با توجه به روند صعودی بازار سرمایه، شاهد افزایش ارزش واقعی سهام عدالت در این بازار هستیم.

به گزارش برات نیوز، با توجه به افزایش ارزش سهام در بازار بورس، ارزش واقعی سهام عدالت نیز افزایش یافته و تا بیش از 10 میلیون معامله در بازار سهام عدالت نیز پیش رفته است.

ارزش واقعی سهام عدالت با توجه به روند صعودی بورس و نمادهای مربوطه نسبت به هفته قبل افزایشی شده است .

به طوری که ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه حدود ۵۰۰ هزار تومان تا بیش از ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت.

افزایش میزان تقاضا برای فروش سهام عدالت و متوقف شدن فروش

این درحالی است که چند مدتی با توجه به قرمزپوش شدن تابلوهای بازار سرمایه و افت شاخص کل بورس، ارزش واقعی سهام عدالت نیز بسیار کاهش یافته بود.

همچنین با توجه به افزایش میزان تقاضا برای معامله سهام عدالت پس از اعلام خبر آزاد سازی 60 درصدی روند فروش این سهام مدتی است متوقف شده است.

 اما امید است با بهبود بازار سهام عدالت فروش سهام از سرگرفته شود و درماه های پایانی سال جاری معاملات خوبی انجام شود.

بیشتر بخوانید: انتقال سهام عدالت به وراث میسر شد

در همین حال اعلام شده که پس از آزادسازی سهام عدالت، مشمولان این سهام که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده بودند، می توانند با مراجعه به سامانه www.sahamedalat.ir  ارزش واقعی سهام و جزئیات دارایی خود را مشاهده کنند.

ارزش واقعی سهام عدالت متاثر از نوسانات بازار سرمایه

بر این اساس ارزش واقعی این سهام تحت تاثیر نوسانات بازار افزایشی یا کاهشی می شود.

نوسانات قیمتی سهام عدالت متغییر است به طور مثال هفته گذشته ارزش واقعی سهام با ارزش اولیه ۵۰۰ هزار تومان، به زیر ۱۰ میلیون تومان رسیده بود.

اما امروز 12 بهمن ماه جاری اعلام شده که ارزش واقعی سهام عدالت به بیش از 10 میلیون تومان رسیده است .

روند تدریجی افزایش ارزش واقعی سهام عدالت

بر این اساس ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه یک میلیون تومان، در روزهای شنبه تا چهارشنبه هفته قبل به ترتیب ۱۸ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان، ۱۸ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان، ۱۸ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان، ۱۸ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان و ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود.

قیمت سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲ هزار تومان نیز در روز شنبه هفته گذشته (چهارم بهمن ماه) ۹ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان، در روز یکشنبه ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و در روز دو شنبه به ۱۰ میلیون تومان رسید.

همچنین ارزش واقعی سهام 532 هزار تومانی در روز سه شنبه ۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و در روز چهارشنبه ۹ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان بود.

ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومان نیز از چهارم تا هشتم بهمن ماه نیز به ترتیب ۸ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، ۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، ۹ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان، ۹ میلیون و ۱۱۰ هزار تومان و ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت داشت.

عدم امکان معامله در بازار سهام عدالت توسط سهامداران

بر این اساس و با توجه به روند صعودی بورس در روز گذشته، ارزش سهام عدالت نیز افزایشی بود.

در همین حال ارزش واقعی سهام عدالت با ارزش اولیه یک میلیون تومان به ۱۹ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان، با ارزش اولیه ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۰ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان و با ارزش اولیه ۴۹۲ هزار تومانی به ۹ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان افزایش یافت.

ارزش واقعی سهام عدالت در حالی مطرح است که فعلا سهامداران شخصا امکان معامله سهام عدالت خود را ندارند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *