1. خانه
  2. فناوری
  3. تکنولوژی
  4. بازبینی سیاست های فیسبوک
تکنولوژی

بازبینی سیاست های فیسبوک

بازبینی سیاست های فیسبوک

بازبینی سیاست های فیسبوک در مورد ترویج خشونت توسط این کمپانی انجام می‌شود و این شرکت در حال تغییر خط مشی خود در مورد تهدید به خشونت از سوی مقام‌های دولتی است. مدیر عامل فیسبوک مارک زاکربرگ روز جمعه بیانیه‌ای طولانی در صفحه شخصی خود منتشر کرد که از جنبش «زندگی سیاهان مهم است» حمایت می‌کند و شروع به مشارکت در یک سری از بررسی‌های مربوط به سیاست‌های شرکت خواهد کرد. با برات نیوز همراه باشید.

زاکربرگ صراحاتا می‌گوید که در پی اظهارات رئیس جمهور دونالد ترامپ در مورد تیراندازی به معترضین که باعث خشم و سطوح مختلف واکنش از طرف فیسبوک و توییتر شده است، او و رهبری شرکت موضع بحث برانگیز خود را در مورد تهدیدهای دولت به اعمال خشونت بررسی خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: اعتصاب مجازی کارمندان فیس بوک در اعتراض پست های ترامپ

این پست نکاتی را تکرار کرد که زاکربرگ در یک نشست همه جانبه در اوایل این هفته انجام داد.

زاکربرگ گفت: «ما می‌خواهیم سیاست‌های خود را که به بحث و تهدید به استفاده از زور توسط دولت می‌پردازیم بررسی کنیم تا ببینیم آیا اصلاحیه‌هایی را که باید اتخاذ کنیم وجود دارد یا خیر. دو موقعیت خاص تحت این سیاست وجود دارد که ما می‌خواهیم آنها را بررسی کنیم. با توجه به تاریخ حساس در ایالات متحده، این امر مستحق توجه ویژه است. مورد دوم زمانی اتفاق می‌افتد که یک کشور ناآرامی‌های مدنی و درگیری‌های خشونت آمیز داشته باشد.»

او همچنین یادداشت خود را با نوشتن جمله «اعضای جامعه سیاه ما، زندگی شما مهم است» به پایان رساند. جنبش زندگی سیاهان مهم است، زاکربرگ را به یکی از معدود رهبران تکنولوژی تبدیل کرده که شخصا خواستار حمایت از جنبش خارج از موقعیت شرکت و کارهای آن است. اندکی پس از پست زاکربرگ، جف بزوس، مدیرعامل آمازون پستی را در حساب اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و همچنین از این جنبش حمایت کرد و جزئیات تبادل نامه الکترونیکی را ارائه داد که در آن او معنای این عبارت را به مشتری توضیح می‌دهد که از بنر «Black Lives Matter» وب سایت  آمازون شکایت کرده است.

زاکربرگ چند روز گذشته را در دفاع از تصمیم خود مبنی بر عدم اقدام علیه پست ترامپ که نوشته بود با شروع غارت، تیراندازی آغاز می‌شود، گذرانده بود. توییتر که اخیراً اظهارات دروغ رئیس جمهور را در مورد رأی گیری طریق پست الکترونیکی بررسی کرده بود، در یک حرکت بی سابقه، صدای توییت کردن را محدود کرد و اطمینان داد که از آن به عنوان «حمایت از خشونت» استفاده می‌شود و امکان ریتوییت یا اظهار نظر در مورد آن را غیرفعال می‌کند.

از طرف دیگر، فیسبوک این پست را که حاوی زبان یکسان است را دست نخورده باقی گذاشت. زاکربرگ گفت: «من می‌دانم که بسیاری از مردم از اینکه ما پست‌های رئیس جمهور را بدون واکنش رها کرده ایم ناراحت هستند، اما موضع ما این است که باید هر چه بیشتر بیان کردن موضع‌های مختلف را فعال کنیم مگر اینکه این امر خطر یا خطرات مشخص قریب‌الوقوع در سیاست‌های واضح را ایجاد کند. زاکربرگ اواخر هفته گذشته در یک پست فیسبوک درباره شفاف‌سازی موضع خود و بازبینی سیاست های فیسبوک در مورد ترویج خشونت سخن گفت.

واکنش عمومی و همچنین واکنش کارکنان فیسبوک نسبت به این مساله بسیار خشمگینانه بوده است ، به طوری که کارمندان اولین اعتصاب مجازی خود را در روز دوشنبه انجام دادند و ده‌ها تن از کارمندان سابق با نوشتن نامه‌ای سرگشاده، تصمیم زاکربرگ را محکوم کردند. این وضعیت حتی به بعضی از استعفا‌های پر هزینه منجر شده است. زاکربرگ در پست جدید عصر جمعه خود می‌گوید که شرکت سیاست‌های خود در مورد سرکوب رای دهندگان را بررسی خواهد کرد تا مطمئن شود که واقعیت‌های این موضوع را درزمان همه‌گیر بودن ویروس کرونا در نظر گرفته‌ است.»

بازبینی سیاست های فیسبوک

او به طور خاص اشاره کرد که اطلاعات نادرست احتمالی مانند نوع توئیتی ترامپ که منجر به راستی آزمایی توییتر پیرامون رأی‌گیری از طریق ایمیل شد، تلاش برای روشن کردن بهتر این مساله، بین بحث مشروع در مورد سیاست‌های رای گیری و تلاش برای سردرگمی و سرکوب کردن افراد در مورد چگونگی و کجا رای دادن است.

زاکربرگ همچنین می‌گوید که فیسبوک در حال بررسی نحوه برخورد با مطالب نقض شده از رویکرد دوگانه شرکت، ترک یا فرار از آن است. او گفت: «من می‌دانم که بسیاری از شما فکر می‌کنید که هفته گذشته باید پست‌های رئیس جمهور را به نوعی برچسب‌گذاری می‌کردیم. سیاست فعلی ما در صورت دیدن محتوای واقعاً خشونت برانگیز، کاهش آن است نه اینکه بگذاریم مردم آن را پشت پرچم‌های مختلف ببینند. هیچ استثنائی نسبت به این سیاست برای سیاستمداران و یا اخبار روز وجود ندارد. من فکر می‌کنم این سیاست اصولی و معقول است، اما من به بسیاری از افرادی که فکر می‌کنند گزینه‌های بهتری هم وجود دارد، احترام می‌گذارم، بنابراین می‌خواهم مطمئن شوم که همه ایده‌ها را می‌شنویم. علاوه بر این، فیسبوک برای بهبود شفافیت در مورد نحوه تصمیم‌گیری در این زمینه تلاش خواهد کرد و و اینکه آیا می‌تواند هرگونه ساختاری را تغییر دهد تا اطمینان حاصل شود که گروه‌ها و آراء صحیح هنگامی تصمیم قطعی پیرامون یک گفتار جنجالی و مسئله اعتدال ایجاد می‌کند، وجود دارند.»

موضوع مهم اینجاست که نیروی کار فیسبوک از کمتر از ۱۰ درصد کارمندان سیاه پوست و اسپانیایی تشکیل شده است. در سال ۲۰۱۸، یک کارمند سیاه پوست، مارک لوکی، با بیان جزئیات تجربیات خود به عنوان یک کارمند سیاه پوست که در یک شرکت فناوری که اکثراً آمریکایی‌های آفریقایی را محروم می‌کند، مشغول بود، از کار برکنار شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست