اخبار اقتصادی

آغاز فعالیت تدریجی ایرلاین های بین المللی به ایران

ایرلاین های بین المللی

به دنبال آغاز به کار برخی از ایرلاین های بین المللی و بازگشایی خطوط هوایی، پروازهای شرکت های هواپیمایی خارجی به ایران به صورت تدریجی آغاز شد.

این از سرگیری و شروع دوباره فعالیت ایرلاین های بین المللی با رعایت پروتکل های بهداشتی شاید کمی به وضعیت بد اقتصادی شرکت‌های هواپیمایی که درحدود 6 ماه است که فعالیت نداشته و بسیار متضرر شده اند کمک کند.

بیشتر بخوانید: بدترین سال برای خطوط هواپیمایی ؛ کرونا

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری دراین باره گفته است :آغاز به کار شرکت‌های هواپیمایی بین المللی به ایران با انجام نظارت و بازرسی های مستمر بر رفتار فرودگاه ها و ایرلاین ها انجام می شود و تمامی پروتکل های بهداشتی باید رعایت شود .

وی درباره تمدید نوتام شماره CIZB-۲۰۲۰-۰۱R۱ با موضوع فضای ایران توسط آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا EASA در روزهای اخیر اظهار کرد: این نوتام تمدیدکننده نوتام قبلی EASA برای فضای ایران بوده و تغییری در متن و توصیه آن صورت نگرفته و صرفا تا تاریخ ۱۶ ژانویه ۲۰۲۱ تمدید شده است.

بیشتر بخوانید: از سرگیری پروازهای تهران دوبی

طبق اعلام سازمان هواپیمایی، معاون این سازمان افزود: بر پایه متن این نوتام که دقیقا مشابه نوتام قبلی است؛ به شرکت‌های هواپیمایی توصیه می‌شود برای پرواز زیر ارتفاع ۲۵۰۰۰ پا در فضای ایران بر اساس ارزیابی ریسک خود اقدام کنند.

دهقان با بیان اینکه مذاکراتی با EASA و برخی کشورهای اروپایی برای رفع نگرانی و دادن اطمینان در خصوص فضای ایران صورت گرفته است نیز گفت:  بازگشت مجدد ایرلاین‌های بین المللی به کشور پس از بحران ناشی از کرونا نشانه اقدامات مثبت و ایمنی و امنیت فرودگاه‌ها و فضای ایران است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید