  

از برند چری نیز تیگو ۵ اکسلنت و آریزو ۵ هر کدام با برخورداری از  ۲۵ درصد افزایش قیمت، به ترتیب با افزایش ۱۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی از ۵۱۳ میلیون تومان به ۶۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و با افزایش ۱۰۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی از ۴۰۰ میلیون تومان به ۵۰۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به‌فروش خواهند رسید.

از دیگر محصولات شرکت مدیران خودرو می‌توان به MVM X ۵۵  در دو مدل اتوماتیک اکسلنت اسپورت و اتوماتیک اکسلنت اشاره کرد که به ترتیب ۱۴۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ۱۴۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت خواهند داشت.

بیشتر بخوانید: سکوت وزارت صمت و تداوم افزایش قیمت خودرو

 MVM X۵۵ اتوماتیک اکسلنت اسپورت از ۵۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به ۶۸۷ میلیون تومان و MVM X۵۵ اتوماتیک اسپورت نیز از ۵۴۰ میلیون تومان به ۶۸۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

MVM X۳۳  اسپورت با افزایش ۸۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی از ۳۷۰ میلیون تومان به  ۴۵۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و مدل اتوماتیک آن با افزایش ۹۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی از ۳۹۰ میلیون تومان به ۴۸۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.  

در این میان خودرو MVM X۲۲ دنده‌ای لاکچری کمترین افزیش قیمت را داشته است و از ۲۶۵ میلیون تومان به ۳۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیدهاست. آمار نشان می‌دهند که این خودرو ۶۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان گران‌تر شده است. به‌علاوه مدل‌های دنده‌ای اکسلنت اسپورت ۶۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و مدل اتوماتیک اکسلنت اسپورت ۸۲ میلیون تومان افزایش قیمت را برای پاییز 99 تجربه کرده‌اند.  خودرو  MVM X۲۲ دنده‌ای اکسلنت اسپورت ۳۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و MVM X۲۲ اتوماتیک اکسلنت اسپورت ۴۰۹ میلیون تومان از مهرماه به‌فروش خواهند رسید.

در جدول ارائه شده از سوی شرکت مدیران خودرو،  MVM ۳۱۵ پلاس اتوماتیک ۳۶۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است؛ با درنظر گرفتن قیمت قبلی این خودرو یعنی ۲۹۰ میلیون تومان، شاهد افزایش قیمت ۷۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی این محصول در پاییز ۹۹ هستیم.

با بررسی آمار و سوابق شرکت مدیران خودرو درمی‌یابیم که این شرکت تولیدکننده خودرو چینی، همواره محصولات خود را با گران‌فروشی‌های پی‌درپی به بازار ایران عرضه کرده است به‌طوریکه محصولات این شرکت حتی از بازار آزاد نیز گران‌تر هستند. با اینکه در سال گذشته پرونده این شرکت به تعزیرات نیز رسید، اما همچنان به گران‌فروشی خود ادامه می‌دهد.

مدیران خودرو در سال جاری نیز به روند افزایش قیمت محصولات خود در فواصل کوتاه ادامه داده است  تاجایی که در مدت یک‌ماه، بین ۱۹ تا ۴۷ میلیون قیمت محصولات این شرکت افزایش یافت.پس از انتشار مصوبه شورای رقابت، هفته گذشته لیست جدید قیمتی محصولات این شرکت از سایت فروشش حذف شده بود اما بعد از مدتی دوباره آن را منتشر کرد. لازم به‌ذکر است محصولات این شرکت از گروه خودروهای چینی MVM  و چری چین هستند که در داخل مونتاژ و تولید می‌شوند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *