1. خانه
  2. فناوری
  3. تکنولوژی
  4. اینترنت 5G در پنج منطقه تهران راه اندازی می‌شود
تکنولوژیمنتخب سردبیر

اینترنت 5G در پنج منطقه تهران راه اندازی می‌شود

اینترنت 5G در تهران

ورود گوشی‌های 5G به کشور باعث شده نیاز به راه اندازی و استفاده از اینترنت 5G شدیدا احساس شود. با گشت و گذار در بازار گوشی‌های جدید بسیاری را مشاهده می‌کنید که از اینترنت 5G پشتیبانی می‌کنند، اما به دلیل نبود زیر ساخت‌های لازم، نمی‌توان از این ویژگی‌ گوشی‌های هوشمند استفاده کرد. اما با توجه به خبرهایی که جدیدا شنیده‌ایم به نظر می‌رسد اینترنت 5G در آینده‌ای نزدیک رد تهران راه اندازی شود.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در جریان مراسم راه‌اندازی دیتاسنتر غرب و شمال غرب به این موضوع اشاره کرد که اینترنت 5G در تهران راه اندازی خواهد شد. براساس گفته‌های وزیر ارتباطات اینترنت 5G در تهران به صورت محدود راه اندازی می‌شود. جهرمی به این موضوع اشاره کرد که تا شهریور ماه امسال پنج منطقه از شهر تهران به اینترنت نسل پنجم مجهز خواهند شد.

آذری جهرمی در صحبت‌هایی به این موضوع اشاره کرد که تکنولوژی‌های لازم برای راه اندازی شبکه 5G و حتی اینترنت VDSL و FTTH وارد کشور شده‌اند و به زودی راه اندازی می‌شوند.  وزیر ارتباطات اعلام کرد دسترسی کشور به جدیدترین تکنولوژی‌های روز در دوران تحریم‌ها یک دستاورد بزرگ به حساب می‌آید.

در حال حاضر هنوز مشخص نشده که اینترنت نسل پنجم در کدام یک از منطقه‌های تهران راه اندازی خواهد شد و چه اپراتورهایی که آن را ارائه می‌کنند، اما راه اندازی این سرویس در آینده‌ای نزدیک اتفاق خوبی در حوزه ارتباطات کشور خواهد بود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست