اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

بازار طلا آرام گرفت

کووید 19 چند ماهی است که به یکی از موثرترین ابزارهای اقتصادی دنیا بدل شده است. بیماری که با آمدنش همه محاسبات اقتصادی کشورها را در هم ریخت. این بیماری خطرناک و همه‌گیری که همه کشورها را درگیر کرده است توانسته بازار جهانی را تحت تاثیر قرار دهد. اتفاقی که باعث شد بازار طلا آرام بگیرد. با برات نیوز همراه باشید.

اما چه شد که این آرامش نسبی به بازار طلا تزریق شد؟ انتشار خبر احتمال کشف واکسن بیماری کرونا، قیمت این فلز گران و پرطرفدار را کاهش داد. فلزی که در نتیجه اختلافات آمریکا و چین سیری صعودی یافته بود با خبر کشف واکسن کرونا مسیر رفته را بازگشت و با کاهش نسبی مواجه شد.

این فلز گرانبها در بازار معاملات آتی آمریکا، با 3/0 درصد افزایش، به ۱۷۳۹ دلار و ۸۰ سنت رسید. این فلز در بازار سنگاپور هم با ۲ درصد افزایش، با قیمت ۱۷۳۵ دلار و ۸۳ سنت معامله شد.

این رقم روز دوشنبه به بالاترین حد از اکتبر سال ۲۰۱۲ صعود کرده بود اما پس از اینکه شرکت داروسازی مدرنا اعلام کرد که واکسن آزمایشی کووید ۱۹، نتایج امیدوارکننده‌ای در مراحل اولیه آزمایش نشان داده است، بازارهای سهام و نفت صعودی شدند؛ از این رکورد عقب نشینی کرد.

این اتفاق اقتصادی، به جهش قابل‌توجه بازارهای سهام آسیا منجر شد. همچنین کشورهای ایتالیا، اسپانیا و ایالت نیویورک آمریکا که کانون‌های شیوع ویروس کرونا بودند، درحال رفع تدریجی محدودیت‌های قرنطینه هستند که از بازگشت به زندگی عادی حکایت دارد. بازار طلا از ابتدای سال میلادی با رشد ۱۴ درصدی روبه‌رو بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۲۰۰۶ دلار و ۹۵ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با یک درصد کاهش، ۸۱۰ دلار و ۱۲ سنت بود. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، ۱۷ دلار و هفت سنت بود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید