ادعاهای شرکت تسلا مبنی بر گسترش دامنه خودروهای برقی مدل 2021 ممکن است چیزی بیشتر از هیاهوی بازاریابی باشد. طبق گزارش‌های Electrek، تست‌های EPA رتبه‌بندی MPGe (مایل در هر گالن از گاز) را منتشر کرده است که بر اساس نتایج این تست‌ها، مدل 3 انواع X و Y در بالای نمودارهای بازده خودروی برقی قرار می‌گیرند. مدل Long Range AWD پیشتاز این تست‌ها است و در هر 100 مایل به 134 MPGe یا 25 کیلووات ساعت خواهد رسید اما سایر خودروهای برقی شرکت تسلا نیز در رتبه‌بندی‌ها پیشتاز هستند. در این رتبه‌بندی، خودروی برقی که توسط تولیدکننده دیگری دیده می‌شود، مینی کوپر SE با 108MPGe است که در رده‌ی پنجم قرار دارد.

بیشتر بخوانید: وعده ایلان ماسک برای یک تسلای ارزان قیمت

به گزارش برات نیوز، در لیست 10 خودروی برتر تنها دو خودرو از شرکتی به غیر از تسلا حضور دارند که عبارتند از Polestar 2 (92MPGe( در جایگاه هشتم و XC40 EV شرکت وولو (79MPGe) در جایگاه دهم. باید توجه داشته باشید که شرکت تسلا بدون نیاز به باز طراحی مدل 3 Long Range را با 121MPGe در رتبه‌های برتر حفظ کرده است.

شرکت تسلا همچنان در برخی از زمینه‌ها مانند کیفیت ساخت کمتر و شکایاتی در مورد قابلیت‌های نیمه اتوماتیک از سایر رقبا عقب افتاده است. با این وجود، رتبه‌بندی‌های EPA این ادعا را تایید می‌کنند که فناوری باتری تسلا از منحنی جلوتر است. این موضوع می‌تواند نقش مهمی را در تصمیم‌گیری خرید خودروی برقی ایفا کند زیرا موجب می‌شود تا هزینه‌های نگهداری کاهش یافته و توقف در ایستگاه‌های شارژ به حداقل رسد. با این وجود، رقبایی مانند Lucid Motors قادر به رسیدن به این وضعیت نخواهند بود.

فناوری باتری خودروی برقی تسلا
بازده بالاتر موجب کاهش تعداد توقف‌ها در ایستگاه‌های شارژ می‌شود.
اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *