با توجه به انتشار خبری مبنی بر عدم دسترسی دانش آموزان یک روستا در شهرستان رودبار ، اپراتور ایرانسل با نصب دکل ارتباطی استفاده از اینترنت را برای دانش آموزان این روستا ممکن کرد .

به گزارش برات نیوز، با توجه به توسعه فناوری و تکنولوژی روز در دنیا و حرکت به سمت الکترونیک شدن تمامی خدمات، ضرورت دسترسی به شبکه جهانی اینترنت بیش از پیش احساس می شود و باید این سرویس فراگیر در دسترس همه قرار گیرد .

مدت هاست که تمامی کشورهای مختلف دنیا کاربر اینترنت هستند و از این سرویس برای تسهیل دردسترسی به خدمات بهره می برند .

ایران نیز از این قافله عقب نمانده و به این شبکه جهانی متصل شده است و کاربران ایرانی دراغلب نقاط کشوربه این سرویس دسترسی یافته اند.

اما هنوز هستند نقاط محرومی که علاوه بر بسیاری از نیازهای اولیه به اینترنت نیز دسترسی ندارند و می توان گفت از دنیا بی خبرند.

روستا‌هایی که با توجه به فاصله ای که با شهر دارند از برخی از خدمات از جمله دسترسی به اینترنت محروم هستند و اینترنت در روستا همچنان دارای مشکلات بسیاری است.

روستاهای محروم همچنان ناکام از اینترنت

وزارت ارتباطات و شرکت مخابرات ایران تا کنون سعی داشته اند که دربسیاری از مناطق سرویس اینترنت را ارائه کرده و دردسترس روستاییان قرار دهد اما همچنان هستند روستاهای محرومی که به این سرویس پرکاربرد متصل نشده اند.

این درحالی است که پس از شیوع بیماری کرونا و آنلاین شدن بسیاری از خدمات از جمله خدمات آموزشی و تحصیلی دانش آموزان آن دسته از روستاهای محروم با مشکلات جدی برای درس خواندن و آموزش مواجه شدند .

به همین منظور تمامی اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت و وزارت ارتباطات سعی دارند تا اینترنت را به روستاهای محروم نیز برسانند و دسترسی به خدمات آنلاین را برای روستاییان تسهیل کنند .

برقراری سرویس اینترنت در روستای براگور رودبار

  دراین میان با توجه به انتشار خبری مبنی بر عدم دسترسی دانش آموزان یک روستا در شهرستان رودبار ، اپراتور ایرانسل با نصب دکل ارتباطی استفاده از اینترنت را برای دانش آموزان این روستا ممکن کرد .

دانش‌آموزان روستای «براگور» شهرستان رودبار که اوایل این هفته، تصاویر نشستن آنها در کنار جاده برای دسترسی به سامانه‌های آموزش مجازی، خبرساز شده بود، از شب گذشته، با نصب دکل ارتباطی ایرانسل در این روستا، آنلاین شدند.

پوشش ارتباطی دهستان بلوکات، از جمله روستای براگور در این دهستان، از توابع بخش «رحمت‌آباد و بلوکات» شهرستان رودبار استان گیلان، با تلاش کارشناسان فنی ایرانسل، از شب گذشته، یکشنبه ۴ آبان ماه ۱۳۹۹، بهینه‌سازی شده و دانش‌آموزان مدرسۀ «شهید علی‌اکبر پورامید علی» این روستا و نیز روستاهای مجاور در دهستان بلوکات، می‌توانند از منزل خود در روستا به کلاس درس و سامانه‌های آموزش آنلاین دسترسی پیدا کنند و دیگر لازم نیست برای این کار، از روستا خارج شوند.

به کارگیری تجهیزات مورد نیاز دسترسی به اینترنت در روستا

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با اعزام کارشناسان فنی خود و بررسی و بهینه‌سازی وضعیت پوشش شبکه، نصب و راه‌اندازی سایت ویژۀ ارتباطی برای روستا و افزودن تجهیزات مورد نیاز به امکانات ارتباطی روستا، بهینه‌سازی پوشش ارتباطی اینترنت‌همراه نسل سوم و چهارم این روستا را شب گذشته کامل کرد.

پس از انتشار تصاویری از حضور دانش‌آموزان روستای براگور در کنار جاده برای اتصال به سامانه‌های آموزش آنلاین، مهندس محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن دستور به مدیرکل فاوای استان گیلان جهت عزیمت به روستا برای حل این مسأله، با انتشار یک توییت، قول داده بود به زودی دانش‌آموزان این روستا آنلاین شوند که با تلاش‌های انجام شده و پیگیری مجری‌طرح ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهینه‌سازی پوشش شبکۀ ارتباطی روستا کامل شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *