تکنولوژی

اپل واقعیت مجازی را دگرگون خواهد کرد

اپل و واقعیت مجازی

خبرگزاری بلومبرگ تایید کرد که اپل مالکیت استارتاپ NextVR را از آن خود کرده است. این استارتاپ به تولید محتوای ورزشی و خلق تجربیات واقعیت مجازی در دنیای ورزش مشغول بوده و خبرها حاکی از آن دارند که چند پتنت مبتنی بر واقعیت مجازی (VR) توسط NextVR ثبت شده است. با برات نیوز همراه باشید.

در تاییدیه خبر خرید این شرکت توسط اپل، صحبتی از قیمت نشده است اما این رقم چیزی حدود صد میلیون دلار تخمین زده می‌شود. در حال حاضر سایت NextVR فعالیت خود را متوقف کرده و با باز کردن سایت، تنها یک لندینگ پیج را می‌بینیم که خبر از اتفاقات خوب در آینده می‌دهد. NextVR پیش از این درباره پخش زنده و استریم‌های ورزشی با برنامه ویژه خبر داده بود و در کارنامه‌اش پوشش‌های محتوایی لیگ‌های ورزشی مثل مسابقات NBA را دارد. فعالیت‌های این استارتاپ بازتاب‌های رسانه‌ای هم داشته و برای مثال توجه فاکس نیوز را به خود جلب کرده بود. بنابراین ممکن است اپل با انگیزه ورود به عرصه تولید محتوای ورزشی به فکر تصاحب NextVR افتاده باشد اما این احتمال هم وجود دارد که یکی از پتنت‌های واقعیت مجازی شرکت نظرش را جلب کرده باشد.

به هرحال تا امروز اپل کمتر سراغ واقعیت مجازی رفته بود و تنها به یاد داریم که برای توسعه کاربرد هدست واقعیت مجازی htc روی MacOS کارهایی کرده بود. اما تیم کوک، مدیر عامل اپل علاقه خود را به‌ویژه به حوزه واقعیت افزوده بارها ابراز کرده و حتی گفته شده بود آینده اپل با واقعیت افزوده گره خواهد خورد.

از آنجا که دو حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده معمولا در کنار هم معنا پیدا می‌کنند و اصولا بسیاری از فعالان این دو حوزه در هر دو حوزه مشغولند، مرتبط بودن فعالیت‌ها و اهداف NextVR به واقعیت مجازی می‌تواند ما را به انگیزه‌های اپل در این زمینه راهنمایی کند. واقعیت این است که این شرکت به‌تازگی مهندسان واقعیت مجازی را به استخدام خود درآورده و کمابیش از برنامه‌هایی برای پیاده کردن واقعیت افزوده روی پلتفرم‌های گوشی‌های تلفن همراه پرده برداشته است. به این ترتیب ممکن است خرید استارتاپ NextVR گامی رو به جلو باشد برای ترکیب واقعیت مجازی و واقعیت افزوده روی پلتفرم‌های متنوع اپل. همچنان که مالکان استارتاپ NextVR هم در این زمینه طرح‌هایی در ذهن داشته‌اند.

با همه این اوصاف فرضیات درمورد اهداف اپل تا زمانی که حرکتی جدید از حضور دو عنصر ورزش و واقعیت مجازی نبینیم، فعلا در حد همین فرضیه باقی می‌مانند. همچنان این احتمال وجود دارد که اپل اهداف محتوای را به‌ویژه در حوزه استریم‌های ورزشی دنبال کند و توسعه بر بستر واقعیت افزوده را در برنامه‌های آینده‌اش دیده باشد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید