از ابتدای دی ماه با ناشران کپی‌های غیرقانونی بازی‌های رایانه‌ای ایرانی برخورد می‌شود.

به گزارش برات‌نیوز، جهت حمایت از تولیدکنندگان داخلی، از ابتدای دی‌ماه سال جاری با ناشران بازی‌هایی که با هر تغییری حق پدیدآورنده را ضایع کند، برخورد می‌شود.

عقیل منصوری معاون نظارت بنیاد ملی‌ بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد: درگاه‌های عرضه‌کننده بازی‌های رایانه‌ای، برای حذف بازی‌های غیرمجاز و مادسازی شده، تا پایان آذرماه فرصت دارند.

وی در ادامه گفت: نشر کپی‌های غیرقانونی بازی‌ها تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان را متضرر می‌کند.

بیشتر بخوانید: مراقب متقلبان بازی های رایانه ای باشید

جهت حمایت از تولیدکنندگان، از دی ماه سال جاری با عرضه‌کنندگان بازی‌هایی که در آن‌ها حق پدیدآورنده برای ورود و پیشرفت ضایع شده باشد، برخورد می‌شود.

درآمد بازی‌ های رایانه ‌ای ایرانی تولید ملی‌ است

منصوری همچنین درآمد بازی‌ها را تولید ملی دانست و گفت: عرضه‌کنندگانی که نسخه‌های تغییریافته بازی‌های «دارای پروانه انتشار» را عرضه می‌کنند، علاوه بر آن که با همراهی سایر نهادهای نظارتی از دسترس خارج می‌شوند، مشمول برخوردهای قانونی مرتبط نیز خواهند شد.

وی در ادامه تصریح کرد: نسخه‌های تقلبی بازی‌های برخط، ضرر زیادی به صنعت بازی‌ های رایانه ‌ای ایرانی وارد کرده است. عرضه این نسخه‌های تقلبی با قیمتی ارزان که فقط به نفع سودجویان است.

وی افزود: گیمرها و بازی‌سازان ایرانی برای گزارش انتشار بازی‌ تغییر یافته و درخواست برخورد با عرضه‌کنندگان متخلف، می‌توانند مشخصات بازی و نشانی آن بروی درگاه عرضه‌کننده را به پست الکترونیک ستاد ساماندهی بازار بازی‌های رایانه‌ای به نشانی [email protected] ارسال کنند.

منصوری در ادامه سخنان خود افزود: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مرجع صدور پروانه انتشار بازی‌ها بوده و این دست اقدامات صرفا شامل بازی‌های دارای پروانه انتشار می‌شود.

چنانچه بازی‌سازان ایرانی که بازی‌شان مشمول موارد تخلف فوق شده، تمایل به بهره‌برداری از خدمات حمایتی-نظارتی بنیاد دارند، در اسرع وقت درخواست‌های خود برای دریافت پروانه انتشار را به نشانی [email protected] ارسال کنند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *