به دنبال فروکش کردن تب و تاب انتخابات آمریکا و سیر نزولی قیمت ارز و طلا، قیمت ارز و طلا و سکه با افزایش همراه شد اما امروز 25 آبان ماه جاری، طلا و سکه روند نزولی را در پیش گرفتند.

به گزارش برات نیوز، کاهش قیمت طلا و سکه طوری دربازار امروز محسوس بود که بهای سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش حدود یک میلیون تومانی نسبت به ظهر دیروز به روند نزولی خود در کانال ۱۲ میلیونی ادامه داده و آماده ورود به کانال ۱۱ میلیون تومانی شد.

بیشتر بخوانید: آغاز سقوط سکه و دلار

همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۱۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسیده و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با کاهش ۶۰۰ هزار تومانی به قیمت ۱۲ میلیون تومان معامله شد.

بر اساس این گزارش، در بازار امروز قیمت نیم‌سکه بهار آزادی با کاهش ۴۵۰ هزار تومانی به ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع ‌سکه با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی، به ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی با کاهش ۱۰۰ هزارتومانی به نسبت به دیروز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تعیین شد.

کاهش 150 هزار تومانی قیمت طلا

علاوه بر این، در بازار طلا نیز هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش ۳۵ هزار تومانی، به مبلغ یک ‌میلیون و ۱۸۸ هزار تومان و هر مثقال طلا با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی به بهای ۵ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان فروخته شد.

انس جهانی طلا نیز امروز بدون تغییر نسبت به روز گذشته به قیمت هزار و ۸۹۰ دلار معامله شد.

بی رونقی در بازار سکه و طلا

گفتنی است پس از التهابات بازار ارز، طلا و سکه مدتی است بازار سکه از رونق افتاده و فعلا خریدار و فروشنده ای دراین بازار وجود ندارد .

البته در ۲ هفته اخیر نوسانات ارزی و سیر نزولی قیمت ارز روی بازار سکه و طلا نیز تاثیرگذار بود با این حال قیمت طلا، سکه و ارز که طی روزهای پایانی هفته گذشته در بازار با افزایش نسبی همراه شد،  اکنون دوباره روند کاهشی را در پیش گرفته است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *