1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. قیمت نفت افزایش یافت
اخبار اقتصادی

قیمت نفت افزایش یافت

افزایش قیمت نفت

اعتماد بازار جهانی به احیای اقتصادی بهانه‌ای شد که امروز قیمت نفت روندی صعودی را تجربه کند. امروز سه شنبه 20 خردادماه قیمت نفت در تبادلات جهانی افزایش یافت و با ۴۱ دلار و ۳۶ سنت معامله شد. این رقم تا حدودی توانست ضررهای پیشین را جبران کند. با برات نیوز همراه باشید.

امروز بهای معاملات نفت برنت ۵۶ سنت معادل ۱.۴ درصد افزایش یافت. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۰ سنت معادل ۱.۳ درصد افزایش یافت و به ۳۸ دلار و ۶۹ سنت در هر بشکه رسید. شاخص نفت آمریکا روز دوشنبه با یک دلار و ۳۶ سنت کاهش بسته شده بود.

بیشتر بخوانید: نحوه اعمال معافیت‌های مالیاتی صادرکنندگان اعلام شد


نفت برنت محدوده ۴۰ دلار را حفظ کرده و صحبتهایی در میان معامله‌گران وجود دارد مبنی بر این که وست تگزاس اینترمدیت هم بزودی به محدوده ۴۰ دلار صعود خواهد کرد.

نیویورک سیتی که بدترین آمار شیوع ویروس کرونا را در میان شهرهای آمریکا داشت، روز دوشنبه بازگشایی فعالیتها را پس از حدود سه ماه آغاز کرد که نشانه بازگشت زندگی به دوران پیش از اپیدمی است و به تقویت تقاضا برای سوخت کمک خواهد کرد.

ذخایر بنزین در هفته منتهی به پنجم ژوئن حدود ۱۰۰ هزار بشکه کاهش پیدا کرده است. با این حال پیش بینی می‌کنند که آمار نشان دهد ذخایر سوختهای دیگر شامل دیزل و نفت کوره به میزان ۲.۹ میلیون بشکه رشد کرده است.

اوپک و متحدانش شامل روسیه شنبه هفته جاری با تمدید یک ماهه کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز به مدت یک ماه دیگر تا پایان ژوییه موافقت کردند. با این حال عربستان سعودی روز دوشنبه اعلام کرد که این کشور و متحدانش شامل کویت و امارات متحده عربی کاهش تولید ۱.۱۸ میلیون بشکه در روز را که در ژوئن علاوه بر کاهش تولید اوپک پلاس انجام دادند، در ژوییه ادامه نخواهند داد. همزمان لیبی که از ژانویه از بازار نفت خارج شده است اعلام کرد که تولیدش را از سرگرفته است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست