در روز ۱۶ نوامبر  گوگل اعلام کرد که کاربران جیمیل در طی هفته‌های آینده می‌توانند سرویس های جانبی جیمیل ، چت و Meet Data مانند نوشتار هوشمند و پاسخ هوشمند را به دلخواه غیر فعال کنند.

البته قبل از این هم می‌توانستید این امکانات را خاموش و روشن کنید اما اکنون گوگل امکان متوقف کردن تبادل اطلاعات در پس‌زمینه را برای کاربران جیمیل فراهم کرده است. گوگل اعلام کرده است که این گزینه در هفته‌های پیش رو منتشر می‌شود و تمامی کاربران جیمیل و دیگر خدمات گوگل می‌توانند از آن استفاده کنند. با برات نیوز همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درمورد این ویژگی جدید جیمیل بدست اورید.

جعبه اول جیمیل
جعبه اول

با توجه به عکس‌هایی که در گوگل بلاگ ارسال شده‌اند، دو جعبه که توضیح پروسه تبادل اطلاعات را درخود دارند، به کاربران نشان داده می‌شود. در اولین جعبه، امکانات هوشمند درون جیمیل مانند دسته‌بندی خودکار ایمیل‌ها، نوشتار هوشمند، کارت‌های خلاصه‌ای که بالای ایمیل‌ها نمایش داده می‌شود و برونریزی رویدادها برای اضافه کردن به تقویم، نشان داده شده‌اند. گوگل می‌گوید که درصورتی که کاربر تبادل اطلاعات در پس‌زمینه را متوقف کند، دیگر به این امکانات دسترسی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

دستیار گوگل بدون دستورات صوتی

بهره وری گوگل با مواد بازیافتی محصولاتش

جعبه دوم، به کاربر این امکان را می‌دهد تا از اطلاعات موجود در جیمیل، چت و Meet Data  برای ارتقای عملکرد دیگر امکانات گوگل مانند اسیستنت (که می‌تواند تاریخ پرداخت قبض‌ها را یادآوری کند)، نقشه (می‌تواند مکان و ساعت رستوران‌های رزرو شده را نشان دهد) و اطلاعات GPay از کارت های هدیه، استفاده کند. اگر تصمیم بگیرید که سرویس های جانبی جیمیل را خاموش کنید، گوگل گفته است که بعدا می‌توانید در تنظیمات جیمیل باز هم آن‌ها را فعال کنید.

جعبه دوم جیمیل
جعبه دوم

گوگل گفته است که این ویژگی درکنار امکان بازگرداندن تنظیمات ارائه می‌شود. این شرکت همچنین می‌گوید که نمی‌توان از امکانات بالا بصورت جداگانه جدا شد. مثلا نمی‌توان نوشتار هوشمند را غیر فعال کرد درحالی که هنوز از کارت‌های خلاصه استفاده می‌شود. زیرا تمامی این امکانات از یک منبع برای دریافت اطلاعات استفاده می‌کنند و اگر این منبع قطع شود، این امکانات هم نمی‌توانند کار خود را انجام دهند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *