1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. بازگشت 430 گیگ اینترنت بین الملل به شبکه ارتباطی
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

بازگشت 430 گیگ اینترنت بین الملل به شبکه ارتباطی

اینترنت بین المللی

430 گیگ ظرفیت اینترنت بین المللی به شبکه ارتباطی کشور بازگشت.

به گزارش برات نیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یکی از شبکه‌های اجتماعی از بازگشت ظرفیت ۴۳۰ گیگا بیت پهنای اینترنت کشور که مدتی قبل رخ داده بود، خبر داد.

این درحالی است که پیش از این دسترسی کابلی ایران قطع شده بود و این ظرفیت از بین رفته بود.

درهمین راستا،عیسی زارع‌پور در پُست اینستاگرامی خود نوشت: یادتان است حدود ۲ ماه پیش یکی از کابل‌های فیبر نوری دریایی به سمت قطر قطع شد و ۴۳۰ گیگ از پهنای اینترنت کشور از دسترس خارج شد.

کاهش هفت درصدی پهنای باند مصرفی کشور به دلیل بروز اختلال

وزیر ارتباطات درادامه تاکید کرد: این اختلال پهنای باند مصرفی کشور را هفت درصد کاهش داد.

اما حالا خبر خوش این است که با پیگیری و تلاش مستمر همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت، خرابی این خط فیبر نوری دریایی ترمیم شده و این ۴۳۰ گیگ دوباره به پهنای باند کشور برگشته است.

وی خاطرنشان‌کرد: در ضمن برای پیشگیری از تکرار چنین اختلالی مسیرهای جایگزین هم پیش‌بینی شده است. مطمئن باشید هر روز پیگیر افزایش سرعت و کیفیت شبکه هستم.

بر اساس این گزارش، حدود ۲ ماه پیش، معاون فنی شرکت ارتباطات زیرساخت از قطع ارتباط کابل فیبر نوری ایران بین قطر و امارات خبر داده بود.

تامین ظرفیت جایگزین از سایر مسیرها

وی اعلام کرده بود: به دلیل قطع سگمنت دوم فیبر نوری درمحدوده دریایی بین قطر و امارات، ۴۳۰ گیگابیت از ظرفیت پهنای باند بین‌الملل شرکت ارتباطات زیرساخت از دسترس خارج شده، اما ظرفیت‌های جایگزین در حال تامین است.

این مقام مسوول خاطر نشان کرده بود: با توجه به قطع این مسیر دریایی و زمان‌بر بودن بازیابی مجدد آن، اقدامات فوری برای تامین ظرفیت جایگزین از سایر مسیرها در دستور کار قرار گرفته و به‌زودی ظرفیت‌های جدید برای تامین این بخش از ترافیک آماده بهره‌برداری می‌شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست