همراه اول و بانک کارآفرین جهت بهبود فضای کاری بین اپراتورها و بانک‌ها و توانمندسازی اکوسیستم فناورانه ودیجیتال تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

به گزارش برات نیوز، مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شرکت ارتباطات سیار ایران و بانک کارآفرین در حوزه‌های فناورانه با حضور رییس هیأت مدیره همراه اول و مدیران عامل هر دو مجموعه در برج همراه برگزار شد.

رویکرد این تفاهم‌نامه بر اساس همکاری طرفین و شرکت‌های زیرمجموعه آنها در حوزه‌های فناورانه و ارائه خدمات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، مشاوره‌ای و سرمایه‌گذاری مشترک بوده است .

«توسعه نئو بانک»، «مراودات  API» ، «کیف پول»، «اعتبارسنجی مشتریان» و «میکرو فاینانس» از جمله خدماتی است که مقرر شده تا با توجه به این تفاهم نامه توسعه یابد.

توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال و فناورانه

مهدی اخوان بهابادی، مدیر عامل همراه اول در این مراسم اشاره‌ای به چشم‌انداز شرکت ارتباطات سیار ایران و قرابت آن با اکوسیستم فناورانه داشت .

وی درادامه اظهار کرد: چشم‌انداز اپراتور همراه اول، تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند با هدف توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال است.

رفع خلاء پیش روی توسعه اکوسیستم فناورانه

اخوان بهابادی بیان کرد: در راستای حرکت به سمت اهداف این مجموعه، همکاری اپراتور اول تلفن همراه کشور با بانک کارآفرین قطعا می‌تواند خلأها و موانع پیش‌روی توسعه اکوسیستم فناورانه را رفع کند.

به گفته وی فضای کاری بین اپراتورها و بانک‌ها نیز بهبود بخشیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: حمایت همراه اول از هیات های مذهبی

همچنین در این مراسم علی بقایی رییس هیأت مدیره همراه اول نیز با استقبال از همکاری صورت گرفته اظهار داشت: با مشارکت بانک‌ها و اپراتورها و تعامل بازار سرمایه و اپراتور، ترکیب خدمات اثربخش خواهد بود.

محمدرضا فرزین، مدیرعامل بانک کارآفرین در این مراسم ضمن اشاره به توسعه سریع ابزارهای فناورانه بانکی و سرمایه‌گذاری بانک‌ها در آنها، عنوان کرد: کار در حوزه توسعه ابزارهای فناورانه را به واسطه شرکت زیرمجموعه‌مان آغاز کرده ایم.

شروع همکاری همراه اول و بانک کارآفرین با پروژه «کیف پول»

وی افزود:با توجه به اینکه اولویت اول ما همیشه همکاری با همراه اول بوده است، شروع این تفاهم‌نامه را با «کیف پول» پیش خواهیم برد.

مدیرعامل بانک کارآفرین گفت: اهمیت همراه بودن شرکت ارتباطات سیار ایران با ما، در این است که می‌توانیم کارهای مشترک دیگری مانند «نئو بانک» را هم انجام دهیم.

فرزین اعلام کرد که این بانک تلاش دارد تا سال آینده از سایر بانک‌ها در این حوزه پیشروتر بوده ودرحوزه اقدامات فناورانه رشد چشمگیری داشته باشد .

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *