در این مطلب برات نیوز به خبر قطع سرویس‌دهی یکی از گجت‌های جذاب آمازون می‌پردازیم. در سال 2017، شرکت آمازون در مجموعه ابزارهای هوشمند خود به نام سری اکو (Echo)، محصولی جدید تحت عنوان اکو لوک (Echo Look) را معرفی کرد. این محصول که در واقع یک دوبین هوشمند بود، می‌توانست با تکیه بر هوش مصنوعی خود به جمع‌آوری اطلاعات محیطی بپردازد. در نتیجه قادر به ارائه بازخورد در مورد مسائل مختلفی مثل انتخاب لباس‌های مناسب برای کاربران یا نظر دادن در مورد لباسی که پوشیده‌اند، بود. اما به نظر می‌رسد که آمازون دیگر علاقه‌ای به کار روی دوربین هوشمند اکو لوک ندارد.

دلیل آمازون برای کنار گذاشتن اکو لوک

ایده اولیه اکو لوک بسیار جذاب بود. با این حال به نظر می‌رسد که آمازون دیگر قصد توسعه و آزمایش‌های بیشتر روی این گجت هوشمند را ندارد. طبق اطلاعات سایت Voicebot.ai، یکی از سخنگویان آمازون این موضوع را تایید کرده است که در تاریخ 24 جولای، عمر کوتاه اکو لوک به سر خواهد آمد. به همین ترتیب، پشتیبانی اپلیکیشن‌ها و دستگاه‌های مختلف از این دوربین هوشمند هم متوقف خواهد شد. شاید یکی از دلایل تصمیم آمازون برای قطع سرویس‌دهی اکو لوک، این باشد که پیش از این، بعضی از ویژگی‌ها و قابلیت‌های این ابزار هوشمند به اپلیکیشن خرید آمازون انتقال داده شده‌اند. بنابراین، شاید دیگر نیاز به استفاده از چنین دستگاهی احساس نمی‌شود.

اکو لوک

در ادامه، صحبت‌های یکی از کارکنان آمازون در این رابطه را مرور می‌کنیم:

هدف اصلی آمازون برای معرفی اکو لوک در سال 2017، این بود که با کمک آن به آموزش اپلیکیشن الکسا (Alexa)، یکی دیگر از محصولات آمازون، بپردازد. قصد آمازون این بود که الکسا را به یک دستیار هوشمند در زمینه مد تبدیل کند. در واقع این شرکت به دنبال راهی نوآورانه برای استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در حوزه مد و فشن بود. با کمک و همراهی مشتریان، آمازون توانست به این هدف خود دست پیدا کرده و الکسا را به جایگاه مدنظر خود برساند. در ادامه، قابلیت‌های اپلیکیشن الکسا به اپلیکیشن خرید آمازون انتقال داده شدند. بدین ترتیب، استفاده از امکانات این برنامه برای مشتریان آمازون، از همیشه آسان‌تر شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *