به دنبال تاثیرگذاری ارزدیجیتال در اقتصاد دنیا، بانک‌های مرکزی امارات و عربستان درخصوص انتشار ارز دیجیتال مشترک با همدیگر همکاری می‌کنند.

به گزارش برات نیوز، بانک‌های مرکزی عربستان و امارات از اجرای طرح امکان سنجی برای همکاری درخصوص انتشار ارز دیجیتال مشترک خبر داده‌اند.

این درحالی است که با توجه به توسعه روزافزون ارزدیجیتال و استقبال از ایجاد این گونه رمز ارزها،80 درصد از بانک‌های مرکزی جهان در حال بررسی تولید ارزهای دیجیتال هستند.

80 درصد بانک‌های مرکزی دنیا درحال اقدام به انتشار ارز دیجیتال

آنان بر این باورند که با توجه به پیشرفت و توسعه ارز دیجیتال در اقتصاد دنیا به زودی همه کشورها مجبور به استفاده از این ارز مجازی می‌شوند.

به همین خاطر باید برای آن موقع خود را آماده کنند و بسترها و زیرساخت‌های لازم را فراهم آورند.

انتشار ارز دیجیتال مشترک عربستان و امارات

در همین حال عربستان و امارات نیز از این قافله عقب نماندند و تصمیم به تولید ارز مجازی مشترک میان دو کشور گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید: فیسبوک، ارز دیجیتال لیبرا راه‌اندازی می‌کند

بر اساس این گزارش، در بیانیه مشترک این دو بانک آمده است که آنها پروژه موسوم به آبر را به صورت مشترک راه‌اندازی کرده‌اند که هدف از این پروژه انتشار یک ارز مجازی مشترک بین دو کشور است.

انتشار ارز دیجیتال مشترک و کاهش هزینه نقل و انتقالات

همچنین  انتشار این ارزموجب ایجاد یک نظام پرداخت دوجانبه بین عربستان و امارات می‌شود تا هم زمان تراکنش‌ها و هم هزینه‌های نقل و انتقالات بین بانکی را بین دو کشور کاهش دهد.

بانک‌های مرکزی عربستان و امارات قصد دارند در قالب این پروژه بستری را فراهم کنند تا امکان مدیریت تراکنش‌های ارزهای مجازی بین بانک‌های مرکزی دو کشور و همچنین بانک‌هایی که به این سامانه می‌پیوندند را فراهم کنند.

بانک‌های مرکزی دو کشور نسبت به نتایجی که تاکنون در طرح امکان‌سنجی به دست آمده ابراز رضایت کرده و چشم‌انداز خوبی را نسبت به تجربیات به دست آمده در قالب اجرای پروژه آبر می‌بینند.

چین نخستین کشور تولید کننده ارز دیجیتال

این درحالی است که چین به عنوان نخستین اقتصاد بزرگ دنیا اقدام به انتشار ارز دیجیتال کرده و آن را  زیرساخت مالی مهمی برای آینده به حساب می‌آورد.

انتشار بسته های قرمز یوان دیجیتالی به عنوان نخستین ارزهای دیجیتالی در چین آغاز شده است.

انتشار نخستین ارز دیجیتال در دنیا توسط چین، حاکی از پیشگامی این کشور در زمینه ارزهای دیجیتال است  و به تدریج مردم را به استفاده عادی تر از ارز دیجیتالی نزدیک می‌کند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *