1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. بازار فولاد ساماندهی می‌شود
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

بازار فولاد ساماندهی می‌شود

بازار فولاد

بازار فولاد با تمرکز عرضه‌ها در بورس کالا ساماندهی می‌شود.

به گزارش برات نیوز، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: با عرضه مستمر و مطلوب محصولات زنجیره فولاد در بورس کالا، نیاز داخل تامین و از مصرف کنندگان نیز حمایت می‌شود.

این درحالی است که مسوولان تصمیم دارند تا با عرضه فولاد در بازار سرمایه و بورس کالا تعادل میان عرضه و تقاضا را فراهم آورند.

عدم نیاز به تعیین قیمت دستوری فولاد در بازار

حجت الله فیروزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: یکی از برنامه‌های مهم در مجلس، تلاش برای اصلاح سیاست ها و ساماندهی بازار فولاد کشور است که در همین راستا اقداماتی با هماهنگی دولت و سایر ذی نفعان این حوزه در دستور کار است.

وی با بیان اینکه باید اقدامی صورت گیرد تا مطالبات کل زنجیره فعالان بازار فولاد به طور معقول و همزمان برآورده شود، گفت: اگر زنجیره تولید محصولات فولادی در بورس کالا عرضه شود هیچ نیازی به قیمت دستوری نیست و بازار تنظیم و متعادل خواهد شد؛ در همین زمینه مجلس از همان ابتدا با قیمت دستوری فولاد مخالف بود و خوشبختانه این نگاه نیز در حوزه سیاست گذاری تضعیف شده است.

عرضه فولاد در بورس کالا و تنظیم بهینه بازار

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان گفت: اگر کل فولاد کشور در بورس کالا عرضه شود، بازار عرضه و تقاضا تعادل خود را بدست می آورد که با تحقق رشد عرضه ها به طور مستمر، علاوه بر تنظیم بهینه بازار، شفافیت نیز در این صنعت افزایش می یابد.

گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت دیروز در حاشیه شرکت در مراسم راهپیمایی روز قدس گفت: از زمان شروع بکار دولت سیزدهم قواعدی را برای تنظیم رفتار فعالان اقتصادی در پیش گرفتیم که بدون آنکه محیط کسب و کار بهم بریزد و برخورد قهری کنیم، بازار فولاد تنظیم شد؛ در این راستا عرضه کامل محصولات فولادی در بورس کالا و بهره گیری از 20 ابزار بورسی را اجرا کردیم و شاهد تنظیم بهینه بازار و تعادل قیمت ها بودیم.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست