ایجاد خط مستقیم کشتیرانی میان ایران، آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین در آینده نزدیک اجرایی می شود .

به گزارش برات نیوز، رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران از ایجاد خط مستقیم میان ایران؛ آفریقای جنوبی و کشورهای امریکای لاتین در آینده نزدیک خبر داد.

در راستای توسعه خطوط کشتیرانی کشور و سیستم حمل و نقل دریایی، خط مستقیم کشتیرانی ایران، آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین به زودی اجرایی خواهد شد .

توسعه تجارت میان ایران و دو کشور آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین

بابک افقهی، با اعلام این خبر گفت:

با رایزنی های انجام شده با مسئولان مربوطه، ایجاد خط مستقیم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران؛ آفریقای جنوبی و سپس امریکای لاتین با هدف توسعه تجارت میان این کشورها؛ قرار است صورت پذیرد.

بیشتر بخوانید: گسترش روابط اقتصادی میان ایران و عمان

رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران  ادامه داد:

طراحی ایجاد خط مذکور با حرکت از بنادر جنوبی ایران با توقف در بنادر آفریقای جنوبی و عزیمت به سمت کشورهای آمریکای لاتین به طور مشخص کشور برزیل، در دستور کار قرار گرفته است.

 این خط سیستم حمل و نقل دریایی با حمایت کشتیرانی جمهوری اسلامی برقرار شده است .

آغاز ثبت درخواست حمل کالا از ایران به آفریقای جنوبی و آمریکای لاتین

وی خاطر نشان کرد:

با وجود ظرفیت بارهای صادراتی کشور ایران به مقاصد ذکر شده، مراتب به اتاق های تعاون و بازرگانی سراسر کشور، سازمان توسعه تجارت ایران و سایر بنگاه های صادراتی فعال در حوزه صادرات کالا به این کشورها، اطلاع رسانی شده است.

رئیس کمیسیون توسعه تجارت و صادرات غیرنفتی اتاق تعاون ایران  تصریح کرد:

ثبت درخواست های فعالان اقتصادی متقاضی حمل مستقیم کالا از ایران به مقاصد مذکور و بهره مندی از این خط مستقیم و برنام ریزی عملیاتی با شرکت کشتیرانی، توسط اتاق تعاون در حال انجام است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *