چند روز پیش نسخه‌ی پایدار اندروید 11 برای اولین بار در دستگاه‌های Pixel اجرا شد و از آن زمان به بعد بسیاری از سازندگان تلفن همراه هوشمند به استفاده از نسخه‌ی پیش‌نمایشی/ بتا اندروید 11 پرداختند. ریلمی یکی از این موارد است و استفاده از نسخه‌ی پیش‌نمایشی اندروید 11 را در میان کاربران ریلمی ایکس 50 پرو، آغاز کرده است.

به گزارش برات نیوز، ریلمی یکی از اولین تولیدکنندگانی بود که ساخت اندروید 11 را پیشنهاد داد اما باید گفت که در این زمینه پیچیدگی‌هایی به وجود آمده است. ریلمی این نسخه‌ی نمایشی را از 8 سپتامبر اجرا کرده است اما این قابلیت جدید تنها برای 100 نفر از کاربران ریلمی ایکس 50 قابل استفاده است. افرادی که دارای دستگاه ریلمی ایکس 50 هستند و مایل‌اند تا این ویژگی جدید را امتحان کنند باید ابتدا آیکون تنظیمات را از گوشه‌ی راست بالای صفحه انتخاب کنند و سپس به بخش به‌روزرسانی نرم‌افزار < نسخه‌ی آزمایشی رفته و جزئیات خود را وارد کنند و در نهایت Apply Now را انتخاب کنند. اگر شما جزو این صد نفر باشید، قادر خواهید بود که آپدیت جدید را دانلود کنید.

به کارگیری اندروید 11 در ریلمی 50 ایکس
اندروید 11 در گوشی ریلمی 50 ایکس به کار برده می شود

از آنجایی که ممکن است نرم‌افزار پیش‌نمایشی اندروید 11 تاثیرات غیر قابل پیش‌بینی بر روی موبایل شما بگذارد، پیش از نصب برای ایمنی بیشتر از دستگاه بک‌آپ بگیرید. همچنین بنا بر گفته‌ی کمپانی ریلمی، برخی از ویژگی‌های اندروید 11 ممکن است به سبب عدم همخوانی سفت افزار شخص ثالث به خوبی کار نکنند. همچنین این کمپانی توصیه کرده است که پیش از به‌روز‌رسانی اندروید 11، تمام اپلیکیشن‌های خود را از طریق پلی استور به آخرین نسخه به‌روز‌رسانی کنید.

بیشتر بخوانید: مایکروسافت کورتانا را از اندروید و iOS حذف می‌کند

در اندروید 11 گوشی ریلمی ایکس 50 چه چیز تازه است؟

موارد اصلی که در اندروید 11 وجود دارند، شامل مکالمه، ضبط محتوا، ابزارهای پیش‌بینی، قابلیت دسترسی، کنترل دستگاه، حریم خصوصی و امنیت هستند. امکانات امنیتی این نسخه بیشتر شامل دسترسی برنامه‌ها هستند. شما می‌توانید در این نسخه به برنامه‌ها به شکلی دسترسی دهید که تنها در زمانی که باز هستند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند. در این حالت زمانی که برنامه در پس زمینه‌ی شما قرار داشته باشد، دیگر به موقعیت، میکروفون یا دوربین شما دسترسی نخواهد داشت.

همچنین می‌توانید برای تمام مکالمات خود همچون پیام‌رسان‌ها از ابرنویسه استفاده کنید. در این نسخه اعلان‌های دستگاه در منوی کشویی بالای صفحه‌ قرار می‌گیرند و با پایین کشیدن این منو به سمت پایین می‌توانید چندین اعلان را به صورت همزمان مدیریت کنید. همچنین اعلان‌های اپلیکیشن‌های پیام‌رسان نیز در بخش مکالمات دسته بندی خواهند شد و در بخش بالایی اعلان‌ها به صورت مجزا نمایش داده می‌شوند. این موضوع مکالمات مستمر را آسان‌تر خواهد کرد.

همچنین یک دکمه‌ی جدید برای منو وجود دارد که بدون نیاز به بستن تک تک برنامه‌ها امکان دسترسی به صفحه‌ی اصلی و خانه را به شما خواهد داد. برای دسترسی به این دکمه کافیست تا دکمه‌‌ی پاور را فشاری طولانی دهید.

منبع: techradar.com

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *