1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. امیکرون خدمات اجتماعی را در آمریکا مختل کرد
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

امیکرون خدمات اجتماعی را در آمریکا مختل کرد

یک عضو کمیسیون موقت سازمان غذا و داروی آمریکا، گفت:«پردازش اتفاقی که هم اکنون در حال رخ دادن است، دشوار است. بیشتر مردم قرار است کرونا بگیرند.»

به گزارش برات نیوز، دکتر جنت وودکاک، عضو کمیسیون موقت سازمان غذا و دارو، این هفته هشداری ناخوشایندی به نمایندگان مجلس ایالات متحده داد: ملت باید اطمینان حاصل کنند حالا که موج بی‌سابقه سویه امیکرون در سراسر کشور آنها را خانه نشین می کند، خدمات پلیس، بیمارستان و حمل و نقل دچار مشکل نشود.

وودکاک روز گذشته در برابر کمیته بهداشت سنا اقرار کرد:«پردازش اتفاقی که اکنون در حال رخ دادن است، دشوار است. بیشتر مردم قرار است کرونا بگیرند. باید اطمینان حاصل کنیم که در حین رخ دادن این اتفاق فعالیت بیمارستان ها، سامانه حمل و نقل و سایر خدمات اضطراری مختل نشود.»

درست مانند زمستان گذشته که مقامات دولتی برای مهار شیوع کرونا تلاش می کردند، ساعات کاری خدمات عمومی و مشاغل در سراسر ایالات متحده کاهش پیدا کرده اند و حتی برخی از آنها به طور موقت تعطیل شده اند. هرچند امسال ابتلای بسیاری از کارمندان به این ویروس خدمات عمومی را مختل کرده است اما مقامات همچنان سعی در کنترل اوضاع دارند.

با بالا رفتن میزان مبتلایان و افزایش مرخصی استعلاجی کارمندان مبتلا، خدمات اضطراری از نیویورک تا لس آنجلس در تلاشند نیروی کافی پلیس، پرستار و آتش نشان به کار بگیرند. سامانه حمل و نقل در نیویورک و شیکاگو اختلال پیدا کرده است، خطوط هوایی پروازها را کاهش داده اند و بی اثر شدن واکسن مقابل سویه بسیار مسری امیکرون و بستری شدن مردم (عمدتا واکسینه نشده ها) مقامات دولتی را مجبور به قرنطینه می کند.

میزان بستری نسبت به پیک زمستان گذشته (پیش از توزیع گسترده واکسن) بیشتر شده و همچنان رو به افزایش است. براساس داده های وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، بیش از ۱۵۲ هزار نفر تا روز چهارشنبه در بیمارستان بستری شده اند که ۱۸ درصد نسبت به هفته ی گذشته افزایش داشته است.

دکتر گیلیان اشمیتز، رئیس کالج پزشکان اورژانس آمریکا، در مصاحبه ای گفت: «بسیاری از مناطق سراسر کشور به جایی می رسند که حتی کارکنان پشتیبان آنها نیز بیمار می شوند.» وی افزود فشار وارد بر کارمندان پر مسئولیت از هر زمان دیگری در دوران همه گیری بیشتر شده است.

پیش از اینکه ایالات متحده سویه امیکرون را در اوایل دسامبر شناسایی کند، بیمارستان ها با کمبود پرستار مواجه بودند. انجمن پرستاران آمریکا در ماه سپتامبر که نوع دلتا در بسیاری از نقاط کشور در حال افزایش بود از دولت بایدن خواسته بود که کمبود پرستار را یک بحران ملی اعلام کند.

ارنست گرانت رییس انجمن پرستاران ایالات متحده در آن زمان گفته بود:«کادر درمان از پای درآمده اند، پرستاران خسته و ناامیدند زیرا این همه گیری مداوم ادامه دارد و هیچ پایانی برایش در کار نیست. پرستاران به تنهایی نمی‌توانند این معضل را حل کنند.»

امیکرون کمبود کارکنان بیمارستان را با افزایش مرخصی های استعلاجی تشدید می‌کند. با وجود اینکه بسیاری از پرستاران واکسینه شده‌اند، امیکرون توانسته ایمنی حاصل از واکسن را دور بزند و باعث پیشرفت غیرمنتظره ویروس در سراسر کشور بشود.

به گفته ی دکتر گیب کلن در بیمارستان جانز هاپکینز بعضی روزها صدها کارمند در بیمارستان های مریلند و واشنگتن دی سی مرخصی استعلاجی گرفته اند، از پرستاران گرفته تا نظافتچی و خدمه انبارداری.

کلن که ریاست دپارتمان فوریت های پزشکی بیمارستان هاپکینز را به عهده دارد گفت:«هنگامی که نهادهایی مانند ما با کمبود کارکنان مواجه می‌شوند، تمام عملکردهایشان به مشکل می‌خورد.»

کلن افزود:«با توجه به ضعف فعلی کادر درمان، از دست دادن پرستاران حتی برای دوره ای پنج روزه، در صورت خفیف بودن بیماریشان، فاجعه ای عظیم است.»

دولت بایدن صدها پزشک و پرستار ارتش را برای حمایت از بیمارستان‌های تحت فشار اعزام کرده و به آژانس مدیریت بحران فدرال دستور داده است تخت‌ بیمارستان فراهم کرده و آمبولانس‌ها و خدمه اورژانس را برای انتقال بیماران مستقر کند.

پلیس، آتش نشانی و سامانه حمل و نقل نیز با مرخصی های استعلاجی کارکنان دست و پنجه نرم می‌کنند. اریک گارستی شهردار لس آنجلس اعلام کرد بیش از ۸۰۰ نیروی پلیس و آتش نشانی به دلیل مثبت بودن تست کرونا خانه نشین شده اند.

گارستی در یک کنفرانس خبری گفت:«دوران سختی را پشت سر می‌گذاریم، سویه امیکرون مثل آتشی سوزان همه جا را فراگرفته است.»

امیکرون مقامات شهری و ایالتی را نیز درگیر کرده است. تست کرونای لوری لایتفوت، شهردار شیکاگو روز سه شنبه مثبت درآمد. وی تایید کرد که با وجود واکسینه بودن و دریافت دز تقویتی مبتلا به کرونا شده است. جیم جاستیس فرماندار ویرجینیای غربی روز چهارشنبه اعلام کرد که او نیز با وجود دریافت واکسن و دز تقویتی به این ویروس مبتلا شده است.

خطوط هوایی نیز به دلیل شیوع کرونا بین کارکنان و کمبود خلبان و دیگر کارمندان درست پیش از کریسمس شروع به لغو پروازها کردند.

دکتر آنتونی فاچی مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید، روز سه شنبه به کمیته بهداشت سنا اعلام کرد به دلیل پوشش متنوع واکسیناسیون در ایالات متحده مشخص نیست چه زمانی امیکرون به اوج خود می‌رسد. ممکن است در برخی نقاط کشور اوج بگیرد و در برخی دیگر کاهش پیدا کند.

وی گفت:«کرونا ویروس حیله گریست، همیشه همه را فریب داده است، از زمان شناسایی‌اش گرفته تا سویه دلتا و حالا امیکرون. کاملا غیرقابل پیش بینیست و ما داریم هر کار که از دستمان برمی‌آید انجام می‌دهیم.»

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست