ایرانمنتخب سردبیر

قیمت پراید از مرز ۹۰ میلیون تومان گذر کرد

افزایش قیمت خودرو در بازار

با اینکه بازار خودرو دچار رکود شده است و مشتری چندانی نیست اما دوباره گزارش‌ها حاکی از افزایش قیمت خودرو در بازار است. این شرایط البته وضعیت بی‌سابقه‌ای نیست و طی ماه‌های اخیر همیشه بازار خودرو با این وضعیت مواجه بوده است. در این بین ۹۰ میلیونی شدن پراید احتمالا نشانه این است که گرانی بیشتری در راه خواهد بود.

به گزارش برات نیوز، قیمت پراید تا محدوده ۸۶ میلیون تومان پایین آمده بود، اما بار دیگر با افزایش قیمت‌ها در بازار از مرز روانی ۹۰ میلیون تومان گذشت و فعالان بازار نرخ هر پراید ۱۱۱ را برابر با ۹۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کردند. بر این اساس بهای پراید ۱۳۱ نیز ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

آخرین خبرها از بازار گویای این است که  قیمت خودروهای پژو پارس ساده ۱۶۲ میلیون، پژو ۲۰۶ تیپ دو برابر با ۱۵۴ میلیون، پژو ۲۰۶ تیپ پنج ۱۸۵ میلیون تومان، دنا پلاس دنده‌ای توربو ۲۸۵ میلیون تومان، دنا پلاس دنده‌ای ساده ۲۳۹ میلیون تومان و تیبا دو برابر با ۹۹ میلیون تومان گزارش شده است.

 همچنین قیمت برخی از خودروها مثل سوزوکی گراند ویتارا در حالی که بقیه خودروها روند افزایشی را در پیش گرفته‌اند طی چند روز اخیر با کاهش چشمگیر مواجه شده است به طوریکه طی دو روز گذشته قیمت این خودرو از ۷۷۰ میلیون تومان به ۷۴۵ میلیون تومان رسیده است و قیمت خودرو سیتروئن سی ۳  طی دو روز گذشته از ۶۴۵ میلیون تومان به ۶۳۰ میلیون تومان رسیده است.

برخی دیگر از فعالان بازار خودرو نیز معتقدند باتوجه به اینکه مقرر است هر سه ماه بازنگری قیمت خودرو در دستور کار قرار گیرد، در این وضعیت طبیعی است که مشتریان افزایش یابند چرا که با روند فعلی رشد تورم از یک سو و بیش‌بینی رشد قیمت در آینده نزدیک، سرمایه‌گذاری در بازار خودرو منطقی است.

با همه این تفاسیر مسئولین مربوطه معتقدند آنچه موجب افزایش قیمت خودرو در بازار شده است، تغییر در شاخص‌های کلان اقتصادی بوده؛ افزایش نرخ ارز فرایند ساخت خودرو را با هزینه‌های بیشتری همراه کرده است و همچنین فاصله عرضه و تقاضا در بازار یکی دیگر از عوامل گرانی در این بازار اعلام شده است. افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو طی چند هفته گذشته به نحوی شدت گرفته است که تنها طی دو روز گذشته قیمت سمند ال ایکس ساده ۱ میلیون تومان افزایش یافته است و به ۱۳۶ میلیون تومان رسیده است و قیمت خودرو پژو ۲۰۰۸ نیز از ۶۳۰ میلیون تومان طی دو روز گذشته به ۶۴۰ میلیون تومان رسیده است و مدل ۹۹ این خودرو نیز ۶۷۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید