سازمان حمایت در اطلاعیه ای اعلام کرد که هرگونه افزایش قیمت نان در کشور غیر قانونی است.

به گزارش برات نیوز، درحالی که برخی از نانوایی ها در شهرهای مختلف اقدام به افزایش قیمت نان داشته اند، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که هرگونه افزایش قیمت نان غیر قانونی است .

این درحالی است که در ماه گذشته نیز برخی از مسوولان اعلام کرده بودند که نرخنامه جدیدی برای افزایش قیمت نان اعلام نشده است .

اما دراین میان برخی از نانوایی های سطح شهر تهران و سایر شهرستان ها اقدام به افزایش خودسرانه قیمت نان داشته اند که این موضوع موجب گلایه و نارضایتی مردم را فراهم اورده است.

ادعای فعالان حوزه نان درخصوص افزایش هزینه‌های تولید

همچنین چندی پیش رئیس اتحادیه نانوایان فانتزی تهران اعلام کرده بود:

 بی نظمی موجود در بازار آرد ونان نتیجه سه نرخی بودن قیمت آرد است.

محمدجواد کرمی درباره دلایل گرانی نان در برخی از واحدهای صنفی، گفته بود:

 هزینه‌های تولید در سال‌های اخیر افزایش نرخ داشتند از اینرو طبیعی است که شاهد افزایش نرخ نان باشیم.

وی با بیان اینکه ابتدای هر سال دولت درآمد کارگر، بیمه و مالیات را مشخص می کند، افزود:

هر ساله ما شاهد افزایش ۱۰ درصدی هزینه‌ها هستیم، اما تمامی دولت‌ها در ایران تلاش دارند که با ثابت نگه داشتن نرخ آرد قیمت نان را ثابت نگه دارند.

این در حالی است که ۷۵ درصد از دلایل گرانی نان به هزینه‌های تولید بر می گردد.

با توجه به اظهارات فعالان این حوزه مبنی برضرورت افزایش قیمت نان به دلیل افزایش هزینه‌های تولید نان، مسوولان اعلام داشته اند که این افزایش قیمت ها غیر قانونی است.

درهمین راستا، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

هرگونه افزایش قیمت نان در کشورغیرقانونی است.

اعلام قیمت 25 قلم کالای اساسی توسط وزارت جهاد کشاورزی

در اطلاعیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان آمده است:

 با توجه به اعلام قیمت ۲۵ قلم کالای اساسی توسط وزارت جهاد کشاورزی از جمله انواع نان، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد هرگونه افزایش قیمت نان در کشور غیر قانونی است .

درادامه این اطلاعیه آمده است:

 بر اساس دستورالعمل‌ها و ضوابط تدوین شده قبل، هرگونه تغییر در قیمت نان پیش از این به کارگروه‌های استانی گندم آرد و نان با ریاست استانداران محترم سراسر کشور واگذار شده است .

و قیمت‌های اعلامی اخیر توسط وزارت جهاد کشاورزی صرفاً مربوط به شهر تهران است که پیش از این در کارگروه استانی مصوب گردیده و ارتباطی به سایر استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور ندارد.

برخورد اتاق اصناف با متخلفان افزایش قیمت انواع نان در کشور

بر اساس این گزارش، قیمت‌های اعلامی شهر تهران نیز پیش از این در کارگروه گندم آرد و نان استان تهران مصوب شده و در حال اجرا است و می‌بایست رعایت شود و هیچ گونه افزایشی نباید صورت گیرد.

بدیهی است کلیه بازرسان سازمان‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن تجارت و اتاق اصناف سراسر کشور مکلف‌اند با هر گونه افزایش قیمت انواع نان برخورد قانونی لازم معمول و پرونده تخلف برای برخورد قانونی در اسرع وقت به شعب سازمان تعزیرات حکومتی ارسال نمایند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *