همانطور که پیش از این در برات نیوز خوانده‌اید، اپلیکیشن تیک تاک در ایالات متحده آمریکا مسدود شده است. رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ، در ابتدا قصد داشت این برنامه را خیلی سریع در لیست برنامه‌های ممنوع در کشورش قرار دهد. ولی پس از تغییر موضع، اعلام کرد که به آن فرصتی 45 روزه می‌دهد تا با پیدا کردن خریداری آمریکایی، بتواند از این مخمصه نجات پیدا کند. آخرین خبرها حاکی از این هستند که مایکروسافت به شدت به خرید این اپلیکیشن پرطرفدار علاقه‌مند است. اما در همین حال، به نظر می‌رسد که رقیب جدیدی برای این اپلیکیشن تحت عنوان اینستاگرام ریلز در راه است.

بیشتر بخوانید: تیک تاک در آمریکا ممنوع شد

اینستاگرام قصد دارد از این فرصت استفاده کرده و جای خالی تیک تاک را با قابلیت جدید خود پر کند. البته این قابلیت در سال 2019 معرفی شده بود. ولی استفاده از آن در تعداد محدودی از کشورها ممکن بود. حالا اینستاگرام به صورت رسمی اعلام کرده است که قصد دارد دسترسی به قابلیت ریلز را در همه کشورهای جهان، ازجمله ایالات متحده، امکان‌پذیر کند.

اینستاگرام ریلز و تیک تاک
اپلیکیشن تیک تاک، جدی‌ترین رقیب اینستاگرام در آمریکا مسدود شده است

آیا اینستاگرام ریلز موفق می‌شود؟

درست است که تیک تاک رقیب قدرتمندی در این عرصه به شمار می‌رود، ولی اینستاگرام هم از کاربران بی‌شمار و وفاداری برخوردار است. ضمن اینکه ریلز به عنوان یکی از قابلیت‌های اینستاگرام به صورت خودکار به این اپلیکیشن اضافه می‌شود. بنابراین کاربران دیگر نیازی به دانلود اپلیکیشن جداگانه ندارند. نکته‌ای که می‌تواند باعث محبوب‌تر شدن آن شود. اینستاگرام پیش از این هم از ایده‌های تکراری مثل قابلیت استوری بهره برده است. روشی که اتفاقا با موفقیت بسیار زیادی هم مواجه شد. حالا این شرکت امیدوار است که بتواند این موفقیت را با ریلز هم تکرار کند.

برای استفاده از ریلز فقط کافیست از طریق اینستاگرام به صفحه دوربین گوشی خود رفته و با انتخاب گزینه Reels، شروع به فیلم گرفتن از خود کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *