اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

افزایش وام دانشجویی در سال جاری

افزایش وام دانشجویی

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از افزایش وام دانشجویی خبر داد و عنوان کرد: برخی وام‌ها با درصد بیشتر افزایش خواهد یافت.

به‌گزارش برات نیوز، مهندس بهروز رحیمی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، در گفت و گو با ایسنا با اشاره به افزایش معوقه وام‌های دانشجویان علوم پزشکی طی چند ماه اخیر گفت: با توجه به مصوبه بانک مرکزی و همچنین مصوبه وزارت بهداشت طی چهار ماه اخیر هیچ گونه مبلغی بابت اقساط وام از دانشجویان علوم پزشکی دریافت نشده و در نتیجه سطح معوقات ما بسیار افزایش یافته و عدد آن به حدود ۴۰ میلیارد تومان می‌رسد.

رحیم در ادامه از آغاز بازپرداخت وام های دانشجویان از اول خرداد خبر داد و تاکید کرد: از این ماه بازپرداخت وام های دانشجویان علوم پزشکی به روال قبل باز خواهد گشت.

بیشتر: یارانه نقدی و اقساط وام یک میلیونی کرونا

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی مبلغ وام های دانشجویی در سال جدید خبر داد و اظهار کرد: برخی از وام های ما با درصد کمتر و برخی نیز با درصد بیشتری افزایش خواهند یافت؛ اما به طور متوسط بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش وام خواهیم داشت.

 مهندس رحیمی با تاکید بر اینکه وام تحصیلی بیشترین تقاضا و پوشش را در بین وام های دانشجویی دارد، گفت: بیش از ۶۸ درصد وام های پرداختی ما در وزارت بهداشت وام تحصیلی است که شامل همه دانشجویان می شود. هدفگذاری ما در سال جاری این است که بتوانیم بین ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر جامعه هدف پرداخت وام های دانشجویی را بیشتر کنیم و آمار دانشجویان دریافت کننده وام را به ۱۲۰ هزار نفر برسانیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید