ماشین های آتش نشانی برقی به نام «فناوری انقلابی» (RT) توسط سازنده وسایل نقلیه خدمات آتش نشانی، روزنبائر اخیراً به نمایش گذاشته شدند. آزمایش مشتری دنیای واقعی در برلین، آمستردام و دبی آغاز می‌شود. سه سال طول کشید تا پروسه به این مرحله برسد.

به گزارش برات نیوز، RT پلاگین هیبریدی، در واقع (نوع EREV) در اوایل سال جاری رونمایی شد. انرژی آن توسط ولوو پنتا (بخشی از گروه ولوو، که همچنین شامل فناوری کامیون‌ها و اتوبوس‌های ولوو) تامین می‌شود، بنابراین باید به اندازه اتوبوس‌های برقی قابل اعتماد باشد. ماشین های آتش نشانی مخزن هیبریدی از نظر مزایای تاکتیکی عملیاتی، گزینه‌های بارگیری و تجهیزات اطفا حریق بسیار جلوتر از خودروهای استاندارد مدرن هستند و از هر نظر انقلابی هستند.

فناوری راننده، معماری وسیله نقلیه، کارایی و اتصال به طور خاص انقلابی هستند و RT را برای کارهای روزمره آتش نشانی آینده ایده‌آل می‌کنند.

بسته باتری استاندارد این ماشین ‌های آتش نشانی برقی نسبتاً کوچک است. ۵۰ کیلووات ساعت (گزینه ۱۰۰ کیلووات ساعت هم وجود دارد)، اما برای کار در فواصل کوتاه باید کافی باشد.

ماشین های آتش نشانی برقی
ماشین های آتش نشانی برقی

پس از تخلیه باتری‌ها، یک دیزل ژنراتور وجود دارد که دقیقاً مانند یک خودرو الکتریکی کلاسیک با برد گسترده، برق را تأمین می‌کند.

گزارش شده است که RT با موتور چهار چرخ متحرک دو موتوره (مجموع ۳۶۰ کیلووات)، به سرعت اتومبیل‌های نجات و آتش نشانی فرودگاه، با ۱۰۰۰ موتور HP شتاب می‌گیرد.

RT همچنین آماده تأمین نیرو برای نسخه پیش نویس است.

این نوع ماشین های آتش نشانی برقی می‌‍‌‌‌توانند چندین دستگاه خارجی مانند فن یا پمپ‌های زیر آب را به طور همزمان و با مصرف کل انرژی تا ۱۸ کیلووات تأمین کنند.

پمپ آب خاموش یا به صورت الكتریكی توسط یک ژنراتور و یا با توسعه دهنده دامنه (موتور دیزل) كار می‌كند.

مشخصات کامیون آتش نشانی برقی روزنباور:

  • بسته باتری ۵۰ کیلووات ساعت (استاندارد، ۵۵۰ کیلوگرم) یا ۱۰۰کیلووات ساعت (آپشن)
  • خط رانندگی برقی ولوو پنتا
  • دو موتور چهار چرخ متحرک (یک موتور الکتریکی در هر محور، هر کدام با جعبه دنده دو سرعته)
  • خروجی سیستم تا ۳۶۰ کیلووات (۴۹۰ اسب بخار) و تا ۵۰ هزار نیوتن متر برای همه چرخ‌ها
  • یک موتور دیزلی شش سیلندر با توان ۲۰۰ کیلووات (۲۷۲ اسب بخار) و یک ژنراتور نیرو
  • شارژ سریع DC تا ۱۵۰ کیلووات (درصورت وجود نسخه ۱۰۰ کیلووات، ۵۰ تا ۸۰ درصد در هر ساعت)
  • ویژگی پخش برق تا ۱۸ کیلو وات
  • عرض ۲.۳۵ متر و طول۷.۳۰ متر با فاصله دو محور ۳۸۰۰ متر (همچنین با فاصله دو محور ۴۱۰۰ میلی متر و ۴۴۰۰ میلی متر هم موجود است). ارتفاع آن هم ۲.۹۰ متر است.
  • وزن کلی ۱۸ تن

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *