اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

اوراق مالیاتی به‌صورت الکترونیک ابلاغ خواهند شد

اوراق مالیاتی الکترونیک

به گزارش برات‌نیوز ، محمد مسیحی، معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، بر اداره پایدار و مطلوب کشور با تکیه‌بر نظام مالیاتی کارا، منصف و هوشمند تأکید کرد و افزود: از اقدامات مهمی که در زمینه مدرن‌سازی نظام مالیاتی می‌توان انجام داد، اجرای طرح جامع مالیاتی‌ست که به‌وسیله آن می‌توان خدمات مالیاتی و اوراق مالیاتی را نیز به‌صورت الکرونیکی به مودیان مالیاتی ارائه کرد.

 

بیشتر بخوانید: خدمت مالیات بر نقل‌وانتقال املاک الکترونیکی شد

 

او گفت: هم‌اکنون بیش از 30 خدمت مالیاتی به‌صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد و پروژه ابلاغ الکترونیک اوراق مالیاتی ازجمله اقدامات جدید سازمان امور مالیاتی‌ست. چنین اقدامی جهت توسعه دولت الکترونیک قرار است انجام شود و برای پیشبرد اهداف سازمان در حوزه مکانیزاسیون فرایندها پیش‌بینی شده است. درحال‌حاضر مودیان مالیاتی سراسر کشور، با تأیید و ارسال فرم الکترونیکی درخواست استفاده از خدمات الکترونیکی ابلاغ و مدیریت درخواست ها، که در کانال‌های ارتباطی سازمان قرار دارد، می‌توانند از این خدمات الکترونیک استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: روند صعودی طلای جهان

 

مسیحی افزود:تاکنون روند کار بدین صورت بود که اوراق مالیاتی به‌صورت فیزیکی به محل کار و یا محل اقامت قانونی افراد ارسال می‌شد. این روش با مشکلاتی روبه‌رو بود، مثلا گاهی اوقات مودی در محل حضور نداشت. علاوه‌براین، مودی در مواردی مجبور می‌شد برای پیگیری وضعیت ابلاغ اوراق مالیاتی به ادارات مالیاتی مراجعه کند که این موضوع زمینه ترددهای غیرضروری به ادارات را به‌وجود می‌آورد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید