44 نفر از متخلفان بازار ارز در فضای مجازی بازداشت شدند.

به گزارش برات نیوز، دادستان تهران از بازداشت ۴۴ نفر از فعالان فضای مجازی به اتهام اخلال در بازار ارز و محاکمه ۹ مدیر بانک دی به‎ دلیل ارائه ۶۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بی ضابطه به افراد خاص خبر داد.

درراستای کنترل بازار ارز و برخورد با متخلفان این بازار، دادستانی تهران طرحی را اجرایی کرد تا با متخلفان برخورد شود.

ایجاد اتاق معاملات و اعلام لحظه‌ای قیمت‌ها عامل آشفتگی بازار

علی القاصی‎ مهر دادستان تهران در نشست “شورای عالی قضایی”، با ارائه گزارشی از برخورد با عوامل اخلال در بازار سکه، طلا و ارز، یکی از عوامل افزایش قیمت‌های صوری در این بازارها را ایجاد «اتاق معاملات» و اعلام لحظه‌ای قیمت ‎ها و «معاملات فردایی» و «معاملات کاغذی» در فضای مجازی عنوان کرد.

وی با اشاره به تشکیل کارگروهی ویژه با حضور مسئولان پلیس فتا، مرکز ملی فضای مجازی و بانک مرکزی از شناسایی و دستگیری ۴۴ نفر از مدیران سایت‌ها و کانال ‎های فعال در این زمینه خبر داد.

 بر اساس اعلام بانک مرکزی اقدامات انجام شده از سوی دادستانی تأثیر قابل توجهی در کاهش قیمت ارز و سکه و طلا داشته است.

 محاکمه مدیران به دلیل اعطای تسهیلات بی ضابطه به افراد خاص

وی همچنین گزارشی از آخرین وضعیت پرونده تخلفات بانک دی در پرداخت تسهیلات کلان و خارج از ضابطه به اشخاص خاص ارائه کرد.

به گفته دادستان، در این پرونده، گروه موسوم به «خونه به خونه» بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال (۶۳۰ میلیارد تومان) از بانک ‎ها برای ۱۱ شرکت وابسته به خود تسهیلات خارج از ضوابط قانونی گرفته بودند.

القاصی‎ مهر اعلام کرد: در این پرونده ۹ نفر از مسئولان وقت بانک دی و همچنین ۴ نفر از مدیران شرکت‎‌های دریافت ‎کننده تسهیلات دستگیر شده اند که کیفرخواست آن‌ها به دادگاه ارسال شده و به صورت ویژه در دست رسیدگی است.

به گفته وی طرح برخورد با متخلفان بازار ارز در فضای مجازی نیز همراه با برخورد با مدیران بانکی اجرایی شد.

تشکیل کارگروه ویژه مقابله با سایتهای قمار و شرط بندی

وی همچنین به گزارش برخی اعضای شورای عالی قوه قضاییه درباره فعالیت بدون محدودیت برخی سایت‎های شرط‎ بندی و قمار و استفاده این سایت‌ها از خدمات بانکی کشور اشاره کرد.

بنا به اعلام دادستان، در دادسرای تهران کارگروهی برای شناسایی و مقابله با این پدیده تشکیل و شعبه‎ ویژه‎ای نیز برای رسیدگی به این موضوع تعیین شده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *