اخبار اقتصادیبورس

بازدهی ۹۰۰ درصدی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در ۶ سال

بازدهی صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری

بازدهی صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری با رشد 900 برابری مواجه شد. رشد صندوق‌ های سرمایه ‌گذاری 6 سالی است که روند خوبی را در پیش گرفته است. بر اساس گزارش‌های اعلام شده این صندوق‌ها در این چند سال رشد 900 برابری را تجربه کرده‌اند. این رقم برای شاخص کل نزدیک به ۷۰۰ درصد است. با برات نیوز همراه باشید.

این رقم خوب و قابل قبول یک نتیجه دارد و آن هم اینکه بهتر است سرمایه‌گذاران به خصوص سرمایه‌گذاران تازه‌وارد بازار سرمایه از این صندوق ها برای سرمایه گذاری استفاده کنند. شکاف 200 درصدی میان بازدهی این صندوق‌ها با شاخص کل مهم‌ترین دلیل برای این کار است.

به نظر می‌رسد با رشد بازار سهام و ورود نقدینگی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام، مدیران این صندوق‌ها قدرت مانور بیشتری برای چینش پرتفوی خود دارند و همین عامل اصلی می‌تواند گزینه مناسبی باشد تا سرمایه‌گذاران تازه‌وارد را ترغیب کند از طریق این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را تجربه و دنبال کنند.

با رشد شاخص بازار سهام، ورود منابع مالی به صندوق‌های سهامی افزایش یافته به گونه‌ای که خالص ارزش صدور و ابطال صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام طی سال ۹۸ حدود ۳ هزار و ۴۹۲ میلیارد تومان بود که نشان‌دهنده افزایش ورود نقدینگی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام است.

بازار سرمایه در طول هفته‌ها و ماه‌های اخیر با استقبال بیش از پیش عموم مردم روبه‌رو شده و افراد تازه‌وارد زیادی راهی این بازار شده‌اند، بیشتر سرمایه‌گذاران جدید دانش و مهارت چندانی برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ندارند و با کمترین نوسان قیمت‌ها اسیر هیجانات کاذب می‌شوند، از این رو بهتر است این افراد به طور غیرمستقیم وارد بازار سرمایه شوند و در این میان بهترین گزینه برای ورود آن‌ها صندوق‌های سرمایه‌گذاری است.

تعداد سرمایه‌گذاران در صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سال ۹۳ حدود ۱۰۵ هزار نفر است که این تعداد در حال حاضر بالغ بر ۲ میلیون نفر شده و رشد ۲۰ برابری را تجربه کرده است. این موضوع هم یکی دیگر دلایل بازدهی صندوق ‌های سرمایه‌ گذاری به حساب می آید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید