بازی

6 بازی که می‌خواهیم آن‌ها را در روز عرضه پلی استیشن 5 تجربه کنیم

بازی های روز عرضه پلی استیشن 5

با معرفی بازی‌های ویدیویی برای کنسول‌های نسل آینده، وضعیت داغ‌ و داغ‌تر می‌شود و انتظار برای عرضه این کنسول‌ها و بازی‌ها، به شدت سخت و طاقت فرسا می‌گردد. هر دو شرکت سونی و مایکروسافت، تا به حال عناوین زیادی را برای کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس معرفی کرده‌اند و با نمایش‌ها و رویدادهای آنلاینی که برگزار شده، هیجان و هایپ باور نکردنی و فوق‌العاده‌ای را برای آغاز نسلی جدید به وجود آورد‌ه‌اند. حال، امروز در برات نیوز با شما هستیم تا به مورد انتظارترین عناوین معرفی شده بپردازیم. در این مطلب، به 6 بازی ویدیویی بزرگ و فوق‌العاده هیجان انگیز اشاره می‌کنیم که بیش از هر عنوان دیگری، دوست داریم آن‌ها را در روز عرضه یا انتشار جهانی کنسول پلی استیشن 5، روی این کنسول ببینیم و تجربه نماییم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

اگر اخبار بازی‌های ویدیویی را حتی به شکل نامنظم و غیر جدی دنبال می‌کنید، حتما می‌دانید که شرکت سونی در تاریخ 11 ماه ژوئن سال جاری، یک رویداد آنلاین برگزار کرد و در آن رویداد، از بازی‌های فرست پارتی و ترد پارتی بسیاری برای کنسول نسل بعدی خود، یعنی پلی استیشن 5 رونمایی کرد. این رویداد که با معرفی بازی‌‌های بسیار هیجان انگیز و زیبایی همراه بود، توانست انتظارات را با حد زیادی برآورده کند و بازی‌بازان و طرفداران را برای آغاز نسل بعدی و عرضه کنسول پلی استیشن 5 آماده نماید. این در حالی است که شرکت مایکروسافت در تاریخ 23 ماه جولای سال جاری، با برگزاری یک رویداد آنلاین، پاسخ خود به سونی را داد و عناوین بسیاری را برای کنسول نسل بعدی خود، یعنی ایکس باکس سری ایکس به نمایش گذاشت. ما در برات نیوز، این دو رویداد را به صورت کامل خدمت شما شرح دادیم و تک تک عناوینی که در این رویداد‌ها نمایش داشتند را توصیف کردیم تا دید بهتری نسبت به عناوین نسل بعدی به شما عزیزان بدهیم. با این حال، از‌ آن جایی که فکر می‌کنیم رویداد سونی، حداقل از نظر نمایش‌ بازی‌های ویدیویی، رویداد بهتر و هیجان انگیزتری نسبت به رویداد مایکروسافت و ایکس باکس بود، تصمیم گرفتیم تا به عناوین مورد انتظار کنسول پلی استیشن 5 بپردازیم. همه ما می‌دانیم که بزرگترین نقطه قوت شرکت سونی با برند پلی استیشن، بازی‌های انحصاری خوش ساخت و پر طرفداری است که برای بازی‌بازان و طرفداران عرضه می‌کند. بنابراین، شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainment) می‌داند که نباید در زمینه نمایش‌ باز‌ی‌ها و کیفیت نهایی آن‌ها، خطایی را مرتکب شود.

5 بازی که می‌خواهیم آن‌ها را در روز عرضه پلی استیشن 5 تجربه کنیم
همه ما می‌دانیم که بزرگترین نقطه قوت شرکت سونی با برند پلی استیشن، بازی‌های انحصاری خوش ساخت و پر طرفداری است که برای بازی‌بازان و طرفداران عرضه می‌کند.

در این مطلب، قصد داریم به معرفی و توصیف 6 بازی پلی استیشن 5 بپردازیم که دوست داریم در همان روز عرضه‌ی کنسول، آن‌ها را تجربه نماییم. برخی از این عناوین که فهرست‌مان قرار گرفته‌اند، شاید هنوز معرفی نشده باشند یا اصلا معرفی نشوند، اما این تنها یک فهرست دلخواهانه است که فکر می‌کنیم تمام باز‌ی‌بازان با آن موافق باشند. شاید گاهی اوقات، رویا پردازی در مورد فرانچایزها یا عناوینی که به استراحت چند ساله (یا چندین ساله) رفته‌‌اند، بتواند اتفاقات خوبی را رقم بزند و آن‌ها را به دنیای بازی‌های ویدیویی بازگرداند. به نظر ما، این 5 بازی پلی استیشن 5 می‌توانند عناوین لانچ یا زمان عرضه‌ی بی نظیری برای کنسول نسل نهمی سونی باشند.

Ratchet and Clank: Rift Apart

سری بازی‌های Ratchet and Clank همیشه یکی از فرانچایزها و بازی‌های دوست داشتنی در دنیای بازی‌های ویدیویی محسوب می‌شوند. این سری در نسل و دوره‌ی کنسول پلی استیشن 2 پا به عرصه گذاشت و خیلی زود توانست با گیم‌پلی جذاب و شخصیت‌های دوست داشتنی، به محبوبیت برسد. موفقیت این عنوان در نسل پلی استیشن 3 کمتر شد و در نسل پلی استیشن 4، تقریبا به آخر رسید. واقعیت این جا بود که مردم در دوره‌ی جدید، دیگر آن بازی سکوبازی کلاسیک را که در زمان پلی استیشن 2، عناوین مشابه بسیاری داشت (دوره‌ طلایی این نوع بازی)، نمی‌خواستند و تجربه‌های واقع گرایانه‌ و همه جانبه‌ی بیشتری طلب می‌کردند. با این حال، در اواسط نسل هشتم کنسول‌ها، استودیوی اینسومنیاک گیمز (Insomniac Games) باز هم برای ساخت یک نسخه جدید این سری بازگشت و این بار تصمیم گرفت تا با کمک سونی، سری Ratchet and Clank را ریبوت کند و نام بازی را بدون هیچ پسوندی انتخاب نماید. پس از موفقیت‌های بسیار خوب آن بازی در سال 2016، حالا مسیر برای ساخت یک نسخه کاملا جدید هموار شده بود و چه چیزی بهتر از یک نسخه جدید، در نسل جدید! بازی Ratchet and Clank: Rift Apart برای اولین بار در رویداد اخیر سونی در دو ماه گذشته معرفی شد و می‌توانیم بگوییم که یکی از بهترین (اگر نگوییم بهترین) نمایش‌های موجود در آن رویداد را داشت. حالا در بازی Ratchet and Clank: Rift Apart با داستانی کاملا جدید و درگیر کننده‌تر از گذشته مواجه هستیم و به لطف قدرت سخت افزاری کنسول پلی استیشن 5، می‌توان در کسری از ثانیه، در دنیاهای مختلف جا به جا شد و مکانیک‌های گیم‌پلی جدید و به شدت هیجان انگیز را تجربه کرد. جلوه‌های بصری بازی زیبا به نظر می‌رسند و همچنین پای شخصیت‌های کاملا جدید نیز به بازی باز می‌شود. هنوز نمی‌دانیم بازی Ratchet and Clank: Rift Apart در چه تاریخی عرضه می شود اما قطعا دوست داریم این عنوان را در روز عرضه پلی استیشن 5، روی این کنسول نسل نهمی ببینیم و تجربه کنیم. همچنین بد نیست توضیح دهیم که استودیوی اینسومنیاک علاوه بر Ratchet and Clank: Rift Apart، در حال ساخت بازی Spider-Man Miles Morales است و ما می‌توانیم به آن‌ بازی نیز اشاره کنیم اما برای ما، Ratchet and Clank: Rift Apart عنوان مورد انتظارتر و هیجان انگیزتری محسوب می‌شود!

5 بازی که می‌خواهیم آن‌ها را در روز عرضه پلی استیشن 5 تجربه کنیم
در بازی Ratchet and Clank: Rift Apart با داستانی کاملا جدید و درگیر کننده‌تر از گذشته مواجه هستیم و به لطف قدرت سخت افزاری کنسول پلی استیشن 5، می‌توان در کسری از ثانیه، در دنیاهای مختلف جا به جا شد و مکانیک‌های گیم‌پلی جدید و به شدت هیجان انگیز را تجربه کرد

Gran Turismo 7

چه کسی نمی‌خواهد در همان روز عرضه کنسول پلی استیشن 5، به سراغ یک بازی ریسینگ یا اتومبیلرانی درجه یک برود و کنترل خودروهای فوق‌العاده و شگفت انگیز را به دست بگیرد؟ سونی در نسل هشتم کنسول‌ها و با کنسول پلی استیشن 4، آن طور که باید و شاید نتوانست به نیاز بازی‌بازان و طرفداران در زمینه ساخت بازی‌ اتومبیلرانی خوب عمل کند. در ابتدای نسل هشتم، یک بازی با نام DriveClub که توسط استودیوی Evolution ساخته شده بود، به صورت انحصاری برای کنسول پلی استیشن 4 منتشر شد و در اواسط نسل نیز یک نسخه فرعی از سری Gran Turismo با نام Gran Turismo Sport در دسترس قرار گرفت. هر دو این عناوین در زمان عرضه، بازی‌های شگفت انگیزی نبودند و از کمبود شدید محتوا رنج می‌بردند اما حالا به عناوین بهتری تبدیل شده‌اند. حال، به نظر می‌رسد که در نسل نهم کنسول‌ها و با کنسول پلی استیشن 5، سونی قصد دارد تمرکز بیشتری را برروی عناوین ریسینگ قرار دهد و این حرف را با معرفی زود هنگام بازی Gran Turismo 7، ساخته‌ی استودیوی پولی فونی دیجیتال (Polyphony Digital) ثابت کرد. در رویداد اخیر پلی استیشن 5، بازی Gran Turismo 7 با یک نمایش خوب و هیجان انگیز معرفی شد. به نظر می‌رسد که نسخه هفتم سری قدیمی و با ارزش Gran Turismo، قرار است رسما یکی از عناوین زمان عرضه‌ی پلی استیشن 5 باشد و با این که هنوز تاریخ دقیق عرضه‌ی کنسول یا بازی را نمی‌دانیم، در اواخر سال جاری با هم منتشر خواهند شد. تجربه‌ی Gran Turismo 7 در روز عرضه‌ی کنسول نسل نهمی سونی، دقیقا همان چیزی است که می‌خواهیم!

5 بازی که می‌خواهیم آن‌ها را در روز عرضه پلی استیشن 5 تجربه کنیم
به نظر می‌رسد که در نسل نهم کنسول‌ها و با کنسول پلی استیشن 5، سونی قصد دارد تمرکز بیشتری را برروی عناوین ریسینگ قرار دهد و این حرف را با معرفی زود هنگام بازی Gran Turismo 7 ثابت کرد

Marvel’s Avengers

فکر می‌کنم کنترل کردن چندین قهرمان فوق‌العاده و مشهور در یک بازی ویدیویی، چیزی باشد ک هیچکس دوست ندارد از دست بدهد. همه ما با قهرمانان دوست داشتنی و مشهور مارول (Marvel)، یعنی گروه اونجرز (Avengers) آشنایی داریم و حداقل کامیک، انیمیشن یا فیلم‌های سینمایی آن‌ها را مطالعه و تماشا کرده‌ایم. حال، قرار است برای اولین بار، یک بازی بزرگ ساخته شود که شخصیت‌های اصلی آن، گروه اونجرز هستند و چه چیزی می‌تواند از این هیجان انگیز‌تر باشد. در بازی Marvel’s Avengers قرار است در همان ابتدا، کنترل قهرمان‌هایی مانند آیرون من (Iron Man)، کاپیتان آمریکا (Captain America)، ثور (Thor)، بلک ویدو (Black Widow) و هالک (Hulk) را به عهده داشته باشیم و شخصیت های جدیدی نیز در ادامه به جمع دیگران اضافه خواهند شد. هر قهرمان، قدرت‌ها و قابلیت‌های مخصوص با خود را دارد که می‌توان آن ها را شخصی سازی کرد و ارتقا داد. بازی Marvel’s Avengers که از مورد انتظارترین عناوین پیش رو محسوب می‌شود، در ابتدا برای کنسول‌های نسل بعدی معرفی نشد و ابتدا قرار است این بازی را در تاریخ 5 ماه سپتامبر سال جاری، روی کنسول‌های نسل حاضر، یعنی پلی استیشن 4 و ایکس‌ باکس وان تجربه کنیم (البته اگر تاخیری در کار نباشد). با این حال، Marvel’s Avengers قرار است برای کنسول‌های نسل بعدی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس نیز عرضه شود اما هنوز نمی‌دانیم جزئیات این نسخه‌ها و تاریخ دقیق عرضه‌شان چگونه خواهد بود. با این حال، واقعا دوست داریم نسخه نسل بعدی بازی Marvel’s Avengers را در روز عرضه‌ کنسول پلی استیشن 5 روی این پلتفرم تجربه نماییم و لذت به دست گرفتن کنترل قهرمانان با عظمت مارول را حس کنیم.

5 بازی که می‌خواهیم آن‌ها را در روز عرضه پلی استیشن 5 تجربه کنیم
هر قهرمان (از جمله آیرون من، هالک، بلک ویدیو و…) قدرت‌ها و قابلیت‌های مخصوص با خود را دارد که می‌توان آن ها را شخصی سازی کرد و ارتقا داد.

پروژه‌ای که Japan Studio روی آن کار می‌کند

شاید بسیاری از مردم و حتی بازی‌بازان با نام استودیوی ژاپن شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی (Sony Interactive Entertainent Japan Studio) آشنایی نداشته باشند اما قطعا بازی‌های ساخته شده به وسیله این استودیوی کاربلد و خوش ذوق را دیده یا تجربه کرده‌اند. استودیوی Japan Studio مسئول ساخت بازی‌های کوچک و بزرگ بسیاری برای کنسول‌های پلی استیشن در نسل‌های مختلف بوده است. از بازی Ape Escape (تصویر آن را در پایین مشاهده می‌کنید) برای پلی استیشن 1 بگیرید تا بازی Shadow of the Colossus برای کنسول پلی استیشن 2، بازی Patapon برای کنسول PSP، بازی Gravity Rush برای کنسول‌های پلی استیشن ویتا و پلی استیشن 4، بازی Puppeteer برای کنسول پلی استیشن 3 و بازی The Last Guardian برای کنسول پلی استیشن 4؛ تمام این عناوین در نسل‌های مختلف عرضه شده‌اند و فضای بسیار خوبی را برای طرفداران پلی استیشن ساخته‌اند. استودیوی Japan Studio پس از ساخت بازی Knack 2 در سال 2017، سال‌ها و روزهای ساکتی را پشت سر گذاشته اما آن‌ها به احتمال بسیار زیاد، در حال ساخت یک بازی جدید یا یک دنباله هستند که قرار است برای نسل بعدی و پلی استیشن 5 عرضه شود. با توجه به شناختی که از این استودیو داریم، می‌دانیم که آن‌ها همیشه به سراغ ساخت بازی‌های پر خرج نمی‌روند و معمولا سعی می‌کنند با کمترین خرج، بهترین محصول موجود را تولید نمایند. شاید پلی استیشن 5 دقیقا به چنین چیزی نیاز داشته باشد؛ یک بازی کم خرج اما بی نهایت خلاقانه و تاثیر گذار که در میان انفجار بازی‌های بزرگتر، حس خوبی را به ما منتقل کند. امیدوار هستیم بازی جدید Japan Studio در روز عرضه‌ی پلی استیشن 5 یا در زودترین حالت ممکن عرضه شود و در دسترس قرار بگیرد.

5 بازی که می‌خواهیم آن‌ها را در روز عرضه پلی استیشن 5 تجربه کنیم
شاید پلی استیشن 5 دقیقا به چنین چیزی نیاز داشته باشد؛ یک بازی کم خرج اما بی نهایت خلاقانه و تاثیر گذار که در میان انفجار بازی‌های بزرگتر، حس خوبی را به ما منتقل کند

یک Syphon Filter جدید

امروزه شاید کسی دیگر سراغ یک سری بازی قدیمی و کلاسیک مانند Syphon Filter را نگیرد و حتی بسیاری از بازی‌بازان امروزی از وجود خارجی چنین بازی ویدیویی و عنوانی بی خبر هستند. اما سری Syphon Filter که برای اولین بار در دوره پلی استیشن 1 پا به عرصه گذاشت، یکی از بهترین عناوین اکشن نظامی و تاکتیکی در تاریخ بازی‌های ویدیویی است و جای خالی آن در این دوره و زمانه، به شدت حس می‌شود. زمانی که به بازی Metal Gear Solid نگاه می‌کنیم، مشخص است که شرکت کونامی (Konami) مانند بسیاری از آی پی‌هایی که در اختیار دارد، برنامه‌ای برای ادامه دادن این سری ندارد. یا زمانی که به سری Splinter Cell نگاه می‌کنیم، به نظر می‌رسد که یوبی‌سافت نمی‌خواهد به طور جدی یک نسخه جدید از آن را بسازد اما چقدر خوب می‌شود اگر در شرایط عدم حضور این عناوین، یک نسخه کاملا جدید از بازی Syphon Filter، آن هم در روز عرضه کنسول پلی استیشن 5 عرضه شود. سازندگان سری Syphon Filter، سازندگان بازی Days Gone، یعنی استودیوی Bend هستند که شاید بازی قبلی آن‌ها آن چنان خوب و شگفت انگیز نبود و نقاط ضعف زیادی داشت، اما سونی هم‌اکنون توجه ویژه‌ای به آن‌ها دارد و این استودیو می‌تواند به راحتی به ساخت نسخه کاملا جدیدی از Syphon Filter بپردازد. البته نسخه ریمیک یا بازسازی شده‌ی Syphon Filter نیز می‌تواند ایده جالبی باشد و یکی از عوامل فروش و موفقیت کنسول نسل نهمی سونی به شمار رود. با این حال، تمام این موارد فرضیه سازی است و ممکن است دیگر نسخه جدیدی از Syphon Filter را مشاهده و تجربه نکنیم!

5 بازی که می‌خواهیم آن‌ها را در روز عرضه پلی استیشن 5 تجربه کنیم
سری Syphon Filter که برای اولین بار در دوره پلی استیشن 1 پا به عرصه گذاشت، یکی از بهترین عناوین اکشن نظامی و تاکتیکی در تاریخ بازی‌های ویدیویی است و جای خالی آن در این دوره و زمانه، به شدت حس می‌شود.

نسخه جدید یا پنجم Silent Hill

معرفی یک نسخه جدید از سری محبوب و با عظمت Silent Hill، به معنی واقعی کلمه می‌تواند یک انفجار تولید کند. بازی‌بازان و طرفداران بسیاری وجود دارند که حاضرند برای معرفی نسخه جدید یا پنجم Silent Hill، هر کاری فکر کنید، انجام دهند! این سری قدیمی که برای اولین بار روی کنسول پلی استیشن 1 پا به عرصه گذاشت، همیشه به عنوان یکی از ترسناک‌ترین و بهترین بازی‌های ترسناک یا Survival Horror در تاریخ بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شود. با این که Silent Hill در نسل‌های بعد به موفقیت آن چنان خوب و خیره کننده‌ای نرسید و آخرین نسخه جدی از این سری در نسل گذشته عرضه شد، اما این دلیل نمی‌شود که برای معرفی و عرضه شدن Silent Hill جدید، اشک شوق نریزیم و خوشحالی نکنیم! هنوز چیزی از طرف سونی و کونامی به صورت رسمی تایید نشده اما یک سری گزارش‌ها و شایعاتی به گوش می‌رسد که سونی برای ساخت نسخه جدید Silent Hill با شرکت کونامی همکاری می‌کند و در واقع یک نسخه جدید از این سری در دست ساخت قرار دارد. با این که بعید است بازی Silent Hill جدید را به عنوان یکی از عناوین لانچ یا زمان عرضه‌ی کنسول پلی استیشن 5 داشته باشیم، اما معرفی و عرضه آن در هر زمانی برای کنسول نسل نهمی سونی، انفجار بزرگی را ایجاد می‌کند. پس از لغو شدن روند ساخت بازی Silent Hills (آن را با دموی P.T می‌شناسیم) و دست کشیدن هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) از آن پروژه‌ که به نظر فوق‌العاده و شگفت انگیز می‌رسید، هنوز بسیاری از بازی‌بازان در شوک قرار دارند و تنها معرفی یک Silent Hill می‌تواند حال آن‌ها را خوب کند!

5 بازی که می‌خواهیم آن‌ها را در روز عرضه پلی استیشن 5 تجربه کنیم
پس از لغو شدن روند ساخت بازی Silent Hills و دست کشیدن هیدئو کوجیما از آن پروژه‌ که به نظر فوق‌العاده و شگفت انگیز می‌رسید، هنوز بسیاری از بازی‌بازان در شوک قرار دارند و تنها معرفی یک Silent Hill می‌تواند حال آن‌ها را خوب کند!

قطعا تعداد بازی‌هایی که قرار است در همان روز عرضه یا در سال اول عرضه‌ی کنسول پلی استیشن 5 برای این کنسول نسل بعدی عرضه شود، خیلی بیشتر از 5 بازی ویدیویی است و سلیقه هر فرد می‌تواند این فهرست و این مطلب را دستخوش تغییرات بسیاری کند. حتی باید بگوییم که 3 بازی در این فهرست، هنوز حتی مشخص نیست وجود خارجی داشته باشند یا اگر وجود دارند، هنوز از آن‌ها رونمایی نشده است. با این حال، نظر ما برای بهترین بازی‌های روز عرضه‌‌ی کنسول پلی استیشن 5، همین عناوین بودند. این در حالی است که بازی‌های معرفی شده در رویداد اخیر سونی، تنها عناوینی نیستند که برای پلی استیشن 5 در دست توسعه قرار دارند و بسیاری از بازی‌ها به دلایل اسپانسرینگ و قرادادی، با این که ترد پارتی و مولتی پلتفرم هستند، اما تنها در رویداد سونی یا مایکروسافت به نمایش درمی‌آیند. نسل نهم کنسول‌های بازی، زودتر از چیزی که فکرش را می‌کنید آغاز می‌شود و تا این جای کار می‌توانیم بگوییم که باید انتظار نسلی هیجان انگیز و پر از اتفاقات بزرگ را داشته باشیم.

نظر شما در مورد بازی‌هایی که در این مطلب به آن‌ها پرداختیم، چیست؟ دوست دارید در روز عرضه کنسول پلی استیشن 5 یا در روزی که شما این کنسول نسل نهمی را تهیه می‌کنید، به تجربه چه عناوینی مشغول شوید و از سپری کردن زمان با آن‌ها لذت ببرید؟ نظرات خوب خو را با ما به اشتراک بگذارید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید