1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. افزایش چهار برابری حفره های امنیتی اپل
اخبار اقتصادیفناوریمنتخب سردبیر

افزایش چهار برابری حفره های امنیتی اپل

بر اساس آخرین تحقیقات شرکت اطلس وی پی ان، شمار حفره‌های امنیتی اپل تنها در عرض یک سال چهار برابر شده است.

به گزارش برات نیوز، نتیجه تحقیقات این شرکت نشان داد که شمار حفره‌های امنیتی که در داخل اکوسیستم اپل کشف و هدف بهره برداری قرار گرفتند، در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ سیر صعودی پیدا کرده است.

تبهکاران سایبری مجموعا ۳۸۰ آسیب پذیری را در داخل نرم افزار اپل در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ کشف کردند که در مقایسه با نیمه اول سال ۲۰۲۱ با افزایش ۴۶۸ درصدی رو به رو بوده است.

به گفته محققان، اکثر موارد بهره برداری از حفره‌های امنیتی مربوط به مرورگر اینترنتی سفاری و همچنین خود سیستم عامل OS اپل هستند. به دلیل این که نرم افزار اپل تبادل پذیر و متصل است، یک آسیب پذیری شناسایی شده می تواند روی همه دستگاه‌ها اثر بگذارد.

محبوبیت محصولات محبوب عموم در میان تبهکاران

از خطرناک‌ترین آسیب پذیری‌ها برای دستگاه‌های اپل، آسیب پذیری CVE-۲۰۲۱-۳۰۸۵۸ با درجه اهمیت ۸.۸ بود. این آسیب پذیری نسخه ۱۴.۸ نرم افزار iOS برای آیفون و آی‌پد و همچنین دستگاه‌های مک با نرم افزار macOS Big Sur ۱۱.۶ را هدف می گیرد. این حفره امنیتی به تبهکاران سایبری امکان می دهد در دستگاه‌ها، باج افزار نصب کنند یا اعمال دیگری مانند استخراج دیتا یا سرقت اطلاعات مهم کاربر را انجام دهند.

محققان بر این باورند که افزایش توجه تبهکاران سایبری به اپل، به دلیل محبوبیت رو به رشد محصولات این شرکت است.

نویسنده امنیت سایبری اطلس وی پی ان، ویلیوس کاردلیس، در این باره گفت:«محصولات متعلق به غول‌های فناوری مانند اپل یا گوگل توسط میلیاردها نفر در سراسر جهان استفاده می شوند. این امر کاربران آنها را در برابر حفره‌های امنیتی شناسایی شده از سوی تبهکاران سایبری آسیب پذیر می سازد. برای دور ماندن از چنین تهدیدهایی و ایمن نگه داشتن دستگاه، افراد باید نرم افزارشان را به جدیدترین نسخه، به‌روز کنند.»

طبق گزارش وب سایت تِک رادار، از نظر آمار خام گوگل و مایکروسافت بیشترین آسیب پذیری های بهره برداری شده را در نیمه دوم سال میلادی گذشته داشتند. گوگل مجموعا ۵۱۱ حفره امنیتی به خصوص در اندروید و مرورگر کروم داشت و مایکروسافت با ۴۲۸ آسیب پذیری، در رتبه دوم قرار گرفت که بیشتر آنها در ویندوز، آفیس و مرورگر ایج شناسایی شدند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست