هفته گذشته نرخ بهره کمی کاهش یافت و از 0.71% به 0.64% رسید. این میزان در ماه اگوست به 0.51% رسیده بود که به طور کلی یک افزایش را نشان می‌دهد، این نشان از یک وجود یک انرژی کاذب در اقتصاد آمریکا دارد. در واقع ما هنوز شاهد بدترین وضع اقتصادی دنیا نبودیم. هنگامی که این اتفاق بیفتد دولت فدرال آمریکا احتمال شروع به چاپ اسکناس می‌کند. با برات نیوز همراه باشید.

رشد خرده فروشی‌ها

نمودار پایین نشان می‌دهد که فروش خرده فروش‌ها (با وجود 28 میلیون بیکار)، به رشد جدیدی دست پیدا کرده است. بسته‌های محرک رشد اقتصادی 1200 دلاری به همراه 600 دلار اضافه که به بیکاران داده شد، نرخ درآمد شخصی را به 2.2 تریلیون دلار سالانه (با 12% رشد) رساند.

در همین حال، فوربس گزارش می کند فروش خرده فروشی و درآمد شخصی آنها نیز روی 19% ایستاده است که رقم معقولی است. مصرف کنندگان تعطیلات نرفتند و بسیاری از آنها رستوران‌ رفتن را نیز تعطیل کردند، اما نیاز به تهیه ما یحتاج خانه برای تهیه غذا بودند. بنابراین فعالیت‌های تفریحی محدود شد اما خرده فروشی‌ها همچنان با افزایش نرخ پس انداز مواجه شدند.

انرژی کاذب
نمودار نشان می‌دهد که فروش خرده فروش‌ها (با وجود 28 میلیون بیکار)، به رشد جدیدی دست پیدا کرده است

رشد در حوزه املاک

در حوزه‌های ساختمان و املاک آمریکا نیز خبرهای خوبی شنیده می‌شود و افزایش قابل توجهی در هزینه برای نوسازی خانه‌ها وجود دارد و یکی از بخش‌های اقتصادی که در این کشور خوب جلو می‌رود، ساخت خانه جدید به ویژه‌ در حومه شهر است به طوری که این صنعت در ماه جولای 22.6% رشد داشته است.

وضعیت قیمت طلا و دلار

قیمت طلا هم ارزش با دلار شده و بین ارزش طلا و دلار رابطه بسیاری قوی وجود دارد. تصور کنید که اگر سهام پول آمریکا 42% رشد داشته باشد، در حالی که ارزش رشد بقیه ارزهای جهان در همان نرخ قبلی باشد، با افزایش یا کاهش دلار، نرخ طلا نیز دستخوش تغییر می‌شود. مسئله ترسناک در اینجا این است که دیگر دنیا از دلار به عنوان ارز ذخیره استفاده نکند.

قیمت طلا هم ارزش با دلار شده و بین ارزش طلا و دلار رابطه بسیاری قوی وجود دارد.
قیمت طلا هم ارزش با دلار شده و بین ارزش طلا و دلار رابطه بسیاری قوی وجود دارد.

وضعیت اقتصادی با انرژی کاذب

اطلاعات اخیر پیشرفت های جزئی در داده های فرکانس بالا نشان می دهد. به عنوان مثال ، رزرو رستوران OpenTable در اواسط ماه اگوست اندکی بیشتر از اواسط ماه ژوئن است (اما ، با این حال ، همچنان نیمی از میزان فروش ماه فوریه خود را دارد.) ، و تعداد مسافر TSA در حال افزایش است ، در این قسمت نیز وضع مانند فروش خرده فروشی و مسکن رو به بهبود است. اما همانطور که توضیح داده شد ، این اثر انرژی کاذب در اقتصاد است و به نظر می رسد پیامدهای اقتصادی ناشی از کرونا نیاز به گذشت زمان دارند تا دیده شوند.

آمار بیکاری

همانطور که گفته شد آمار بیکاران ماه آگوست آمار خوبی نیست و از 839 هزار به 892 هزار نفر رسیده است و با درک اینکه میزان بهبودی‌های تازه افراد درگیر کرونا کاهش یافته است، بسیاری همچنان کارمندان خود را دورکار کرده و یا از استخدام مجدد سرباز می‌زنند. اما با بازگشایی مجدد کسب و کارها انتظار خبرهای خوبی را در این زمینه داریم تا اقتصاد دوباره بتواند سرپا شود.

بیکاری در دوران کرونا
با درک اینکه میزان بهبودی‌های تازه افراد درگیر کرونا کاهش یافته است، بسیاری همچنان کارمندان خود را دورکار کرده و یا از استخدام مجدد سرباز می‌زنند.

سخن پایانی

با این حال هنوز اول راه هستیم و عواقب رکود اقتصادی کرونا خود را نشان خواهد داد. هنگامی که این عواقب با  افزایش ورشکستگی، بیکاری، سلب حق بیمه، اخراج، عدم پرداخت وام و غیره خود را نشان دهد، صندوق فدرال چاره‌ای جز چاپ بیشتر اسکناس برای عبور از وضع موجود نخواهد داشت. نتیجه اینکه چشم انداز میان مدتی برای ضعف دلار در برابر سایر ارزها وجود دارد، این یعنی افزایش قیمت طلا و نرخ بهره فوق العاده پایین در اقتصاد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *