وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از برنامه‌ریزی جهت ارائه بسته‌های اینترنتی رایگان برای معلمان و دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: ۸۹ درصد از کاربران اینستاگرامی اعلام کردند آموزش مجازی هزینه اینترنتشان را افزایش داده است و تنها ۲۷ درصد این کاربران از اپلیکیشن شاد استفاده می‌کنند.

به گزارش برات‌نیوز، شیوع بیماری کرونا سبب شد تا آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان از هفته ابتدایی اسفند به فضای مجازی انتقال یابد. اما یکی از مهم‌ترین معضلات این گروه از جامعه، هزینه بالای اینترنت و نیاز به حجم بالا برای استفاده از کلاس‌های آموزشی بود. در همین زمینه، وزارت ارتباطات از رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی تا پایان خرداد خبر داد. از طرفی پیش از این گفته شده بود سناریوهای موجود برای بازگشایی مدارس این است که اگر وضعیت شهرستان‌ها و کشور سفید باشد، آموزش حضوری خواهد بود. اگر وضعیت زرد باشد، آموزش ترکیبی حضوری و مجازی پیش‌بینی شده است و اگر وضعیت قرمز باشد آموزش مجازی در شبکه شاد ادامه پیدا خواهد کرد. به همین دلیل اینترنتی رایگان برای معلمان و دانش آموزان فراهم می‌شود.

بیشتر بخوانید: ۸۶ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

در همین زمینه، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام گفت:  برای تحقق عدالت آموزشی و ارائه بسته‌های اینترنت رایگان برای معلمان و دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید برنامه‌ریزی‌ می‌کنیم.

وی در همین زمینه، سوالاتی را به‌صورت نظرسنجی از کاربران پرسیده است. می‌توانید نتایج این نظرسنجی با گذشت یک روز، در ادامه ببینید.

– برای آموزش مجازی از اینترنت خانگی (وای‌فای) استفاده می‌کنید یا اینترنت همراه؟

در پاسخ به این سوال،۵۳ درصد کاربران اینترنت همراه و ۴۷ درصد اینترنت خانگی را انتخاب کردند.

– برای آموزش مجازی از سامانه «شاد» استفاده می‌کنید یا از سایر پیام‌رسان‌ها و ابزارها؟

در پاسخ به این سوال، کاربران ۲۷ درصد به شاد رای داده و ۷۳ درصد گزینه سایر ابزارها را انتخاب کردند.

– آیا هزینه اینترنت شما با استفاده از آموزش مجازی افزایش یافته است؟

۸۹ درصد پاسخ مثبت داده و تنها ۱۱ درصد اعلام کردند که افزایش هزینه نداشتند.

سوال پایانی نیز اینطور مطرح شد که در سال تحصیلی گذشته، هزینه شبکه یا کیفیت خدمات «شاد» برای کاربران چالش بزرگ‌تری محسوب شده است؟

در پاسخ به این سوال ۵۹ درصد کاربران چالش هزینه و ۴۱ درصد چالش کیفیت این خدمت آموزشی را مطرح کردند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *