انجمن ملی زنان کارآفرین با هدف حمایت از بانوان ایرانی درصدد ایجاد کارگروهی ازسازمان نظام صنفی یارانه ای برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی اجتماعی زنان شد.

به گزارش برات نیوز، جلسه اعضای انجمن ملی زنان کارآفرین و کارگروه مسئولیت اجتماعی کمیسیون سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران هفته جاری برگزار شد.

در این جلسه مطالبی در خصوص ترویج فرهنگ کارآفرینی، توسعه فردی، شبکه سازی، آموزش و پژوهش و عبور از کسب و کار سنتی به سوی کسب و کار نوین، تهیه زیرساختها و اماده سازی بخش سخت افزار و نرم افزاری زیر ساختها مطرح شد.

در ابتدای جلسه رییس هیئت مدیره انجمن ملی زنان کارآفرین در ابتدای جلسه ضمن معرفی انجمن ابراز داشت: این انجمن از سال 83 با دو انجمن ملی زنان کارافرین و انجمن صنفی زنان مدیر کارآفرین با دریافت مجوز ار وزارت کار فعالیت خود را آغاز کرده است.

فریبا مهدیون هدف اصلی این انجمن را توسعه و ترویج کارآفرینی زنان و اشتغالزایی دختران فارغ التحصیل کشور دانست و بیان داشت: با همکاری دانشگاههای سراسر کشور در راستای گسترش فرهنگ کارآفرینی و معرفی الگوی کارآفرینی گامهای خود را بر میداریم.

وی در خصوص فعالیتهای انجمن گفت: یکی از فعالیتها و ایده های انجمن ایجاد سامانه جامع اطلس زنان کارآفرین با هدف گرآوری اطلاعات زنان و صاحبان کسب و کار و کارآفرین از سراسر کشور و به خصوص مناطق محروم و مرزی است.

وظیفه مسئولیت اجتماعی در قبال زنان جامعه

بر اساس این گزارش، در این جلسه رییس کارگروه کارآفرینی انجمن در خصوص اهمیت کارگروه کارآفرینی اجتماعی و فعالیتها و اقدامات انجام شده این کارگروه گفت: کارآفرینی اجتماعی از نیازهای اجتماعی شکل میگیرد.

خدیجه یارعلی هدف از ایجاد این کارآفرینی را پاسخگویی نیازهای اجتماعی فعالان این حوزه بیان کرد و افزود: فعالیتهایی همانند: صنایع دستی، صنایع غذایی، صنایع تبدیلی و…و همچنین انجام مسئولیت اجتماعی در قبال زنان و دختران جامعه است.

وی در خصوص گسترش فعالیتهای کارگروه کارآفرینی گفت: پیشنهاد طراحی تفاهم نامه با موضوع انجام مسئولیتهای اجتماعی بین انجمن ملی زنان مدیرکارآفرین و نظام صنفی رایانه ای مطرح شده است.

گام نوی زنان کارآفرین برای بانوان ایرانی
انجمن ملی زنان کارآفرین با هدف حمایت از بانوان ایرانی درصدد ایجاد کارگروهی ازسازمان نظام صنفی یارانه ای برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی اجتماعی زنان شد.

لزوم ایجاد بستر اطلاع رسانی برای انجمن زنان کارآفرین

مدیرمارکتینگ هلدینگ نیک اندیش نیز در این جلسه ضمن ارائه توضحیات در زمینه فعالیتهایشان در حوزه محیط زیست، بهزیستی و حمایت از کودکان بی سرپرست پیشنهاداتی مطرح کرد.

بهاره سیار بیان داشت: در حوزه IT، تولید محتوا و آموزشهای مرتبط سازمان نظام صنفی رایانه ای قادر به همکاری است. افراد می توانند از کلاسهای اموزشی بهره مند شوند و پس از آن امکان اشتغال خواهند داشت.

وی همچنین در حوزه همکاری با رسانه ها گفت: فراهم کردن بستر اطلاع رسانی موجب دیده شدن فعالیتهای انجمن شده و حمایتهای بیشتری را شامل می شود.

گفتنی است در این جلسه: توسعه فردی، شبکه سازی ، آموزش و پژوهش، زیرساخت، جلب مشارکت، حمایت معنوی، کمک دو طرفه، فرهنگ سازی، حمایت از نخبگان، موضوع اشتغال، فرهنگ کارآفرینی، توسعه فردی، شبکه سازی ، آموزش و پژوهش، زیرساخت، جلب مشارکت، حمایت معنوی، کمک دو طرفه، فرهنگ سازی، بالا بردن توسعه فردی افراد از دیگر پیشنهادات مطرح شده بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *