بازنگری پروتکل های بهداشتی در مهدکودک ها اجرایی می شود.

به گزارش برات نیوز، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بر ضرورت بازنگری پروتکل بازگشایی مدارس و مهدکودک ها تاکید کرد.

محسن فرهادی همچنین بر لزوم انجام تست‌های دوره‌ای کرونا توسط مربیان مهدکودک‌ها نیز خبر داد.

درحالی که چند روز پیش خبری مبنی بر بازگشایی مدارس و مهدکودک ها از بهمن ماه جاری منتشر شد ،ضرورت بازنگری پروتکل های بهداشتی بسیار اهمیت یافت.

مسوولان باید به رعایت کاملا اصولی پروتکل های بهداشتی جهت محافظت از کودکان و نوجوانان در مهدکودک ها و مدارس توجه داشته باشند.

درهمین راستا هریک از نهادهای مرتبط با این حوزه درصدد برنامه ریزی و اعمال سیاست هایی است تا با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خطری کودکان و نوجوانان را تهدید نکند.

اعلام ظرفیت مجاز برای مهدکودک ها از هفته آینده

وی درباره بازگشایی مدارس و مهدکودک‌ها در مناطق زرد و آبی،اظهار کرد:با توجه به اینکه خدمت گیرندگان مهدکودک ها کودکان هستند ضرورت بازنگری پروتکل ها بیش از پیش باید رعایت شود.

 معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد:میزان مجاز پذیرش کودکان در مهدکودک ها تا هفته آینده اعلام می شود.

وی همچنین گفت:ضمن بررسی وضعیت تهویه و وسعت مراکز که نشان دهنده میزان مجاز پذیرش کوکان است مربیان مهد باید تست دوره‌ای کرونا را با رپید تست‌ها ارائه کنند.

بازنگری پروتکل های بهداشتی و اعمال شرایط سختگیرانه برای بازگشایی مدارس

فرهادی درخصوص شرایط مدارس برای بازگشایی اظهار کرد: بازگشایی مدارس قرار نیست که به صورت کامل انجام شود و تنها پایه‌های اول و دوم به نسبت جمعیت کلاس ۵ تا ۱۰ نفر مجاز به حضور در کلاس خواهند بود.

بیشتر بخوانید: فقط 40 درصد مدارس، سامانه شاد دارند

وی ضمن اشاره به بازنگری پروتکل های بهداشتی درادامه گفت: در شهرهای آبی پایه‌های دیگر هم در مدارس خلوت مجاز به فعالیت هستند.

این مقام مسوول تاکید کرد: برنامه ریزی برای حضور دانش آموزان برعهده وزارت آموزش و پرورش بوده و قطعا شرایط  سختگیرانه ای اعمال خواهد شد .

شرایط برگزاری جشنواره فجر در مناطق زرد و آبی

فرهادی همچنین درباره چگونگی برگزاری جشنواره‌های تئاتر، موسیقی و سینمایی دهه فجر، گفت: با بررسی جلسات مختلف با مسوولان وزارت ارشاد و سیاست های آن ها اعمال شد .

به گفته وی با توجه به سیاست‌های برنامه‌ریزی شده پروتکل کاملا بهداشتی را برای روزهای جشنواره فجر اجرایی خواهیم کرد.

وی ضمن اشاره به بازنگری پروتکل های بهداشتی خاطر نشان کرد:در شهرهای زرد و آبی امکان برگزاری حضوری جشنواره‌ها با رعایت پروتکل‌ها خواهد بود.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تصریح کرد: اعلام ظرفیت مجاز پذیرش سالن‌های تئاتر و سینما از سوی ما و ممنوعیت تجمع و صف‌های طولانی از دیگر شرایط حضور در جشنواره فجر خواهد بود.

کاهش ۱.۵ درصدی رعایت پروتکل‌های بهداشتی

فرهادی درباره آمار تخلفات کرونایی و عدم رعایت پروتکل ها تصریح کرد: درخصوص انجام تخلفات کرونایی و عدم رعایت پروتکل ها تا پایان هفته گذشته بیش از ۱۸ هزار پرونده قضایی و اخطار صادر شده است.

وی ضمن اشاره به بازنگری پروتکل های بهداشتی خاطر نشان کرد:در راستای اجرای محدودیت های کرونایی حدود ۸۰۰ تا ۸۱۰ مورد پلمب توسط بازرسان صورت گرفته است.

رعایت 82 درصدی پروتکل های بهداشتی توسط مردم

این مقام مسوول اظهار کرد:رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم حدودا ۱.۵ درصد نسبت به هفته قبل کاهش یافته است و به عدد ۸۲ درصد رسیده است.

به گفته وی  حمل و نقل درون شهری، پاساژها و نانوایی‌ها سه گروه آخر رعایت پروتکل‌ها هستند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت همچنین درخصوص بازگشایی مدارس گفت: بازگشایی‌ها با رعایت و بازنگری پروتکل های بهداشتی توام شده  ‌و در این صورت حلقه انتقال بیماری وصل نخواهد شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *