با توجه به افزایش میزان تقاضا برای خرید سکه، شاهد افزایش نرخ سکه در بازار و ایجاد حباب در بازار طلا و سکه هستیم .

به گزارش برات نیوز، نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر اظهار کرد:افزایش میزان تقاضا موجب ایجاد حباب 620 هزار تومانی در بازار سکه شده است .

این درحالی است که چند وقتی بود که روند قیمت طلا و سکه نزولی شده بود و رو به کاهش بود.

روند صعودی نرخ طلا و سکه در بازار

به طوری که با توجه به درپیش گرفتن روند نزولی میزان تقاضا نیز کاهش یافته بود و همه منتظر کاهش بیشتر قیمت سکه و طلا بودند.

اما به دنبال افزایش قیمت جهانی طلا و نرخ ارز، قیمت طلا و سکه نیز در بازار روند صعودی را در پیش گرفت.

در همین حال، محمد کشتی‌آرای خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مردم دیگر برای هدیه‌ طلا و سکه نمی خرند و کارت‌های هدیه جایگزین طلا شده اما این روزها میزان تقاضا برای خرید سکه در بازار بیشتر شده است.

نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت طلا و سکه

وی درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روزجاری اظهار داشت:‌ نوسانات اخیر قیمت ارز موجب افزایش قیمت طلا و سکه شده تا جایی که دیروز قیمت سکه تا 12 میلیون و 300 هزار تومان هم بالا رفت.

این فعال بازار با بیان اینکه تعدیل قیمت ارز و کاهش تقاضا در روز جاری موجب کاهش نسبی قیمت‌ها در بازار شده است، گفت: اما قیمت‌ها نسبت به روزهای گذشته همچنان افزایشی است.

افزایش نرخ دلار تا ورود به کانال 26 هزار تومان

وی ادامه داد:این درحالی است که قیمت جهانی طلا کاهش داشته اما قیمت دلار مجدداً به کانال 26 هزار تومان افزایش یافته است.

کشتی آرای ضمن اعلام قیمت‌های امروز طلا و سکه را با توجه به چند نوبت رفت و برگشت اینطورگفت: قیمت سکه طرح جدید  دربازار امروز به 12 میلیون و 100 هزار تومان و سکه طرح قدیم 11 میلیون و 700 هزار تومان رسید.

این فعال بازار همچنین گفت: در بازار امروز قیمت نیم سکه 6 میلیون و 700 هزار تومان،‌ ربع سکه 4 میلیون و 500 هزار تومان و سکه گرمی نیز به 3 میلیون و 500 هزار تومان رسید.

رکود حاکم بر بازار طلا و سکه

وی با بیان اینکه افزایش تقاضا برای خرید سکه موجب افزایش حباب سکه به 620 هزار تومان شده است، افزود: نیم سکه و ربع سکه و سکه گرمی نیز با توجه به پایان سال و افزایش تقاضا دارای حباب شده اند.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: انتظارما این بود که با شروع ماه رجب تقاضا برای خرید طلا و جواهر نیز افزایش داشته باشد ولی بازار همچنان با رکود همراه است .

کارت هدیه بانکی ترجیح مردم برای هدیه دادن

این فعال بازار طلا و سکه اظهار کرد: درحال حاضراگر خریدی روی طلا و سکه انجام می شود بیشتر جنبه سرمایه گذاری دارد.

 وی ادامه داد: در سال‌های گذشته مردم برای هدیه به خصوص در ایام عید از سکه های طلا استفاده می کردند ولی امسال با توجه به گران شدن طلا و سکه بیشتر مردم ترجیح می‌دهند از کارت‌های هدیه بانکی استفاده کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *