کدام یک از بازی های ویدیویی پلی استیشن، ایکس باکس یا نینتندو، می‌توانند برنده‌ی برندهای اقتصادی و مالی تعطیلات انتهای سال میلادی لقب بگیرند؟

پاسخ این سوال، یا شما را به شدت غافلگی می‌کند یا به صورت محسوسی برایتان مشخص و واضح است.

هیچ حالت دیگری بین این دو وجود ندارد! برای دریافت اطلاعات بیشتر با رسانه برات نیوز همراه باشید.

به صورت کلی، انتهای سال، زمان مناسبی است تا شرکت‌ها و کارخانه های مختلف، کالاهای خود را به میزان بسیار بیشتری نسبت به زمان‌های دیگر در سال، به فروش برسانند.

این وضعیت، چه داخل ایران و چه در بازار کشورهای دیگر، صادق است و شرکت تولید کننده و عرضه کننده، می‌توانند با هوشمندی‌ خود، کاری کنند تا فروش خود در انتهای سال را افزایش دهند و سود خوبی را به جیب بزنند.

از آن جایی که در اکثر نقاط جهان، تقویم به صورت میلادی است، شرکت‌ها برایشان مهم است که محصول و کالایشان در انتهای سال میلادی و در زمان تعطیلات آخر سال، به خوبی بفروشند و موفق ظاهر شوند.

این وضعیت در صنعت بازی های ویدیویی نیز صادق است و حتی می‌تواند از بسیاری از صنایع و بازارهای دیگر، گسترده‌تر و موفق‌تر ظاهر شود.

از آن جایی که به صورت کلی، سرگرمی، جزئی جدا ناشدنی از زندگی روزمره مردم به حساب می‌آید و البته دوران تعطیلات آخر سال، فرصت بسیار خوبیج برای تجربه بازی های ویدیویی عقب افتاده یا فیلم‌های سینمایی تماشا نشده است، مردم سعی می‌کنند بیشتر وقت خود را در خانه و پای کنسول‌ها و تلویزیون‌های خود سپری کنند؛ مخصوصا با وجود وضعیت خطرناک ویروس کرونا و اوج گرفتن دوباره آن!

شرکت‌های بزرگ در صنعت بازی
پلی‌ استیشن، ایکس باکس و نینتندو؛ کدام یک برنده‌ اقتصادی تعطیلات آخر سال میلادی می‌شوند؟

پلی‌ استیشن ایکس باکس یا نینتندو؟!

بر اساس این گزارش، بحث اصلی ما در این مطلب، درباره صنعت بازی های ویدیویی است و قصد داریم برنده‌ی اصلی تعطیلات آخر سال میلادی را از نظر اقتصادی و مالی، پیش بینی نماییم.

از آن جایی که تقریبا تمام کارت‌های شرکت‌های بزرگ در صنعت بازی های ویدیویی رو شده و برنامه آن‌ها برای انتهای سال میلادی مشخص است، هم‌اکنون زمان خوبی است تا با یک پیش بینی و تحلیل، برنده‌ی نهایی را مشخص کرد.

شیوع ویروس COVID 19 و خانه نشین شدن مردم در این چند ماه گذشته، نشان داد که تجربه بازی های ویدیویی در این مدت چقدر در سطج جهان افزایش یافت و طبیعتا مردمی که نمی‌توانستند در این مدت از خانه خود خارج شوند یا مدت زمان بیشتری را درون خانه بودند، به دنبال بهترین سرگرمی ممکن، یعنی ویدیو گیم (کنسول‌های بازی و رایانه‌های شخصی گیمینگ) می‌گشتند.

این اولین دلیلی است که با تکیه بر آن معتقد هستیم خرید و فروش‌ها در تعطیلات انتهای امسال، به طرز باور ناپذیری افزایش خواهد یافت و بازی های ویدیویی در این فصل زمستانی در بیشتر نقاط جهان، حرف اول را خواهد زد.

علاوه بر تمام این موارد، فراموش نکنید که در انتهای سال جاری میلادی، نسل جدیدی از کنسول‌ها عرضه می‌شوند و همین موضوع می‌تواند میزان فروش کنسول‌ها و بازی های ویدیویی را به صورت فوق‌العاده ای بالا ببرد.

در یک سمت میدان، شرکت سونی (Sony) قصد دارد کنسول پلی استیشن 5 (PlayStation 5) خود را عرضه کرده و البته میزان قابل توجهی از این محصول جدید را در اختیار پیش خرید کنندگان قرار دهد.

در سمت دیگر میدان، مایکروسافت (Microsoft) با برنامه‌های بزرگ و هیجان انگیز خود و البته با دو کنسول بازی نسل بعدی با نام های ایکس باکس سری ایکس (Xbox Series X) و ایکس باکس سری اس (Xbox Series S)، خودنمایی می‌کند.

این در حالی است که شرکت نینتندو (Nintendo) همچنان با کنسول ترکیبی و محبوب خود، یعنی نینتندو سوییچ (Nintendo Switch) یکه تازه می‌کند و با وجود کمبود کالا در فروشگاه‌های جهانی، تلاش برای خرید نینتندو سوییچ به اوج خود می‌رسد.

همه این‌‌ها در حالی است که شرکت انویدیا (Nvidia) قصد دارد سری جدید کارت‌های گرافیک خود را که قیمت به صرفه تری نیز نسبت به نسل قبلی دارند، برای بازی‌بازان رایانه های شخصی عرضه نماید و حتی بازار واقعیت مجازی یا VR نیز با هدست خواستنی و پر طرفداری مانند Oculus Quest 2 داغ خواهد شد.

همان طور که مشاهده می‌کنید، وضعیت به شدت هیجان انگیز است و نبرد برای موفق شدن در تعطیلات انتهای سال میلادی، می‌تواند به پر شورترین اتفاق ممکن تبدیل شود.

کنسول پلی استیشن 5

سه کنسول نسل بعدی در آستانه انتشار

با تمام این تفاسیر، با توجه به این که سه شرکت سونی، مایکروسافت و نینتندو، همیشه با کنسول‌ها و محصولات خود، حرف اول را در زمینه گیمینگ و تجربه بازی های ویدیویی می‌زنند، تمرکز عمده‌ ما در این مطلب روی پلتفرم‌ و کنسول این شرکت‌ها خواهد بود.

همچنین فکر می‌کنیم به اندازه‌ کافی از برنامه این شرکت‌ها برای برند‌هایشان، اطلاعات داریم و می‌توانیم وضعیت اقتصادی و سود آن‌ها در تعطیلات انتهای سال میلادی را پیش بینی نماییم.

ما معتقد هستیم که وضعیت کنونی در انتهای سال 2020 میلادی را باید در کتاب تاریخ بنویسند؛ چرا که ما سه کنسول نسل بعدی را در آستانه انتشار داریم (پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و سری اس) و همچنین با کنسولی (نینتندو سوییچ) طرف خواهیم بود که به مانند آب در صحرا می‌فروشد!

حتما توجه داشته باشید که در نبرد هیجان انگیز انتهای سال، قرار نیست هیچ کدام از این شرکت‌ها و البته بازی‌ها و کنسول‌هایشان، شکست بخورند و قطعا هر کدام از آن‌ها تا حدی به موفقیت خواهند رسید.

با این حال، شاید سوال اصلی این باشد که موفق‌ترین شرکت و کنسول بازی های ویدیویی در انتهای سال عجیب 2020، چه کسی خواهد بود؟

کنسول ایکس باکس سری ایکس

دلایل کمبود یا اتمام موجودی بازی های ویدیویی

دلیل کمبود یا اتمام موجودی بازی های ویدیویی این است که بزرگترین طرفداران و مشتاقان کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس، در همان ابتدای کار، محصول مورد علاقه خود را که مدت بسیاری برایش منتظر مانده‌اند، خریداری می‌کنند.

حالا که بحث‌های مقدماتی ما به اتمام رسیده، بهتر است به سراغ اصل مطلب برویم و بحث را به شکل تخصصی آغاز نماییم.

اولین نکته که یکی از مهمترین نکات اقتصادی در انتهای سال میلادی محسوب می‌شود، این است که کنسول‌های نسل نهمی که بسیار مورد انتظار هستند، در همان زمان عرضه یا لانچ، با اتمام موجودی سریع مواجه می‌شوند.

البته اتمام موجودی محصولات مورد انتظاری مانند کنسول‌های بازی نسل بعدی، اتفاق جدید و غافلگیر کننده‌ای نیست و تقریبا همیشه تمام کنسول‌های مطرح بازی، در همان زمان عرضه، با اتمام موجودی مواجه می‌شوند.

دلیل رخ دادن چنین اتفاقی این است که بزرگترین طرفداران و مشتاقان کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس، در همان ابتدای کار، محصول مورد علاقه خود را که مدت بسیاری برایش منتظر مانده‌اند، خریداری می‌کنند.

جالب است بدانید که حتی ناموفق‌ترین کنسول‌های معروف، مانند کنسول‌های Wii U یا پلی استیشن ویتا (PS Vita) نیز در زمان عرضه، با پدیده‌ اتمام موجودی مواجه شدند.

البته باید بگوییم که رخ دادن این اتفاق، خوب و خوشایند است و محبوبیت یک کنسول بازی را نشان می‌دهد اما یک نکته مهم درباره این موضوع وجود دارد.

کمبود یا اتمام موجودی برای یک کنسول یا به صورت کلی، یک محصول، باعث می‌شود تا میزان فروش آن‌ها به اوج خود نرسد.

کنسول‌های بازی معمولا در اواسط عمر خود (حدود 3 سال پس از عرضه) به میزان اوج فروش خود دست پیدا می‌کنند و یکی از دلایلی که سبب می‌شود این اتفاق در همان ابتدای عرضه و لانچ رخ ندهد، کمبود یا اتمام موجودی است.

قطعا شرکت‌های سونی، نینتندو یا حتی شرکت قدرتمندتر و بزرگتر مایکروسافت، نمی‌توانند در همان ابتدا، دستگاه‌های بسیار زیادی را تولید کنند و یک حد و مرزی را برای تعداد واحد‌های تولیدی، قرار می‌دهند.

کنسول ایکس باکس سری اس

کنسول کوچک و ارزان قیمت مایکروسافت، غافلگیر کننده

شاید بزرگترین و البته سخت ترین سوالی که در مورد برنده‌ی اقتصادی تعطیلات آخر سال مطرح می‌شود، رقابت میان سونی و مایکروسافت و کنسول‌های جدید این دو شرکت است.

حقیقت این است که هر اتفاقی ممکن است برای کنسول‌ها در زمان عرضه آن‌ها در انتهای سال میلادی، رخ دهد اما پیش بینی ما چیست؟

اولین پاسخی که می‌توان به این سوال داد، این است که هر شرکتی که موجودی بیشتری را به صورت آنلاین یا خرده فروشی‌ها و فروشگاه‌های فیزیکی فراهم نماید، برنده‌ی اولین دست خواهد شد!

طبق اطلاعاتی که داریم، هر دو شرکت تا حد معین و مشخصی کنسول تولید شده‌ دارند اما مطمئن نیستیم که کدام شرکت، دستگاه‌های بیشتری را درون فروشگاه‌ها تزریق می‌کند.

علاوه بر این، می‌توانیم بگوییم با توجه به این که سونی با پلی استیشن 4، یک نسل بسیار خوب و موفقیت آمیز را پشت سر گذاشت و به انتخاب اول بیشتر بازی‌بازان و مردم عادی تبدیل شده بود، در ابتدای نسل نهم و با کنسول پلی استیشن 5 نیز می‌تواند گوی رقابت را از ایکس باکس برباید و حداقل در همین ابتدای کار و اوایل نسل، موفق‌تر از رقیب خود ظاهر شود.

همچنین بد نیست اشاره کنیم که پلی استیشن 5، بازی‌های زمان عرضه یا لانچ تایتل‌های بیشتری نسبت به کنسول‌های ایکس باکس دارد.

درست است که ایکس باکس با خرید شرکت بتسدا و داشتن استودیوهای فرست پارتی بسیار، قصد دارد در زمینه بازی‌های انحصاری سونی را شکست دهد اما حداقل فهرست عناوین زمان عرضه آن‌ها، کوتاه‌تر از فهرست زمان عرضه پلی استیشن 5 است.

به عنوان مثال، عنوانی مانند Spider-Man Miles Morales می‌تواند نظر بسیاری از مردم و بازی‌بازان بازی های ویدیویی را به خود جلب کند.

اگر مایکروسافت در آن طرف، بازی مورد انتظار و هیجان انگیز Halo Infinite را برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس منتشر می‌کرد، شاید پیش بینی ما به شکل دیگری رقم می‌خورد اما با وضعیت کنونی، به نظر می‌رسد سونی و پلی استیشن 5، حداقل در همین ابتدا و تعطیلات آخر سال میلادی، دست بالاتر را نسبت به رقیب داشته باشد.

با این حال، کنسول کوچک و ارزان قیمت مایکروسافت، یعنی ایکس باکس سری اس را فراموش نکنید که ممکن است با توجه به قیمت بسیار خوبی که دارد، غافلگیر کننده بازی های ویدیویی ظاهر شود.

البته باز هم تاکید می‌کنیم که در انتها از نظر اقتصادی، کنسولی در زمان عرضه موفق‌تر ظاهر می‌شود که موجودی بیشتری را در به فروشگاه‌ها برساند.

کنترلرهای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس

کنسول‌های نسل هشتمی  بازی های ویدیویی

پلی استیشن 5، بازی‌های زمان عرضه یا لانچ تایتل‌های بیشتری نسبت به کنسول‌های ایکس باکس دارد.

به عنوان مثال، عنوانی مانند Spider-Man Miles Morales می‌تواند نظر بسیاری از مردم و بازی‌بازان را به خود جلب کند.

اما از یاد نبریم که کنسول‌های نسل هشتمی  بازی های ویدیویی نیز هنوز در بازار هستند و میزان فروش آن‌ها محاسبه می‌شود.

با این که کمتر کسی در تعطیلات آخر سال میلادی به سراغ خرید کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان از بازی‌های ویدیویی خواهد رفت، اما قطعا افرادی وجود دارند که از قیمت پایین آمده‌ی این کنسول‌ها استفاده کرده و تازه قدم به نسل هشتم کنسول‌ها می‌گذارند!

درباره رقابت بین کنسول‌های نسل هشتمی، خیلی ساده می‌توان گفت که پلی استیشن 4 به مانند نسلی که گذشت، از کنسول ایکس باکس وان جلو می‌افتد.

پلی استیشن 4 از سال 2015، دستگاه بازی محبوب‌تری نسبت به ایکس باکس وان بوده و نکته جالب این است که برخلاف کنسول ایکس باکس وان که تولید آن متوقف شده، هنوز در بازار موجود است.

به همه این موارد، این مورد را نیز اضافه کنید که بازی Spider-Man Miles Morales علاوه بر کنسول پلی استیشن 5، برای کنسول پلی استیشن 4 نیز عرضه می‌شود و مردم و بازی‌بازان را همچنان به کنسول قدیمی‌شان، امیدوار می‌سازد.

در آن طرف قضیه، فروش کنسول نسل هشتمی مایکروسافت، در سال جاری میلادی به هیچ عنوان خوب و راضی کننده نبوده و آمار ناامید کننده‌ای را در چند ماه اخیر در سراسر دنیا از خود به جای گذاشته است

به نظر می‌رسد که مایکروسافت نیز از این موضوع آگاه است و به جای تلاش برای بالا بردن فروش ایکس باکس وان، روی کنسول‌های نسل بعدی خود تمرکز می‌کند.

حتی اگر مایکروسافت، ایکس باکس وان را در تعطیلات انتهای سال میلادی با تخفیف‌های فوق‌العاده‌ای همراه کند، این کنسول قطعا با مشکل کمبود موجودی مواجه می‌شود و نمی‌تواند فروش خوب و قابل قبولی را تجربه نماید.

کنسول نینتندو سوییچ

برنده‌ی اصلی، نینتندو و کنسول بی نهایت محبوب

اما همه این‌ها را گفتیم تا در انتها بگوییم که از نظر ما، کدام یک از بازی‌های ویدیویی برنده‌ی اصلی نبرد انتهای سال میلادی است.

اگر از دنبال کنندگان بازار باشید یا حتی تحلیل‌های هفتگی یا ماهانه را در ماه‌ها و سال‌های اخیر دنبال کرده باشید، حتما از همان ابتدای کار، حدس می‌زدید که می‌خواهیم برنده اقتصادی بین سونی، مایکروسافت و نینتندو را چه شرکتی اعلام کنیم. اگر به تحلیل‌های بازار نیز علاقه ندارید، قطعا تاکنون و تا این جای کار، برنده واقعی را حدس زده‌اید.

برنده‌ی واقعی تعطیلات آخر سال میلادی در صنعت بازی‌های ویدیویی، نه مایکروسافت و نه سونی با کنسول‌های جدید و قدیمی‌شان هستند؛ بلکه برنده‌ی اصلی، نینتندو و کنسول بی نهایت محبوب این شرکت، یعنی نینتندو سوییچ است!

کنسول نینتندو سوییچ از همان زمانی که عرضه شد، فروش سریع و فوق‌العاده‌ای را تجربه کرد و حتی با گذشت زمان، این روند به شکل بی نظیری تصاعدی شد.

نینتندو سوییچ با سرعت در حال فروش و شکستن رکورد‌های پیاپی است و مردم در سراسر دنیا، آن چنان به این کنسول ترکیبی علاقه دارند که حاضرند برای تهیه آن دست به هر کاری بزنند! البته پرطرفدار بودن شگفت انگیزِ کنسول نینتندو سوییچ، یک مشکل بزرگ را نیز برای شرکت نینتندو به وجود آورده و این مشکل چیزی نیست جز کمبود موجودی شدید نینتندو سوییچ در سراسر دنیا.

کمبود موجودی باعث شده تا مردم در نقاط مختلف جهان، نه تنها به سختی مدل‌های مختلف نینتندو سوییچ را در فروشگاه‌ها ببینند، بلکه کنسول نیز با افزایش قیمت مواجه شود و در واقع مردم بهای بیش از حدی را برای خرید آن بپردازند.

نینتندو قول داده که مشکل کمبود موجودی نینتندو سوییچ برای تعطیلات آخر سال رفع شود اما با توجه به شور و شوق مردم برای خرید سوییچ، قطعا باید منتظر تمام شدن موجودی این کنسول در مدت زمان کوتاهی باشیم!

با این حال، نکته مهم این است که به نظر ما، حتی عرضه کنسول‌های نسل جدید پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس نیز تاثیر خاصی روی میزان فروش نینتندو سوییچ نخواهند گذاشت. علاوه بر این، فراموش نکنید که نینتندو سوییچ در سال 2020، دو عدد از داغ‌ترین و پر طرفدارترین بازی‌های این نسل را روی خود داشت که Animal Crossing New Horizons و Super Mario 3D All Stars Collection نامیده می‌شوند.

کنسول نینتندو سوییچ استاندارد

نینتندو سوییچ یک کنسول خانواده دوست‌تر

نکته مهم این است که به نظر ما، حتی عرضه کنسول‌های نسل جدید پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس (یا سری اس) نیز تاثیر خاصی روی میزان فروش نینتندو سوییچ نخواهند گذاشت.

همچنین فراموش نکنید که نینتندو سوییچ به صورت کلی، یک کنسول خانواده دوست‌تر از دیگر کنسول‌های موجود در بازار است و خانواده‌ها بیشتر ترجیح می‌دهند برای هدیه سال نو یا تجربه عناوین به صورت گروهی، نینتندو سوییچ را خریداری نمایند.

علاوه بر این، نینتندو سوییچ به دلیل سخت افزار ضعیف‌تر خود نسبت به کنسول‌های نسل بعدی، قیمت کمتری نیز دارد و می‌تواند به یک گزینه خوب برای خرید تبدیل شود.

قیمت استاندارد و تعیین شده‌ی نینتندو سوییچ لایت (مدل کاملا دستی و قابل حمل نینتندو سوییچ) 199 دلار اعلام شده که اگر افزایش قیمتی را به دلیل کمبود موجودی تجربه نکند، یک رقم بسیار خوب و به صرفه برای تجربه بازی‌های ویدیویی فوق‌العاده سرگرم کننده و پر طرفدار است.

علاوه بر این؛ سوییچ در چند سالی که در بازار بوده، جایگاه خود را به خوبی تثبیت کرده و بازی‌هایی را به صورت انحصاری برای خود دارد که می‌تواند هر کسی را نسبت به خرید آن، ترغیب نماید. به غیر از بازی‌های مستقل و بازی های ترد پارتی، سوییچ دارای عناوین انحصاری با کیفیت و بی نظیری مانند Animal Crossing New Horizons ،Super Mario 3D All Stars Collection ،Pokemon و Super Smash Bros Ultimate و Mario Kart 8 Deluxe و The Legend of Zelda Breath of the Wild و Super Mario Odyssey را درون فهرست عناوین خود دارد و می‌تواند تنها با استفاده از این نام‌های بزرگ و پر طرفدار، موفق ظاهر شود.

مدل‌های مختلف نینتندو سوییچ

 قیمت استاندارد نینتندو سوییچ لایت، 199 دلار

نینتندو سوییچ به دلیل سخت افزار ضعیف‌تر خود نسبت به کنسول‌های نسل بعدی، قیمت کمتری نیز دارد و می‌تواند به یک گزینه خوب برای خرید تبدیل شود.

این موارد را با تخفیف‌های ویژه‌ای که ممکن است برای فصل تعطیلات و روزهای انتهای سال 2020 میلادی در نظر گرفته شود (باندل‌های مخصوص یا تخفیف در قیمت نهایی بازی‌ و کنسول)، ترکیب کنید تا نتیجه بگیریم که نینتندو سوییچ با وجود عرضه کنسول‌های نسل بعدی سونی و مایکروسافت، باز هم می‌تواند مانند سال گذشته، موفق‌ترین کنسول از نظر اقتصادی در تعطیلات آخر سال میلادی باشد.

البته باز هم باید اشاره کنیم که نینتندو مدتی است که در سراسر دنیا با مشکل کمبود موجودی رو به رو است و فروش شگفت انگیز این کنسول در تعطیلات آخر سال میلادی به این شرط است که شرکت نینتندو بتواند موجودی کافی را برای بازار جهانی تامین نماید.

در آن طرف قضیه، شرکت‌های سونی و مایکروسافت نیز باید به فکر موجودی عرضه شده خود درون بازار باشند و به خوبی بازار و در نتیجه بازی‌بازان را تامین کنند.

این که چه شرکتی در مجموع موجودی بیشتری را تولید کرده و در اختیار فروشگاه‌ها و بازی‌بازان قرار می‌دهد، می‌تواند یک عامل و فاکتور کلیدی در تعیین کنسول و محصول موفق در دوره‌ی حساس و شلوغی مانند تعطلات پایان سال میلادی باشد.

کنسول نینتندو سوییچ لایت

نینتندو سوییچ ، موفق‌ترین بازی های ویدیویی

نینتندو سوییچ با وجود عرضه کنسول‌های نسل بعدی سونی و مایکروسافت، باز هم می‌تواند مانند سال گذشته، موفق‌ترین کنسول از نظر اقتصادی در تعطیلات آخر سال میلادی باشد.

در انتها و به عنوان نتیجه گیری باید بگوییم که فروش و موفقیت کنسول‌های نسل بعدی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس (یا سری اس)، الزاما اثری روی موفقیت یا عدم موفقیت کنسول نینتندو سوییچ ندارند و عکس این قضیه نیز درست است.

می‌توان به جرات گفت که نیمی از جامعه هدف کنسول نینتندو سوییچ با کنسول‌های پلی استیشن 5 یا ایکس باکس سری ایکس متفاوت است و نیم دیگری از افراد نیز معمولا در کنار پلی استیشن یا ایکس باکس خود، قطعا یک نینتندو سوییچ نیز در اختیار دارند.

با تمام این تفاسیر، زمانی که بخواهیم موفق‌ترین یا برنده‌ی مبارزه و رقابت فوق‌العاده هیجان انگیز کنسول‌ها و شرکت‌ها در تعطیلات آخر سال 2020 را معرفی کنیم، باید نام نینتندو و کنسول نینتندو سوییچ را بیاوریم.

به نظر ما، نینتندو سوییچ به مانند یک سال گذشته (یا شاید حتی بیشتر)، پرفروش ترین کنسول باقی خواهد ماند و این روند حداقل تا چند ماه آینده ادامه خواهد داشت.

در انتها اما هیچ بازنده‌ای در این رقابت وجود ندارد و هر سه شرکت سونی، مایکروسافت و نینتندو، برنده‌ی نبرد آخر سال محسوب می‌شوند.

نظر شما در مورد رقابت اقتصادی و مالی شرکت‌های سونی، مایکروسافت و نینتندو در تعطلات آخر سال میلادی چیست؟

کدام یک از کنسول‌ها و شرکت‌ها را برنده این رقابت هیجان انگیز می‌دانید؟ نظرات خوب خود را با برات نیوز به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *