اقتصاد

تخمین ۱۸ تا ۲۴ ماه زمان برای بازگشت بازار به حالت عادی پس از بحران کرونا

تخمین زمان برای بازگشت بازار به حالت عادی پس از بحران کرونا

طبق نظر تحلیل‌گران، بازگشت بازار به حالت عادی پس از ویروس کرونا، بیش از ۱۸ ماه زمان خواهد برد و بعد از آن شاهد یک بازار صعودی طولانی‌مدت خواهیم بود.

اگر جزو سرمایه‌گذاران بلند‌مدت هستید، کارشناس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری دنیا خبر خوبی برای شما دارد: «یک بازار صعودی بلند‌مدت پیش رو داریم.» پس با برات نیوز همراه باشید.

رئیس سهام عدالت شرکت Federated Hermes، فیل اورلاندو (Phil Orlando) درمورد وضعیت دنیای اقتصاد می‌گوید:

افرادی که اخبار دنیای اقتصاد را دنبال خواهند کرد، احتمالا چند ماه ترسناک را پیش رو خواهند داشت. سال ۲۰۲۰، به شکل قابل‌توجهی برای رشد اقتصادی و رشد درآمدی دنیا نابود شده است.

فیل اورلاندو، رئیس سهام عدالت شرکت Federated Hermes

طبق نظر اورلاندو، بین ۱۸ تا ۲۴ ماه طول خواهد کشید تا بازارهایی مانند S&P 500 بتوانند دوباره به بالاترین حد خود دست پیدا کنند. برای مثال این بازار در تاریخ ۱۹ فوریه، قبل از اینکه کرونا همه‌چیز را تعطیل کند، با رکورد ۳/۳۹۳ معامله شد و حالا برای دیدن رقم معاملات ۳/۴۰۰ دلار، به ۲۴ ماه زمان نیاز خواهد داشت. دوشنبه گذشته، این رقم روی ۲/۸۳۲ به پایان رسید و احتمالا از این هم پایین‌تر خواهد آمد.

آغاز روند صعودی بازار در یکی دو ماه آینده

طبق نظر اورلاندو، با اینکه ویروس کرونا تاثیر شدیدی روی ضعف بازار گذاشته است، اما انتظار یک روند صعودی طولانی‌مدت را در آینده خواهد داشت. با وجود ضعف بازار، اورلاندو به خرید سهام ادامه داده است، چون او با توجه به روند کاهشی حال حاضر بازار و همچنین دو سال زمان برای بازگشت آن به حال عادی، موقعیت روشنی را برای آینده بازار می‌بیند. اورلاندو با یک جمله کوتاه این اقدام خود را تعریف می‌کند:

صبر تقوا است.

فیل اورلاندو، رئیس سهام عدالت شرکت Federated Hermes

او عقیده دارد که اقتصاد دنیا به آرامی در یک یا دو ماه آینده بازگشایی خواهد شد. طی چند ماه گذشته با وجود ویروس کرونا، شاهد افزایش قدرت آمازون، بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین دنیا بوده‌ایم. از طرفی شرکت‌هایی نظیر کوکاکولا با کاهش تقاضا روبه‌رو شده‌اند و مردم به سمت سرگرمی‌ها رفته‌اند. اما آیا بازگشت بازار به حالت عادی می‌تواند برخی از شرکت‌ها و کسب و کارها را هم به روزهای اول خود بازگرداند؟

منبع: CNBC

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید