1. خانه
  2. فناوری
  3. تکنولوژی
  4. اینترنت همراه همچنان پیشتاز است
تکنولوژیموبایل

اینترنت همراه همچنان پیشتاز است

محبوبیت اینترنت همراه

در سال‌های گذشته اینترنت همراه همواره از اینترنت ثابت محبوب‌تر بوده است. درصد استفاده از اینترنت همراه از ۷۸ درصد در سال ۹۵ به بیش از ۸۸ درصد رسیده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب از برات نیوز با ما همراه باشید.

در ایران، انواع سرویس‌های موجود اینترنت با داشتن ویژگی‌های متفاوت برای کاربران در زمان‌ها و مکان‌های مختلف ارائه می‌شود. اینترنت‌ ثابت شامل VDSL، ADSL و FTTX، گرچه سرعت بالایی دارند، محدود به یک مکان مشخص هستند. نوع دیگری از سرویس‌های ثابت بی‌سیم مانند اینترنت نقطه‌به‌نقطه و TD-LTE هم اینترنت پرسرعت هستند، اما در همان حوزه مکانی قابلیت دارند بدون سیم اتصال برقرار کنند.

اگرچه سرویس‌های اینترنت ثابت هم در سال‌های اخیر رشد داشته‌اند، اما اینترنت گوشی هوشمند رشد بیشتری نسبت به آن داشته و حتی گاهی سرعت انواع آن از سرعت انواع اینترنت ثابت بیشتر بوده است.

استفاده زیاد از اینترنت همراه
درصد استفاده از اینترنت همراه از ۷۸ درصد در سال ۹۵ به بیش از ۸۸ درصد رسیده است.

بیشتر بخوانید: صعود ۱۲ رتبه‌ای سرعت اینترنت موبایل ایران طی دو ماه

 

کیفیت پایین سرویس و سرعت اینترنت همراه در برخی نقاط کشور

سرویس‌های اینترنت گوشی هوشمند این قابلیت را دارند که در تمامی نقاط تحت‌پوشش اینترنت مورد استفاده قرار بگیرند، اما به علت مسائلی مانند دوری از شبکه پوشش شهری اپراتور خود، کیفیت سرویس و ثبات سرعت وجود ندارد.

خدمات سرویس‌های اینترنت همراه روی گوشی‌های تلفن همراه و سایر ابزارهای سیم‌کارت‌خور مانند تبلت قابل دریافت است. همچنین اینترنت همراه، خدماتی مانند نسل دو، نسل سه و نسل چهار ارائه می‌دهد.

طبق آنچه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گزارش کرده است، اینترنت‌های نسل سه و چهار با گذشت زمان و در مقایسه با انواع دیگر اینترنت رشد بیشتری داشته‌اند. استفاده از اینترنت DSL و TD-LTE از سال ۹۵ کاهش یافته، اما اینترنت نسل سه و چهار در سال گذشته به ۸۴ درصد و اکنون به ۸۸/۴۳ درصد افزایش یافته است. این موضوع باعث شده است تا سهم ۲۰ درصدی xDSl در سال ۹۵ به ۹/۴۷ در سال ۹۸ برسد.

با این حال، طبق نظرسنجی که چندی پیش در صفحه اینستاگرام محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، انجام شده بود، اعلام شد که ۶۲ درصد کاربران، سرویس اینترنت خانگی دارند. ۷۵ درصد کاربران در این نظرسنجی اعلام کرده ‌بودند که اینترنت خانگی مناسب‌تر از اینترنت همراه 4G است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست