شرکت نفتی رویال داچ شل اعلام کرد که قصد دارد 9 هزار نفر از کارمندانش را در جریان حرکت به سمت انرژی های کم کربن اخراج کند.

به گزارش برات نیوز، شرکت هلندی رویال داچ شل اعلام کرد که قصد دارد 10 درصد از کارمندانش معادل 9 هزار نفر را در راستای تغییرات ساختاری اساسی و رفتن از انرژی های نفت و گاز به سمت انرژی ‌های کم کربن اخراج کند.

صرفه جویی در ازای تعدیل نیرو

این شرکت در پایان سال 2019 تعداد 83 هزار کارمند داشت و در این باره اعلام کرد که ساماندهی مجدد این حجم از تعدیل نیرو سالانه حدود 2 تا 2 و نیم میلیارد دلار تا سال 2022 برای شل صرفه‌جویی در بر خواهد داشت. در راستای این خبر، سهام معامله شده شل در لندن تا ساعت 9 به میزان 0.15% افزایش یافت در حالی که سود 0.9 درصدی برای بخش گسترده تر انرژی به دست آمد.

ماه گذشته این شرکت یک طرح بازنگری گسترده را در ساختار کسب و کار خود با هدف کاهش هزینه‌ها در حالی اجرا کرد که قصد دارد برای پیش بردن فعالیت‌های عملیاتی‌اش به سمت تولید انرژی‌های کم کربن آماده شود.

این شرکت انگلیسی – هلندی گفت: پیش بینی می کند که تا پایان سال 2022، تعداد 7 تا 9 هزار از مشاغل خود را کاهش دهد، از جمله 1500 نفری که امسال موافقت کرده بودند که به صورت داوطلبانه از این شرکت جدا شوند.

شرکت شل
این شرکت یک طرح بازنگری  گسترده در ساختار کسب و کار خود با هدف کاهش هزینه‌ها را در حالی اجرا کرد که قصد دارد برای پیش بردن فعالیت‌های عملیاتی‌اش به سمت تولید انرژی‌های کم کربن آماده شود.

گسترش یه سمت انرژی های کم کربن و تجدیدپذیر

شرکت BP.L رقیب شل نیز اعلام کرد که در سال جاری قصد دارد حدود 10 هزار شغل را به عنوان بخشی از برنامه های مدیرعامل خود برنارد لونی برای گسترش سریع کسب و کارش به سمت انرژی های تجدیدپذیر و کاهش تولید نفت و گاز کنار بگذارد.

کاهش هزینه ها برای طرح های اقتصادی شل و حرکت به سمت بخش انرژی های تجدیدپذیر و برقی که حاشیه سود کمی دارند، بسیار حیاتی است. در پی این مسئله همچنین رقابت با شرکت های تاسیساتی و شرکت های نفتی رقیب از جمله BP و Total TOTF.PA شدت خواهد گرفت زیرا همه این شرکت ها در سراسر جهان برای سهم بازار خود در اقتصاد سبز می جنگند.

بن ون بوردن مدیر عامل شرکت در مصاحبه داخلی منتشر شده در وب سایت Shell گفت:

“ما از نزدیک چگونگی سازماندهی طرح خود را بررسی کرده‌ایم و احساس می کنیم که در بسیاری از بخش‌ها، لایه های زیادی در شرکت داریم.”

ریکاوری فروش سوخت

شل همچنین اعلام کرده که طی این به روز رسانی، تولید نفت و گازش از سه ماهه سال جاری به شدت کاهش خواهد یافت و به حدود 3.04 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. دلیل این کاهش تولید تبعات شیوع ویروس کرونا و طوفان‌هایی است که باعث شد تا پلتفرم ها و تاسیسات نفتی مجبور شوند تولید خود را متوقف کنند.

برخی از کشور به تدریج از اقدامات محدود کننده قرنطینه خارج شدند و این امر موجب شد که شل بزرگترین خرده فروش سوخت دنیا، شاهد بهبود فروش سوخت در سه ماهه سوم نسبت به کمترین میزان سه ماهه قبلی خود شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *