در حالی که مدتی است پروازهای تهران – استانبول بعد از حدود 8 ماه توقف به دلیل شیوع بیماری همه گیر کرونا بالاخره بازگشایی شده، سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت فروش بلیت یک ایرلاین خارجی در پرواز تهران – استانبول خبر داد.

به گزارش برات نیوز، طی صدور اطلاعیه ای سازمان هواپیمایی کشوری فروش بلیت های یکی از ایرلاین های خارجی را برای پرواز تهران-استانبول ممنوع کرد.

ابوالقاسم جلالی معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری در دستورالعملی خطاب به مدیران وبسایت‌ها و دفاتر فروش بلیت هواپیما، فروش بلیت پرواز تهران-استانبول یک شرکت هواپیمایی خارجی را ممنوع اعلام کرد.

عدم صدور مجوز برای یکی از ایرلاین های خارجی

در این بخشنامه که از سوی سازمان هواپیمایی کشور اعلام شده است آمده که تا کنون هیچ مجوزی برای یکی از ایرلاین های خارجی جهت برقراری پرواز میان ایران و ترکیه از سوی سازمان هواپیمایی کشوری صادر نشده است.

بیشتر بخوانید: تبانی ایرلاین‌ها برای مقابله با کاهش قیمت

سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه خود می‌افزاید: عواقب قانونی ناشی از شکایات مسافرانی که بلیت‌های این شرکت هواپیمایی را خریداری کرده اند، بر عهده دفاتر فروش بلیت هواپیما خواهد بود.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی اعلام کرد: این سازمان علاوه بر برخورد با متخلفان، علیه آنان در محاکم قضائی نیز اقامه دعوی حقوقی خواهد کرد.

از سرگیری پروازهای تهران–استانبول از دو ماه پیش

به دنبال شیوع ویروس کرونا و فراگیری این بیماری در دنیا، تمامی پروازهای خطوط هوایی لغو شده و شرکت های هواپیمایی چند ماه بیکار شدند.

اما پس از گذشت حدود 6 ماه از شیوع این بیماری برخی از ایرلاین ها اقدام به بازگشایی پروازهای خود کردند، مسیریکی از پروازهایی که بازگشایی شد پرواز تهران به استانبول بود که برخی از ایرلاین ها با دریافت مجوز خطوط هواپیمایی وبا رعایت پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را از سر گرفتند.

این درحالی است که اکنون سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرده است که برای یکی از این ایرلاین های خارجی فعال در مسیر تهران به استانبول مجوز صادر نشده و فروش بلیت این ایرلاین از سوی دفاتر و سایت های بلیت فروشی هوایی ممنوع است .

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *